Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen időben optimálisabb...

Milyen időben optimálisabb ivartalanítani? (Szuka)

Figyelt kérdés

A kiskutyám most lesz 13.-án 3 hónapos, és mindenképpen még 5 hónapos kora előtt akarom ivartalaníttatni.

A kérdésem az lenne, hogy ilyen hidegben is jó? (Pl. Mert nem szállják a legyek a sebet stb.)

Vagy várjak vele esetleg még áprilisig amíg enyhül az idő?

Kinti kutyus, de esetleg a műtét utáni pár napra szerintem behozhatnám a házba is. Ti mit javasoltok?

Köszönöm a válaszokat!



2018. márc. 6. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Keressétek fel az állatorvost, az oltások miatt úgyis kell menni.
2018. márc. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az oltásokat már kapja, még csak annyit kérdeztem tőle, hogy szerinte mikor menjek ivartalanításra (azt mondta, hogy ők az első tüzelést javasolják, hogy várjam meg, ezért nem is beszéltem vele erről még részletesebben).
2018. márc. 6. 16:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Műtét után mindenképp jobb lenne, ha bent lenne. Viszont most már jön a jó idő, szerintem nem muszáj várni áprilisig.
2018. márc. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás után mindenképpen varrat szedésig bent kell lennie! Tehát 10 nap!


Főleg azért,hogy tudjatok rá figyelni,mellesleg ne akadjon fel a varrat semmibe illetve ne menjen kosz a varrathoz,ne ázzon fel! Ha bármelyik megtörténik eléggé nagy a fertőzés veszélye.


Illetve nekünk műtét napján végig eléggé fázott,betakarva aludt,akkor múlt el a reszketése.


Most tényleg kb 2 hónapon vacilálsz egyébként? :D


Teljesen mindegy,hogy most vagy áprilisban lesz ivartalanítva,mert bent kell lennie varratszedésig.

2018. márc. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez is szerepelt a kérdésemben kedves utolsó, hogy bent kell-e lennie, ebből kifolyólag nem tudtam, hogy igen vagy nem, ezért gondolkoztam. :) Köszönöm a válaszokat!
2018. márc. 6. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!