Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyomorcsavarodott kutya műtét...

Gyomorcsavarodott kutya műtét nélkül volt már valakinél? (nem volt teljes csavar csak kicsit megtört) és szondával segitettek rajta, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2018. márc. 6. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűség szerint valamikor újra meg fog csavarodni. Szóval ha ezt most sikeresen megúsztátok, akkor elgondolkodnék azon, hogy kivarrják a gyomrát műtéttel előre, megakadályozván egy újabb csavarodást, vagy megvárod, amíg ismét előfordul és muszáj műteni. Viszont utóbbi esetnél nincs életbiztosítás arra, hogy időben elérsz az orvoshoz és a kutya túl is éli.

Beszélj az orvossal, hogy mit javasol és mérlegeld az alapján a lehetőségeket.

2018. márc. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Több kivarrott gyomrú kutyáról olvastam hogy megint megtörtént, kisebb az esélye de nem tuti megoldás.
2018. márc. 6. 11:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tuti, de varrás nelkül nagyon nagy az esélye, hogy megismetlődik. Ilyen kutyáknál van par dolog amire figyelni kell. A kutyát többször napi 2-3 alkalommal kell etetni, hogy ne terhelődjön meg nagyon a gyomra. Evés után 2 órat ne mozgassuk a kutyát.
2018. márc. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem 100%-os a kivarrás, de de lényegesen csökkenti a gyomorcsavarodás esélyét!

Nekem nagytestű (40+ kg-os) kutyám van, gyomormetszésre volt szüksége, mert lenyelt egy veszélyes dolgot. Az orvosok ha már a műtőasztalon volt a kutya megelőzés céljából ingyen a hasfalhoz rögzítették a gyomrát, mert nagy a rizikó egy kaliberű kutyánál.

Sajnos ha utána olvasol, nagy az esély egy gyomorcsavarodás után még egyre, pláne ha nincs rögzítve a gyomra. Amit tudsz tenni egyelőre, ahogy előttem írták, többször kisebb adag kaja, és semmi ugrálás, mozgás étkezés után!

2018. márc. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy szimpla hempergőzéstől is kaphat gyomorcsavart a kutya.


ismerősöm kutyája is, hempergett és hirtelen rosszul lett.


Semmi kaját nem evett előtte.


Ők felvarratták a gyomrát. Azóta nem fordult elő ilyesmi.

2018. márc. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagytestű kutyáim vannak, így ivartalanításnál mindig kértem a gastropexyát is. Nekem is mondták, hogy a féloldali kivarrás nem 100%-os, a kétoldali viszont már jóval nagyobb hatásfokú.
2018. márc. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!