Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyamatosan ugató kutya...

Folyamatosan ugató kutya ellen mit lehet tenni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szeretnék tanácsot kérni hozzáértőktől.Az a helyzet,hogy a szomszédunkba került egy öreg,csöves házaspárhoz egy staff keverék kutya..A fia egyszerűen idehozta..Pedig nem akarták.az elején az öreget vagy háromszor majdnem szétszedte..Már megnyugodott viszont van egy olyan szokása,ami kezdi az utcát kikészíteni teljesen.Amint a kerítés közelébe kerül valaki,ami napi szinten gyakori eset,egyszerűen magán kívűl,habzó szájjal ugat..Már mindent próbáltam vele..szép szóval,erélyesebben,kicsit odacsapva,vittem sétálni is,hogy hátha fölös energia csak,de semmi eredmény..Olyan decibellel nyomja,hogy egyetlen vakkantására felébredek nagyon sokszor..Már tarthatatlan a helyzet..Mit lehetne tenni?A gazdáját az se érdekelné ha megmérgezné valaki,a kölykeit is a kútba dobálta,jó ha enni ad neki..Most én tüntessem el?Mindenki panaszkodik,már az udvaron láttunk tojást,gondolom valaki nem bírta már..Meg rendőrség is volt kint..

2018. márc. 7. 12:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Jegyző hatásköre, őt keresd fel az ügyben.
2018. márc. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Esetleg valamilyen spray?Paprika,bors...Ilyeneket is olvastam..
2018. márc. 7. 12:25
 3/26 anonim ***** válasza:
87%

A spray ez ellen mit sem ér.

1. Jegyző, írásban.

2. Állatvédő szervezetek segítségét kérd, hogy vegyék el tőle a kutyát. Nem az ugatás miatt, hanem pl. az ilyenek miatt, hogy nem eteti rendesen, kölykeit a kútba dobta stb.

2018. márc. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Azzal nem oldódik meg a probléma, viszont ok nélkül fújni nem is lehet, csak önvédelemből. Járd csak végig a hivatalos utat, a kutya az csak csinálja amit az elvadult kutyák szoktak.
2018. márc. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
A rendőrség se csinált semmit...A jegyzőben még annyira se bízom...Meg aztán ha kiderül,hogy én feljelentem...Persze a mérgezés se humánusabb..csak akkor az bárki lehet elvileg...Tudom sunyi dolog..Soha az életbe nem gondoltam még ilyenre,mert szeretem az állatokat nagyon,de ezt már elásva látnám..
2018. márc. 7. 12:31
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha így tartják, akkor nem is oltatják. A chip is kérdéses.

Jelezd a jegyzőnél, és esetleg a hatósági állatorvosnál.


Ne bántsd, ő nem tehet erről.


Nekem sztaffom van, egyáltalán nem ugatós fajta.

2018. márc. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Hülye is voltam,hogy akkor nem jelentettem állatvédőknek...Szegény kiskutyák..Pont nyaralni voltam,amikor eltűntették őket..11 született hármat hagytak meg,én kerestem gazdát neki..
2018. márc. 7. 12:36
 8/26 A kérdező kommentje:
Nem akarom bántani szívem szerint,de nem tudok mit kitalálni..És így ez tarthatatlan..Nem bírtam kinevelni sehogy..
2018. márc. 7. 12:37
 9/26 anonim válasza:
Szerintem is mindenképp keress fel egy állatmentő szervezetet, hátha tudnak segíteni helyet találni neki. Illetve biztosan lesznek újra kölykei is, akik ugyanúgy végzik, jobb lenne megelőzni ezt :(
2018. márc. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,az állatvédők eszembe se jutottak fura módon..Kölykei már biztos nem lesznek,sajnos vemhesen hozta ide az idióta fia nekik,és letagadta.Két gondot passzolt le..Ez ilyen család..
2018. márc. 7. 13:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!