Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora ház kell egy pulinak?

Mekkora ház kell egy pulinak?

Figyelt kérdés

Mekkora legyen a beleméret, magassága? Kell-e szigetelni?


Köszönöm a segítségeteket.



#kutyaház #puli #Puli kutyaház #kutyaház méret
2018. márc. 10. 21:26
 1/10 A kérdező kommentje:

Hát ez hasznos komment volt, köszi. :)

most hogy így mondod, jut eszembe! A puli nemzeti kincs, (tényleg az) é focizni is jól focizik, szóval megyek majd a vityához, hogy jól jönne neki egy fűtött pázsitú kutyaól. Mostanában úgyis adakozó kedvében van, hátha épít neki egyet. :D

2018. márc. 10. 21:45
 2/10 anonim ***** válasza:
Fel tudjon állni,le tudjon ülni,meg tudjon fordulni a házban kényelmesen. Túl nagy ne legyen,hogy be tudja melegíteni. Mérd meg ülve a magasságát,utána állva is,plusz nézd meg,hogy a forgolódáshoz mennyi hely kell neki. Plusz amit beteszel télre:szalma,ilyesmi,annak is kell hely.
2018. márc. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
40%
Hali! Nekünk is pulink van, és egyáltalán nem igényli a házát, amit vettunk neki, pedig eleg tagas... Sokkal inkabb alszik a teraszon mintsem a házában.
2018. márc. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Helló-belló

Víz és szél ellen kell szigetelni

Legyenek lábai a háznak, ne a földön álljon, hogy a víz aláfolyjon és így belefolyjon

Egy pulinak nagy a bundája, ha vesz fel csokot ha nem, így aztán lehet hogy kicsivel nagyobb CSOKra lesz szükség... akarom mondani házra

Akkora nem kell, mint egy németjuhásznak, de kb mint egy dalmatának

Meg tudjon benne fordulni, a vízlepergető legyen a tető

2018. márc. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Länge: 1,2 mal die Länge deines Hundes

Breite: 1 mal die Länge deines Hundes

Höhe: 1,2 mal die Höhe deines Hundes

Türöffnung: 0,8 mal die Schulterhöhe deines Hundes"


Hossz: 1,2-szerese a kutyának

Szélesség: 1-szerese a kutya hosszának

Magasság: 1,2-szer a kutya magassága

Nyílás: 0,8-szor a kutya váll magassága.


[link]

2018. márc. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a hozzászólásokat.

Remélem a mienk fogja használni. majd igyekszem rászoktatni. :)

Még csak várjuk a kis jövevényt, csak a napokban fog megszületni. Úgyhogy nem tudom lemérni. :)

A leírtakra (hogy ne legen túl nagy, lábakon álljon, stb.) már rájöttem, olvastam amit találtam a neten. De nem találtam olyan leírást, hogy a felnőtt pulinak ilyen széles, ilyen hosszú és ilyen magas ház kell. Szóval hiányoznak a méretek. Tudtok segíteni?

2018. márc. 10. 22:07
 7/10 A kérdező kommentje:

Hi Udo,

das ist ein tolle Site. Ich werde mal durchlesen. Danke für den link. :)

Übrigens, kennst Du die Rasse Puli? Kannst du ggf. die massen von ein Puli sagen?

2018. márc. 10. 22:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Hey,


klar,dass ich Puli kenne. Ich bin auch in Ungarn geboren. Ich spreche sogar die Sprache.:D


Sajnos a méreteket nem lehet megmondani pontosan, ha még nincs meg a kutyus. Nekem németjuhász van, és sokkal magyobb lett mint amit ajánlottak neki ólat. Most fogok építeni neki, mert az első házát úgy kinőtte, hogy kilóg mindig valamije.


Egyébként ismerik felénk is a magyar fajtákat. Legalábbis a pulit meg a vizslát. Gyakran látok egy kocsit matricázva: "Pfoten weg, Magyar Vizsla im Heck!" :)

2018. márc. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ja, das hab' ich schon gedacht. :)


Akkor csinálok, egy 60mély*80széles*55magas házat. Talán elég lesz. Ha kinövi, kap egy újat.

És remélem, fogja használni is. :)

2018. márc. 11. 10:26
 10/10 anonim ***** válasza:

Meg remélhetőleg nem fogja megenni mint az enyém. Amikor nőtt a foga, az volt a szórakozása, hogy ette a házat.

Őszig csinálok neki nagyobbat és erősebbet, valami duplafalút szigetelve. A mostani ebayen lett rendelve, de nem sokat ért.

2018. márc. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!