Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan elég ennyi táp a...

Komolyan elég ennyi táp a kutyának egy nap?

Figyelt kérdés
Brit Care táp, 125g van írva a 10kg-os kutyának egy napra. Ez nagyon kevésnek tűnik, a kutya kb fel perc alatt megeszi és állandóan éhes. Sokan még azt is mondták, hogy jó ha elosztom a tápot napi ketszerre, de akkor amit egyszerre megeszik az egy fél marok. Napi kB 3-4 órát vagyunk lent, amúgy lakásban van. Hétvégente többet mozog. Egy felnőtt foxirol van szó.
2018. márc. 10. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Figyeld a kutyád, ha nme hizik és nem fogy ettől a mennyiségtől akkor pont jó. Egy kutya mindig tudna enni. De nem az a lényeg hogy annyit egyen amennyit akar, hanem az hogy a megfelelő tápértéket bevigye.
2018. márc. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eddig kicsit többet kapott, nem hízott, viszont az utóbbi időben puffadt és hasmenés is elofordult így visszavettem a mennyisegből,de olyan érzésem van mintha eheztetnem:D De majd meglátjuk, ha ez nem lesz neki elég a több meg gondokat okoz akkor váltok majd tápot.
2018. márc. 10. 22:55
 3/8 anonim ***** válasza:

2 kutyánk van, mindkettő fogyott a Brit táptól, pedig az előírt mennyiségtől többet adtam nekik.

Rajtad kívül már nagyon-nagyon sok gazdától hallottam és olvastam neten is, hogy a Brit tápból sokkal több kell a kutyának, ha nem akarjuk, hogy fogyjon, így viszont a melléktermék is több és nem igazán gazdaságos.

Évek óta nem is veszek már Brit tápot.

Kipróbáltam több félét, most gy néz ki, maradunk a Profine tápnál.

Ebből is szemre kevés kell, a 25 kilós kutyámnak 230-240 gramm közt adok, ha egész nap mozog,kirándulunk, akkor persze kicsit többet kap.

Eleinte nekem is furcsa volt, hogy csak ennyit eszik (napi 2 részre elosztva ezt az adagot), de nem fogy tőle, tartja a súlyát, a széklete kevesebb, jó állagú, a szőre szép, a kutya energikus, úgyhogy nagyon meg vagyok elégedve vele.

Én lebeszéllek a Brit tápról, láthatóan a te kutyádnak se válik be.

2018. márc. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Furcsa, mert én erről a tápról pont olyan tapasztalatokat olvastam, hogy elég kevés is belőle és, hogy a vegtermek se sok, mellette pedig mennyire tápláló és szuper. Hát én se ezt tapasztalom, lassan elfogy mar, ugyhogy megpróbálunk valami mást. Koszonom a segítséget!:)
2018. márc. 11. 00:23
 5/8 anonim ***** válasza:

A kérdező nem azt mondta, hogy fogy a kutyája, hanem hogy ő személy szerint kevésnek érzi, az nem ugyan az.

(Persze fogyhat is, nem tudom, csak eddig erről nem volt szó)


Amúgy 125 g nem kevés. Egy jó tápból nem kell sok.

A kutyák mások, mint az emberek. Ők arra vannak beállva, hogy annyit egyenek, amennyi beléjük fér. A kuncsorgás tipikus kutya jelenség. De, saját tapasztalatból is mondom, hogy egy kutya akkor is kitudja nézni a kaját a szádból, ha már esély sincs rá, hogy éhes legyen. A gazdának kell észnél lenni és nem túl etetni a kutyáját!

Ha jól tudom ez még a farkas őseiktől jön. Mivel egyik napról a másikra élnek, egy nagyvad elejtésekor, a farkasok egyszerre akár 9 kg húst is képesek habzsolva befalni, majd fekszenek órákig, mivel másnap meg, lehet csak egy pocok lesz az étlapon. Esznek amíg van és már tényleg nem fér beléjük több!


Én Brit Premiummal etetek már több, mint egy éve, sőt most már lassan inkább kettő. A te tápod még jobb is mint az enyém, a Brit Care a drágább vonal.

Az ajánlott adag az én esetemben 189g egy 20kg kutyának. A kutyám ennyit kap. (Szedőkanállal adom, szóval lehet néha van plusz-mínusz 10g, de annál több biztos nem! Az elején naponta mértem, most már csak időközönként ellenőrzöm)

A kutyám nem fogyott, normál súlyban és jó kondiban van.

Szóval, szerintem, hogy kinek melyik táp válik be, az kutya függő. Mindenesetre az ajánlott napi adag miatt ne aggódj! Ha a kutya nem fogy, akkor nem kevés.

Valamint igen, jó ötlet két adagban adni, én is ezt ajánlom a te esetedben! Kb. fél marék reggel és este, igen. A nagytestű kutyáknak szoktak csak egyszer adni naponta.

2018. márc. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a kutya mást nem kap, és jó súlyban van, nem fogy, akkor elég.
2018. márc. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is etettem Brit Care táppal. Csivava keverékem van, 5kg. Erre a súlyra 66 grammot írt, én 80-at adtam, attól lakott jól. Szóval nekünk kevés volt.


Most Joserát eszik (Lamb & rice) és szinten 80 grammot kap. Szerintem ez a normális adag egy ekkora kutyának. Ti is emelhettek az adagon, főleg ha sokat mozog/fiatal.

2018. márc. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a zsákon nem előirt mennyiség van, hanem útmutató. A kutyának annyit kell adni, amitől jól néz ki. ha folyamatos a hasmenés, akkor viszont váltani kell.
2018. márc. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!