Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol találnék KÁJXamstaff vagy...

Hol találnék KÁJXamstaff vagy KÁJxnémetjuhász keveréket? Max.4 hónaposat őrzésre

Figyelt kérdés
2018. márc. 6. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Szerencsére sehol. Illetőleg menhelyeken millió szám találsz pont annyira leinformálható keverékeket, mint a káj-amstaff. De mégis mond már meg, hogy mi a baj egy fajtatiszta kutyával.
2018. márc. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Esetleg menhelyeken.
2018. márc. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem menhelyről szeretnék hanem jó házőrzőt
2018. márc. 9. 06:49
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

1. Menhelyről is származhat jó házőrző.

2. Keverék kutyánál nem lehet tudni, hogy milyen házőrző ösztönökkel fog rendelkezni. Pl. ha az amstaff jellemét kapja, akkor leginkább semmilyennel.


Ha házőrző kutyát akarsz, miért nem veszel fajtatiszta KÁJ-t vagy más nagy testű pásztorkutyát? Komondor, kuvasz például.

2018. márc. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
több amstaffos ismerősöm van és hidd el nem engedik be azt aki nem a gazda vagy az ismerőse. Te tudod rosszul
2018. márc. 9. 15:42
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

Persze, nyilván. Egyébként amstaffom van nekem is.

Normálisan nevelt, szocializált amstaff soha nem fordul ember ellen, mivel tenyésztése során is szigorúan így szelektálták. Persze fajtatiszta kutyákról beszélünk, nem bulltype keverékekről.

És igen, el lehet rontani egy fajtatiszta staffit is, lehet úgy nevelni, hogy emberre is veszélyes legyen. Ezek a kutyák azonban hibásan (vagy sehogy) nincsenek nevelve.

Az idegent egy-két vakkantással jelzi a kutyám, de kizárt, hogy embert megharapjon.

Én igazából azt nem értem, hogy miért akarsz kiszámíthatatlan jellemű keverék kutyát, ha lehet venni direkt őrzésre tenyésztett fajtatisztát is?

2018. márc. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ellentmondásos válaszod van.

az első részben, amikor a saját kutyádról van szó minden nevelés kérdése de amikor már egy keverékről akkor kiszámíthatatlan. Érdekes...


Másfelől nem tartozok neked magyarázattal

2018. márc. 9. 19:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Valóban nem tartozol, csak szimplán kíváncsi lettem volna, miért akarsz szándékosan keverék kutyát őrzésre, ha ennél van sokkal jobb megoldás is.


A kiszámíthatatlant úgy gondoltam, hogy egy keveréknél nem biztos, hogy meglesz az a területvédő ösztön, amit te szeretnél. Míg egy kifejezetten erre tenyésztett fajtánál igen.

2018. márc. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!