Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatámadás felelősei?

Kutyatámadás felelősei?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel arra nyitottam ajtót,hogy a kinti macskánk után egy rottweiler lohol-a telkünkön. A kocsibejárón jöttek be,éppen ahhoz készülődtem,hogy becsukjam édesanyám után,mert szinte pont azelőtt ment el otthonról.

Szóval,utána pár másodperccel két fiatal férfi is kiabált a kutyára,és próbálták elhurcolni onnan az állatot,sikeresen.

Utána sietve elmentek.

A kutya póráz és szájkosár nélkül volt.

A macskánk kisebb sokkot kapott,de nem esett nagyobb baja pár sérülésen kívül.

Itt nem a macskán van a hangsúly,vagy hogy a kutya milyen ösztönökre hallgatott,hanem hogy a kutya tulajdonosai felelőtlenek voltak,és nem voltak tisztában a kutya viselkedésével.

Reménykedek benne,hogy ezt egy kaposvári is látja,és ha többet tud a két illetőről,akkor infót szolgáltat róluk számomra.

Köszönöm.

K.



2018. márc. 7. 16:32
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
91%

És mégis, mit kezdenél vele, ha kanál infókat a tulajdonosokról?

Utólag eleve semmit nem tehetsz.

A póráz hiánya okés, de szájkosár minek kellett volna a kutyára?

2018. márc. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
80%
* kapnál
2018. márc. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Ha esetleg nem akarnának pórázt tenni rá,mert hogy a "kutyájuk úgysem megy el" , akkor akár egy szájkosarat ráhelyezhetnek, ha tudják,hogy ilyet is szokott csinálni.
2018. márc. 7. 16:42
 4/42 anonim ***** válasza:
65%

A kutya tulajdonosai is felelőtlenek voltak, illetve te is, hiszen minden állatot, azaz a macskát is köteles vagy a portádon belül tartani, többek között azért, hogy ilyen vagy súlyosabb baleset ne érje.



És ha meglesz, kié a kutya, mit akarsz csinalni?

2018. márc. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

Elbeszélgetnék velük,hogy máskor egy pórázt tegyenek a kutyájukra.

A macska pedig hozzánk lett szoktatva,félig kint éldegél,és tudom,hogy az én bajom,ha az én macskámat támadja meg.

De írtam,hogy nem ezen a hangsúly,mivel nem esett baja neki.Hanem hogy ez másnál is megtörténhet,nem éppen macskával,hanem akár kisgyerekkel,vagy más állattal.

2018. márc. 7. 16:47
 6/42 anonim ***** válasza:
58%

Mindegy, hogy támad, vagy nem, mert minden kutyát KÖTELEZŐ pórázon sétáltatni.


(egy kutyatulajdonos)

2018. márc. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Így van,például ezért is szeretnék velük találkozni.

Az én kis csipsz*romat faluban egy parkban nem szívesen engedem el a pórázról,még akkor is,ha valaki jön velünk,mert a parkba például bemehet kocsi,vannak kóbor kutyák,és sorolhatnám.

Városban meg még inkább kockázatosabb.

Busszal mentem haza,erre hatalmasat fékezett a sofőr,mert a zebrán nem állt meg a kutya,csak a gazdája,mert nem volt rajta póráz.

A nénik ott háborogtak,és engem is elkomorított,hogy hogyan lehet valaki ilyen...

2018. márc. 7. 17:08
 8/42 anonim ***** válasza:
11%

Negyedik vagyok: közterületen, erdőn-mezőn valóban a póráz kötelező, a szájkosár nem.

Oké, elbeszélgetsz velük, de miből gondolod hogy lesz foganatja?

2018. márc. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:

#6

Így van!

Nekem a pórázon sétáltatott kis pumimat támadta meg és sebezte halálra egy póráz nélkül sétáltatott kutya.

A gazdája jócskán le volt maradva, egyedül teljesen tehetetlen voltam, mire odaért, már nem volt mit tenni.

2018. márc. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

#8 Talán elvetem a csíráját annak,hogy máskor a pórázt ráteszik a kutyára.

Jó,a szájkosaras ötletemet elvetem,csak azért írtam,mert ha ilyen kiszámíthatatlan,akkor illene rátenni.

De ha nem is tudja,hogy hogyan kéne nevelni... :/ Akkor igaz,miért írom? Örüljek,ha rá tudom "erőszakolni" a pórázra max.

2018. márc. 7. 17:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!