Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát (yorki-tehát nem nagy...

Kutyát (yorki-tehát nem nagy méretű) be lehet vinni boltba? Mondjuk a Tescoba ha egy táskában viszem magammal?

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 19:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Engem már küldtek ki az Árkádból, mert nálam volt a kutya. Tescoból még nem, de szerintem észre se vették. Amúgy nem szavadna bevinni, mert ezért őket megbüntethetik, de amúgy senki nem veszi észre általában, hogy nálad van egy kiskutya.
2010. jún. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
A tescoból kiküldenek. Semmilyen boltba, aholélelmiszert árulnak nem mehet kutya a szabályok szerint. (persze a sarki kisboltba beengednek)
2010. jún. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Kint van a legtöbb helyen hogy tilpos bevinni, de törvény szerint tilos, nem rég változtatták meg hogy csak vakvezetö vagy más fogyatékosság esetén lehet a kutyát bevinni, olyat aminek van engedélye. Ha nem veszik észre akkor szerencséd van, de elvileg nem szabad.
2010. jún. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Bevinni beszabad,de nem hiszem,hogy beis engednek (főleg a nagyobb áruházban),hisz őket nem kicsi pénzért bünteték,de nem csak az élelmiszer boltokban.

Ez a törvény és sajnos beis kell tartani,hisz egyik üzletvezetőnek sem hiányzik annyi pénzt fizetni a kutya miatt.meg gondolom neked sem.

Dehát odamész és megkérdezed gondolom vannak olyan helyek ahonnan nem küldenek ki (de nem túl sok)

2010. jún. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Hogy küldtek ki az Árkádból kedves első? Milyen kutyával?
2010. jún. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Az egyik ismerősömnek most volt ebből baja. Nem lehet kutyát bevinni, csak vakvezető kutyát engedéllyel. Ő vakvezetővel ment, de mivel nem vak, ezért büntetést kap.
2010. jún. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Első vagyok. Bichon kutyával küldtek ki, de nem táskában volt, hanem kézben vittem. Az állatkersekedésbe mentünk amúgy, mert amikor másodszor kellett visszavinni a hámot,amit vettem, mert rossz volt a méret, akkor fogtam magam, és bevittem a kutyát is. Kifele-menet szólt ránk egy biztonságiőr. Mondtam, hogy már megyünk ki, nyugalom.
2010. jún. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk csak az Auchanba és a Corába engednek be kiskutyával, de akkor is csak a AlphaZoo és a Fressnapfig.
2010. jún. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

Szerencsére nincs igazuk az előttem szóloknak. Semmilyen törvény nincs, ami miatt ne lehetne bevinni kutyát, kizárólag olyan helyekre vonatkozik a törvény, ahová ember is csak EÜ papírral mehet be, ahol ételt is állítanak elő. Tehát a húspult mögé pl értelemszerűen nem mehet. A többi az az üzlet tulajdonosának a döntésén múlik. Ettő függetlenül Tescoba nem viheted be, sőt buadörsön még a fressnapfig is kommandóznod kell vele.


Viszont:


"2010. március 27.-én "KUTYABARÁT ÜZLETHÁZ" avató rendezvényre kerül sor a Rózsadomb Centerben, - Budapest 1025 Törökvész út 87-91.

A szervezõk azt tûzték ki célul, hogy a kutyákkal is bemehessenek a GAZDIk, vásárlók az üzletházba. A legfontosabb lépés ez ügyben, hogy az üzletek tulajdonosai, üzemeltetõi és vezetõi tájékoztatva legyenek arról, hogy a jelenlegi jogszabály csak azt köti ki, hogy olyan területre, ahol az élelmiszer termékek elõállítása zajlik, illetve a pult belsõ területére (ahova egyébként is kizárólag egészségügyi könyvvel rendelkezõ személyek léphetnek be) tilos kutyát beengedni.


Az eladó térben, a hypermarkettek elõterében, üzletházak sétálóterületén a gazdájuk felügyeletében a kutyák jelenléte NEM TILOS !

A jogszabály tehát NEM tiltja a kutyák beengedését az üzletbe, ez kizárólag az üzlettulajdonos illetve a bérlõ saját döntése.

Nyugat-Európában már megszokott, hogy a kutyákkal is el lehet indulni bevásárolni, itthon ez volt az elsõ lépések egyike."

2010. jún. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Kedves utolsó!

Ez mind szép és jó. De előre félek, az igénytelen emberektől, akik ha oda kakál a padlóra nem fogja majd felszedni vagy egyebek. Sajnos még mi messze vagyunk Nyugat-Európától. Nekem is yorkiem van, nem azt mondom, hogy ellene vagyok a dolognak, de ha nincs megnevelve, akkor több kárt okoz, mint hasznot. Hiszen akár milyen pici és cuki, csak kutya.

2010. jún. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!