Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a harci...

Mi a véleményetek a harci kutyákról?

Figyelt kérdés
2018. márc. 10. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Gondolom a bull típusúakra gondolsz. Nem szeretem ezt a harcikutya kifejezést, egyébként a tartóik sem általában.

Nagyon elterjedt típus, az utóbbi időben hatalmas divatja lett. Ennek kapcsán természetesen megjelentek a szaporítók is szép számmal.

Intelligens, sokoldalú, és szerintem nagyon szép kutyák, szeretem őket. De nem valók akárkinek, főleg nem az ideggyenge, kiszámíthatatlan szapis bull type keverékek. Erős vezetőt igényelnek, szeretnek dolgozni. Ha jól nevelik családi kutyaként is remekelhetnek.

2018. márc. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Jók
2018. márc. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Harci kutya az, ami épp az életéért küzd a ringben. Ezek a kutyák úgy vannak szelektálva, hogy emberre nem támadhatnak, tehát nincs okom félni tőlük. A tulajdonosukat viszont mélyen elítélem.

A bull típusú kutyákkal semmi probléma nincs, ha nevelve vannak. Nevelésre pedig minden kutyának szüksége van, függetlenül a fajtájától. Nekem is itt horkol a fotelban egy bullterrier, akinek max a szaga veszélyes, de arról meg nem tehet.

2018. márc. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Nincs olyan, hogy harci kutya...
2018. márc. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy harci kutya. Tiltott “sport” ha valaha is lehetett sportnak nevezni...

A bullok nem sokban mások, mint bármelyik aktív fajta. Az, hogy borzasztó magas a fajdalomküszöbük, széles baromi erős állkapcsuk és robosztus izmos testük van, lehetővé tette, hogy sikeresen harcoltassák őket. De egy rosszul nevelt németjuhász semmivel sem veszélytelenebb vagy ritkább dolog mint egy agresszív bull, csupán ha egy bull megöl valakit, abból biztos, hogy világra szóló hír lesz, míg ha egy keverék, vagy németjuhász vagy bármelyik más fajta teszi azt abból nem csinálnak ekkora szenzációt. Tény, aktív önfejű kutyák mint a legtöbb terrier, ezért erős vezető gazdi való melléjük. De egy yorki vagy egy jack russel is lehet ugyan szocializálatlan és agresszív, csak a maguk 3-5 kgjukkal nem tudnak halálos sérülések okozni, amíg egy pit vagy staff könnyedén. Ennek ellénere baromi tündéri állatok. A közhiedelem ellenére baromi családbarátok és türelmesek a gyerekekkel és a kisebb állatokkal. Nekem gyerekkoromban volt egy. Menhelyről hoztuk el, ugyan valami németjuhász keveréket akartunk, de ott volt ez az édes fiatal pit-staff keverék aki éppen az elaltatására várt, mert kölyök kora óta a menhely lakója volt, és senki se akarta elvinni, annak ellenére, hogy kutya macska és emberbarát volt. Így őt hoztuk haza, én akkor még csak 7 éves voltam. Rengeteg időt töltöttem vele, amíg a másik labradorunk játék közben gyakran véletlen felborított a pit keverék mindig is úgy viselkedett velem, mintha tudta volna, hogy törékeny, sérülékeny gyerek vagyok. Velünk volt 13 évig, “nyúztam” bírkóztam vele és soha még csak finoman se fogott meg a fogaival. Szimplán rossz kép él róluk az emberek fejében. Ugyan az, mint hogy az emberek nagyobb százaléka fél a kígyóktól és pókoktól mint akik nem, és gondolja azt, hogy minden ami siklik vagy szőrös nagy és 8 lábú halálos, annak ellenére, hogy pl nincs emberre halálos marású madárpók, ha a megmart személy egészséges felnőtt ember aki nem allergiás a marásra, ahogy a kigyóknak is 99% ártalmatlan, és amelyek nem is, azok sem akarnak embert ölni, és ha valaki találkozik eggyel, nem kell semmit sem tennie, csak elkerülnie az állatot és kész, az nem fogja hazáig követni és álmában megölni, mégis a legtöbben nagyobb veszélyességi faktort látnak bennük mint egy felbőszített jegesmedvében vizilóban vagy elefántban és inkább néznének ezzel szembe, mint egy emberre teljesen veszélytelen keresztes viperával vagy madárpókkal.

2018. márc. 11. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mármint azokat a fajtákat gondolod, amelyeket kutyaviadalra használtak, ill. sajnos illegálisan időnként ma is használnak?

Róluk az, hogy jófej, barátságos, temperamuntomos kutyák.

2018. márc. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

A csivavákról meg hasonló segdugaszokról?

Azt, hogy idegesítő szarcsimbókok, akiknek akkor mellényük van, mint egy tízemeletes ház.

2018. márc. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt döglik mellettem kettő is, halálosan veszélyesek, éppen azért harcolnak hogy ki pucolja ki a párom fülét... :D

Imádom a bull típusú kutyákat, soha nem tartanék mást. Okosak, gyorsan tanulnak, aktívak és egy kőszikla nyugalmával rendelkeznek.

Kutyákat, gyerekeket imádják, a pitem pedig valamiért odavan a nagyon idős nénikért, akiktől mindig jár egy hatalmas fejsimi és pár kedves szó.

A külsejük is tökéletes; gyönyörűen izmolt, erőteljes, a fejük hatalmas és széles, akár egy markológép. Elképesztő a színskála, amiben mozog a fajta, a full éjfeketétől a csíkoson át a mahagónibarnáig. Egytől egyig minden egyed különleges, nincs két egyforma amstaff.

Semmi más, csak bull típusú.

2018. márc. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!