Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 éves kaukázusi juhászt még...

4 éves kaukázusi juhászt még lehet őrző-védő feladatra tanítani?

Figyelt kérdés
Őszintén én nem hordtam kutyaiskolába,itthon foglalkoztam vele de okos,családcentrikus kutya lett.Alapvető dolgokat mind tudja,pl ülés,hívásra jön,szépen sétált,kicsit húzott ha meglát idegen kutyát vagy macskát,mondjuk kan.Utcán barátságos megtudják simogatni az emberek,de itthon jelez,ha jönnek,valószínű nem engedne be idegent,ha nem vagyok ott.Mégis jó lenne kipróbálni,hogy reagálna,ha veszélyt érezne,vagy ha idegen támadna? Itthon is lehetne,kiképzőt kell hívni?
2018. márc. 4. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell iskola. Max egy hozzáértő kiképző háznál le tudja mérni a kutyát.
2018. márc. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a kutyasulis öv olcsóbb, mint a házhoz jövő kiképző

kiképzőt pedig érdemes hivni, mert egy speciális öltözék kell ehhez(ami nem 2 ft) és egy random, védőfelszerelés nélküli emberben elég nagy károkat tud okozni egy kau.

2018. márc. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Kaukázusi juhászt nem szabad őv-ztetni! Normális idegrendszerű kaukázusiban pont megvan az a védő ösztön, amire szükség van. Elsősorban terüket és vagyonvédelem a feladatuk. Az őrző-védő képzés nem hogy nem szükséges ezeknél a típusú kutyáknál, de a természetes ösztönkészletüket tönkre is teheti, túl vadak és kezelhetetlenek is lehetnek tőle.

Ha mindenáron ki akarod egyszer próbálni, akkor igen, képzett segédet (kiképző, "csibész") kell hozzá, akivel előre megbeszélitek a dolgot, hogy látszólag hívatlanul bemegy hozzátok, mint egy betörő. Persze beöltözve.

2018. márc. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a #3-ashoz!

A Kaukázusi elsősorban területőrző és nem őrző-védő kutya. Nem szabad vele Ő-V gyakorlatokat csináltatni. Nincs meg bennük a Német Juhászok kezelhetősége. Okosak és taníthatóak, de hajlamosak az önállóságra. Ezért nem eresztenek amikor a gazda mondja nekik, hanem akkor mikor ők azt jónak gondolják.

Ha pedig egy szaporítós, gyenge idegrendszerű Kaut akar az ember Ő-V gyakorlatra vinni akkor ott kő kövön nem marad.

2018. márc. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is szívesen próbára tenném a kutyunkat egyszer. Nekem azt javasolták, jobb az ilyet nem próbálgatni, mert ki tudja mit hozna ki belőle. A miénk néha kiszabadul az utcára, mivel jól szocializált macikutya, így nincs vele semmi gond.. Azt nem tudom, ha egyszer mesterséges körülmények közt neki menne egy embernek, utána egy esetleges kiszökésnél ugyan olyan jámbor lenne-e.


Esetünkben 2éves TM-ről beszélünk.

2018. márc. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!