Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az állatvédők/menhelyesek...

Az állatvédők/menhelyesek honnan szedik össze azt a sok kutyát?

Figyelt kérdés
Mindig hallani, hogy talált kutya, kidobott kutya, meg dobozban, kikötözve stb. Ezek merre vannak? Mert én még egyszersem találtam ilyet. Merre lehet? Én is szeretnrk megmenteni egy ilyen kutyát. Hová menjek?
2018. márc. 6. 11:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Az állatvédőknél, menhelyeken keress, onnan megmenthetsz egy-egy kutyust attól, hogy gazdi nélkül kelljen maradnia.
2018. márc. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Például egyik ismerősöm a töltésoldalban, az erdőben talált egy doboz pár napos kiskutyát. Hozzán egyszer dobtak be a kerítésen éjszaka kölyök kutyát. De szedtem már össze út széléről, kocsiból kirakott ebet is. És sajnos találtam már szintén töltésen zsákba kirakott, már halott kutyákat.

A menhelyeknél gyakori, hogy kikötik a kerítéshez, kirakják a kapu mellé a megunt, "gazdának" felesleges állatokat.

2018. márc. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az egyik legdurvább az volt, mikor az egyik állatkerti dolgozó ismerősömhöz bevitt a szaporító egy alom kölyköt, hogy adják oda valamelyik ragadozónak. Persze sikerült az ott dolgozók közt szétosztani a kicsiket.
2018. márc. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%
Nyilván az utcáról!
2018. márc. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy hová menj? Nagyjából mindenhol vannak, járj nyitott szemmel! A napokban az autópálya mellől szedtem össze egy kiskutyát, biztos nem magától került oda...rengeteget találtam már az autóutak mellett, erdők szélén vagy csak simán ha kimentem az utcára. Az utcai kutyákkal szerencsém volt eddig, a 90%-uk gazdis volt.
2018. márc. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Tele van az ország kóbor kutyákkal. Sajnos. Ha nyitott szemmel jársz láthatod. Menj el a menhelyre s keress egy neked való kutyát. Nem kell kölyök, egy felnőtt állat is hálás társad lesz ha befogadod. Tudom miről beszélek húsz éve csak volt felnőtt kóbor kutyáim vannak s nem adtam volna egyiket sem semmiért sem.
2018. márc. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Városban lakom és erre sosem láttam még kutyát.

De akkor elmegyek a határba, szomszéd falu határra erdőt járni meg biciklizni autóutakon.

Köszi mégegyszer.

2018. márc. 6. 12:56
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig ők találják, több esetben arra járó ember szól nekik, az állatvédők meg kimennek összeszedni.
2018. márc. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt ott vannak azok az esetek, amiket jarókelők jelentenek be (felhívják őket), hogy találtak valahol kutyát. A masik, hogy a kutyának ugyan van gazdája, de rosszak a tartási körülményei, ilyen esetekben is van lehetőség hozzájuk fordulni. A legtöbb kutyát azonban sintertelepekről hozzák ki. Sintértelepre hasonlóan kerülnek kutyusok, illetve sokan maguk viszik be a saját kutyájukat mert mar nem akarnak velük többé foglalkozni. Az meglep, hogy meg sosem találkoztál ilyennel. Kóbor kutyát meg városban is viszonylag gyakran lát az ember.
2018. márc. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ti myik városokról beszéltek amúgy?
2018. márc. 6. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!