Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan típusú kutyákat tudtok...

Olyan típusú kutyákat tudtok jellemre, mint az Ír szetter, akik még a betörőket is beengedik, tehát házőrzésre nem alkalmasak?

Figyelt kérdés
2018. márc. 7. 11:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nevelés kérdése.

De pl a labrador

Bernáthegyi

Újfundlandi

Berni pásztor...

2018. márc. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Azok a kutyafajták, melyekből kitenyésztésük során kiűzték az agressziót, alapvetően nem alkalmasak semmiféle őrzési célra.

De ha úgy bánnak vele, akkor a legártalmatlanabb kutyából is előtörhet az ősi farkasösztön által az agresszió.

Csakhogy példát is írjak, ilyenek a vadászkutyák, retrieverek, vizslák, kopók.

2018. márc. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Golden retriever. Anno, mikor a miénk kölyök volt, valahol olvastam egy cikket, hogy a betörőt legfeljebb az a veszély fenyegeti, hogy halálra lesz nyalogatva. :-) Hát, a miénkre ez nagyon igaz volt.
2018. márc. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

A többi szetter is hasonló, de nekünk a dalmatánk is ilyen volt. Amúgy szerintem leginkább nevelés kérdése, meg az egyed alaptermészetén is sok múlik. Egy fajtán belül is sokfélék lehetnek a kutyák.

Vizslák, retriverek, barátságos, emberközpontú fajták mind.

2018. márc. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%

Kit akarsz kirabolni, hogy hirtelen az érdekel melyik kutya engedi be még a betörőt is?

Elég érdekes, hogy nem azt a kérdést tetted fel, hogy melyik alkalmas házőrzésre, hanem azt, hogy melyik nem!

Már bocs, de ahogy ezt a kérdést megfogalmaztad az elég gyanús!

2018. márc. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%
El kell, hogy szomorítsak minden betörő jelöltet, mert nem lehet általánosítani. Fajtán belül is vannak eltérések. Például, hogy a fentiekből vegyek egy példát, Labradorok is haraptak már embert szép számmal...valamint, jelzőkutyának szinte bármelyik jó! Tippeket meg nem fogok adni, mert nekem ez a kérdés továbbra is gyanús...
2018. márc. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
golden retriever, labrador retriever, spánielek, uszkárok, vízikutyák, husky, agarak egy része
2018. márc. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
többi szetter, magyar vizsla
2018. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen fajta van, sőt sokkal több ilyen van, mint nem.

De nevelés, szocializáció kérdése is.

Kb. az összes vadászkutya, a szánhúzók ide tartoznak, de pl. a staffi és a pitbull is.

2018. márc. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tényleg nemigen lehet általánosítani. Itt van például az én labradorom, kifogástalan labi, imádja az összes embert, vadidegenekkel haverkodik állandóan, az idegen kutyákat is szereti, nem mutat semmiféle agressziót, kivéve amikor otthon van, akkor ha hall valami fura zajt mondjuk a bejárat környékéről, olyan vérfagyasztóan tud morogni, hogy én halálra rémülnék egy betörő helyében, be nem mennék, az biztos. Mondjuk azt nem hinném, hogy meg tudna harapni bárkit :)
2018. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!