Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy a műtét után...

Normális, hogy a műtét után ennyire kótyagos?

Figyelt kérdés

Pár napja kérdeztem már 7 éves szuka staffimmal kapcsolatban, hogy alig eszik, stb.

Ma kiderült, hogy kezdődő gennyes méhgyulladása van; ahogy észrevettem, hogy bágyadtabb, lassabb mint szokott, rohantam vele az orvoshoz.

Ivartalanítva is lett, gyönyörűen ment minden, rendben felébredt, már este 8 óta itthon vagyunk.

Engem viszont megijeszt, hogy a kutya teljesen KO: csak lógatja a fejét, teljesen maga alatt van, és néha elkezd reszketni. Nem találja a helyét, sem a fotel, sem az ágya, sem a szőnyeg nem jó, és egyik fekvőpozíció sem elég kényelmes. Lakáskutya, rengeteg helyre fel tud feküdni, de pár perc múlva már keresi a másik helyet.

Azért aggódom, nehogy a sok ide-oda szambázás miatt felszakadjon a varrat. A sebet egyébként nem piszkálja, szerintem fáj neki. :/

Normális, hogy műtét után ilyeneket produkál?


2018. márc. 5. 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mikor volt a műtét. Ha azt mondod 8 óta vagytok otthon, gondolom nem sokkal előtte volt vége.

Kutyussalnem volt tapasztalatom, de nyuszi és cica esetében is a délelőtti műtét után jó este 7-8 óra felé voltak teljesen maguknál.

Szóval szerintem ez még normális.

2018. márc. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

3-tól 4-ig tartott a műtét, este 7-kor már hoztam haza. Nem érdekli semmi, de vizet ivott és a dolgát is rendben elvégezte.

27 kilós egyébként, ha ez számít valamit.

2018. márc. 6. 00:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem
2018. márc. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Most reggelre hogy van?
2018. márc. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Valamivel élénkebb, de sokat nyög ahogy helyezkedik. A varrat szép, nem szivárog.

Még mindig nem az igazi, próbál a hasának megfelelő pózban aludni, mocorog.

Enni abszolút nem kíván, kakálni sem akar.

Sosem volt még ilyen "nagyműtétes" kutyám, a másik kutyám herélése egyszerűbben ment.

2018. márc. 6. 10:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Teljesen természetes, még 2 nap múlva is gyengye egy ilyen nagy műtét után. Mivel az altató a központi idegrendszerére hat, szédül, néha hallucinálhat is. A jelenléted megnyugtatja, simogasd. Nem kell neki még kaja, semmi baja nem lesz ha 2 napig se eszik. Nekünk is volt ilyen kutyánk akinek mászkálhatnékja volt műtét után, vigyázz rá hogy ne tegyen kárt magában. Hivd fel a dokit megnyugtatásul. Jobbulást!
2018. márc. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, átadom neki! :)

A jelenlétem megnyugtatja, már tud mélyebben is aludni. Kezd tisztulni a tekintete, most már nincs olyan feje, mint aki bevágott 2 liter tablettás bort. :D Ivott egy keveset, a mozgása sem olyan merev.

Csütörtökre az orvos visszahívott minket egy kontrollra, varratszedés 1 hét múlva. Ha visszaesik, felhívom mindenképp.

2018. márc. 6. 10:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Az altatás után simán lehet ilyen. A miénk egy röntgen miatt lett bódítva de az is kb. másnapra ment ki belőle teljesen (bár nekünk az orvos részletesen elmagyarázta, hogy mire számítsunk, mire figyeljünk, mert ez az altató szertől is függ, és ő tudja mit adott be neki).
2018. márc. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!