Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás megváltoztatja...

Ivartalanítás megváltoztatja a kutya személyiségét?

Figyelt kérdés

Egyik barátommal vitáztunk, hogy kell-e ivartalanítani a nem tenyésztési célból tartott kutyát, vagy sem. Én az igenre szavaztam természetesen - szerintem a felelősségteljes állattartás alapja -, neki pedig az volt a legjelentősebb ellenérve, hogy megváltoztatja a kutya temperamentumát illetve személyiségét, én azonban nem így gondolom.

Tehát az lenne a kérésem, hogy tapasztalataitokat írjátok meg nekem, nektek más lett-e a kutyusotok a beavatkozás után. :)

Egyébként nekem egy 3 hónapos kislány kutyusom van, még ivarérés előtt ivartalaníttatom, úgyhogy szerintem így meg pláne nem fog megváltozni.

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. márc. 6. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem változik. Nem lobotómiát végeznek rajta. Nem kell aggódnod, mindig lesznek ivartalanítás ellenzők akik zöldségeket beszélnek.
2018. márc. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
A temperamentum nem valtozik meg soha. A személyiség folyamatosan változik de az ivartalanítás nem igazán befolyásolja. Az én kutyáimnál semmi változás nem történt pedig az egyik 2, a másik 5 éves korában esett át rajta.
2018. márc. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem változtatja meg. Erre példa a jelenlegi saját kutyám, a régi (már elpusztult) kutyáim, a rengeteg ismerősöm kutyája, és a menhelyeken élő kutyák (önkéntes vagyok menhelyen).
2018. márc. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Változhat, nyugodtabb lesz, nem lesz hajlamos a szökésre, nem lesz agresszív, nem bolondul meg a hormonjaitól. De ez nem a személyiség. Az nem tud műtét hatására megváltozni, teljesen logikátlan.
2018. márc. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyémek ivarérés előtt lettek ivartalanítva. 1 szuka 1 kan. Egyik sem változott semmit.
2018. márc. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na hát ezt akkor meg is mutatom neki ;)

Köszönöm a válaszokat, és, hogy megerősítettetek abban, amit én gondoltam/tudtam. :)

2018. márc. 6. 19:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Nemrég ivartalanítottuk a 8 hónapos kan kutyánkat. Elég temperamentumos, karakán természetű és akaratos kutya (fajtajellemző, közép schnauzer) .

A személyisége már 101%-ban ki volt alakulva, ez SEMMIT nem változott. Szökni előtte sem szökött, de így nem is hinném, hogy fog (családi házban, de bent van, kellően fárasztva és most már a tüzelő szukák sem érdeklik) . Kiskorától szocializáljuk, járunk kutyasuliba, mégis van olyan, hogy nem tetszik neki egy kutya, olyankor képes vele összekapni. Ez sem változott, mert ő alaptermészetében ilyen pukkancs :D . (Mielőtt nyilvánosan megköveznétek kijelenteném, hogy le tudom állítani ilyenkor, de azzal a kutyával, akit nem szívlel, soha nem fog összepajtizni) . Attól mi is féltünk, hogy elveszti játékosságát, de nem. Még mindig labdás és teljes lelkesedéssel jön huzi-vonizni .

Mi egyébként kiképzőkkel is beszélgettünk erről, ők is azt mondták, hogy óriási változás nem lesz, max nem fog egy kan annyira acsarkodni más kanokra, meg nem fog szökni, de ez sem minden kutyára igaz (lásd: az enyém) . Az alaptermészete, személyisége meg tuti nem változik.

2018. márc. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!