Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Támogatnád az ebadó ötletét?

Támogatnád az ebadó ötletét?

Figyelt kérdés

Személy szerint, te mint kutyatartó hogyan fogadnád, ha bevezetnék az ebadót a városodban, hogy az ebből befolyó összeget a fel nem szedett kutyakaki eltakarítására fordítsák?

Normális véleményeket kérnék. Köszönöm!


2010. jún. 9. 13:02
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
77%
NEM, mindenki szedje fel a kakit magának. Nehogy már az is fizessen adót, aki tisztességes!
2010. jún. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Az eb eleve egy csomó költség,erre még többet fizessek? ráadásul ez egy csomó holt költség mert fel tudom szedni és azt ingyen megcsinálom a kutyám után,más is meg csinálnálhatná.Az adó nagy részét lenyulná a cég és maradna az utca mocskos.
2010. jún. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
Az ebadónak nem az lenne a lényege h a fel nem szedett kutyakakit eltakarítsák - hanem h a felelőtlen kutyatartást, szaporítást visszaszorítsák, ösztönözzék az ivartalanítást. Ha az ebadó csak azokat sújtaná akik nem ivartalaníttatják a kutyájukat (és most ne jöjjenek azok akik, "de én felelős állattartó vagyok és akkor sem" - 1. ez nem egy törvénytervezet, 2. egy törvénytervezett ennél sokkal összetettebb, 3. a törvények általában nem azok miatt jönnek létre akik normálisak...), akkor támogatnám.
2010. jún. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

[link]


Én egyébként nem fizetnék eb adót, ha lenne.

2010. jún. 9. 13:12
 5/44 anonim ***** válasza:
4%
Ha nem túl magas összegről lenne szó, akkor jó ötlet. A kisgyerekes családoknak eléggé meggyűlik a baja a sok kutyakakival, ami gyakran a játszótéren van, jó lenne ha lépne valaki ezügyben.
2010. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
Inkább fordítanák kutyafuttatók kiépítésére! A kutyakakit sok gazdi összeszedi, bár megjegyezném anyukát nem láttam még a gyereke után összetakarítani.. Meg ugye a kutyakakit nem lehet kukába dobni, csak a kifejezetten erre gyártottba amit megjegyeznék nem sok van! Nálunk legalább is max kettőt ha láttam és azt se a mi környékünkön.. Szóval ne a tisztességes kutyatartókon akarják már betakarítani azt a pénzt amivel a másik kutyatartó kutyájának piszkát szednék fel..
2010. jún. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
18%

Nem támogatnám. Ha valamiért pénzt szednek, az csak elsíbolódik, nem fordítódik arra, amiért beszedték.


Azt viszont támogatnám, hogy ha egy kutyatulajdonos nem takarítja el a kutyája után a termést, a kutya ott helyben lelövendő (nem lelőhető) legyen. Ugyanígy azt is támogatnám, hogy az indokolatlanul zajos (sportkipufogó és társai) járművek közúti ellenőrzés során azonnali hatállyal kivonandók (nem kivonhatók) legyenek a forgalomból.

Mindezt nem rosszindulatból, hanem azért, mert a buta, felelőtlen, és nemtörődöm emberek ellen nem látom, hogy más használna. A normálisakat pedig ezek az intézkedések ugyebár nem érintik. ;)

2010. jún. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
82%

Nem látom értelmét , ugyis csak valaki zsebében landolna a pénz 90%-a.Az ivartalaításos dolog meg kivitelezhetetlen, hiszen rengeteg ember kéne hozzá aki ellenőrizné ami mwegint csak sok pénz lenne.


Én sem fizetnék ebadót.

2010. jún. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Na igen, a cigi csikket sem szedik fel, és a kisgyerekek után se szedi fel az anyuka a csoki papírt stb.
2010. jún. 9. 13:16
 10/44 anonim ***** válasza:
Most olvastam a levelet , 100% hogy olyan ember írta akinek nincs kutyája , esetleg még utálja is őket...
2010. jún. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!