Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időt tölt otthon a...

Mennyi időt tölt otthon a kutyátok egyedül? A 12 óra sok lenne, ugye?

Figyelt kérdés
Szoba kennelt használ valaki? Arról mi a véleményetek?
2018. márc. 8. 09:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Az rengeteg lenne, rendszeresen elfogadhatatlan.

A szobakennel jó, de max. 3-4 órára.


A mi kutyánk max. pár órákat van itthon egyedül. Egyedül pont ezért nem is vállalnék kutyát, nálunk ez "családi projekt", és néha így is nehezen bírjuk:) - persze, sok öröm van benne, szóval abszolút megéri. Legutóbb is akkor volt kutyánk, amikor volt olyan családtag, akinek rugalmas munkaideje volt, és tudott törődni vele.

2018. márc. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A kutyától is nagyban függ.

Átlagosan egy 8órában dolgozó embernél olyan 10 órát van egyedül.

Milyen fajta?Mennyi időVan udvar?

2018. márc. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igazából van udvar, csak az is inger szegény.

Családi projekt lenne, csak a mi családunk 2 főből áll. A párom és én. Sajnos Pest mellett lakunk, Pesten dolgozunk, így általában napi 10 de inkább 12 órát vagyunk távol. Még nincs kutyánk, mert őrlődünk :( így nincs konkrét fajta sem. Gondolkodunk abban is, hogy menhelyről elhozunk egy időd kutyát, aki csak nyugalomra vágyik...

Kicsit gyerek pótlék is lenne :(

2018. márc. 8. 09:55
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutya kinti-benti (ha otthon vagytok, benn van veletek, amúgy kinn a kertben), és tényleg munka előtt-után foglalkoztok vele, akkor simán lehet.

Főleg, ha menhelyről hozzátok el. Egy menhelyen, vagy főleg sintértelepen a 2x1-es ketrec talán nem ingerszegény neki? Ennél sokkal jobb, ha egy reggeli és esti séta, foglalkozás után elvan a kertben, és a fennmaradó időt veletek tölti benn a házban.

2018. márc. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Szobakennel kínzás, inkább legyen meg a nevelés, hogy egyedül hagyható legyen a lakásban. Nálunk volt, hogy ennyit volt egyedül a kutya, de nehezen viselte. Nyolc órás munka mellett persze 9-10 óra hétköznap megesett, ha nem végzett korábban egyikőnk, de akkor mind este, mind hétvégén rengeteget kellett vele foglalkozni.

Nálunk mondjuk nincs udvar.

(Persze tudom, sok ember szemében ez is kínzás. Sokszor én is nagyon sajnáltam, ha úgy jött ki, hogy mindketten későn értünk haza, de rengeteg szeretettel pótolta ő is az egyedül töltött időt.)

2018. márc. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%

A miénk a nagy udvaron simán egyedül hagyható ennyi időre, sőt volt, hogy 3 napig volt egyedül, persze kaját vittek neki, lecserélték a vizét. Ez egy kivasz, nagyon önálló, területvédő kutya. Nem volt megkötve a 6.000 nm2-en.


Függ, hogy milyen kutya. Nem értem ezt a szoba kennelt, akkor már hagyd magára a lakásban. De az udvar miért nem jó???? Kerítés kell, és kész. A szobában bezárni egy 2x2 es vagy 1x1-esben az igenis kínzás.

Vannak poci, szobakutyák, azokat akár magatokkal is vihetnétek.

De ezt a szobakenel marhaságot feljetsd el.

2018. márc. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

Ha van udvar, akkor simán lehet 12 órát egyedül pl egy kutyaajtóval, nem értem, hogy miért erőlteted ennyire ezt a szobakennelt.

Én egyébként régen használtam, egy 6 kg-os kutyát raktam egy 90x60-as kennelbe, amig nem lett szobatiszta és volt hogy párszor elkezdte lerombolni a házat, akkor is pár nap erejéig visszavezettem a kennelt. Az a lényeg, hogy bőven legyen nagyobb, mint ami a kutyának kéne ha szállitásra használnád.

12 óra pedig a pisilés miatt lenne sok. Gondolj bele, azért elég sok ember tartja kint a kutyáját és ha foglalkozik is vele pl 3 órát naponta, a maradék 21 órában egyedül van a kutya.

2018. márc. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Persze még jöhetnek...

Itt valami félre értés lehet. A szoba kennelt nem erőltetem, egyszerűen kíváncsi vagyok olyanok véleményére, akik használtak már. Kerítés, udvar van. Sajnos a környéken elég sok a macska, sőt még birka is van.

Az a baj, hogy tapasztalatom szerint a menhelyen nem igazán tudják megmondani, hogy milyen a kutya habitusa, így -csak küllem alapján- nem nagyon tudok dönteni.

2018. márc. 8. 11:50
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk 8hetesen került a kiskutyám.

9 hetesen már sajnos egyedül kellett hagynunk, úgy gondoltuk, hogy a fürdőszobában jó helyen lesz.(könnyen takarítható, nincs mit szétrágjon.)

1 hétig volt ott mert állandóan sírt, szétrágta az ajtófélfát.

Majd kizártuk az előtérbe és a konyhába. Kicsit félve, hogy a konyhabútornak annyi lesz.

De szerencsére semmi baja a konyhabútornak, csak a falsarkak lettek lerágva! :D

Már 5 hónapos, és végigalussza a 8 és fél órát amíg egyedül van.

2018. márc. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

Nem használtam, szobalennelt, nem is fogok, de a 90x60, amit említettek 8-12 órán át igenis kínzás.

Pontozzatok le.

2018. márc. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!