Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kan kutya meg tudja...

Egy kan kutya meg tudja állapítani a kölykéről (legyen az kölyök vagy már felnőtt) hogy az az ő kölyke?

Figyelt kérdés

Szagról például


Vagy csak egy idegen kutya lenne a számára?


2018. márc. 6. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Sok esetben nem ismerik fel a saját kölyküket, vagy "féltékenyek" lesznek rájuk és agresszívan is reagálhatnak a közelségükre. Neveléssel ez a viselkedés megszüntethető.
2018. márc. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Csak DNS vizsgálattal.
2018. márc. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Általában a kanoknál kimerül a kölyöknevelés a fedezéssel. Onnantól mégis, mi alapján tudná, az adott kutya az övé?
2018. márc. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem csak a kutya, de még a férfi ember se tudhatja biztosra övé-e a gyerek...
2018. márc. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nálunk le sem lehetne tagadni a rokonságot közöttem és édesapám között, jellemben és kinézetben is nagyon hasonlítunk :D (például az orrom formája, és a kéz- és lábfejem is egy az egyben olyan, mint az övé, plusz a heterokrómiánk)


A kutyák gondolom nem vesznek így el a részletekben :D Azt sem tudom igazából, hogy tudják-e hogy milyen fajtájúak (azaz tudják-e, hogy a szomszéd Morzsi ugyanolyan mint ők, de Buksi nem olyan, vagy egyszerűen egy kalap alá veszik az összes kutyát - hú de kitekertem ezt a mondatot :D)


Leginkább a szagra gondoltam, van-e valami "családi szag" a kutyáknál, ami alapján esetleg érezne rokonságot a másik ebbel. Ugye a kölyök génjeinek a fele az apjától van, így valamennyire hasonlíthat a szaguk - gondolom én.

2018. márc. 7. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!