Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a szomszéd mérgezéssel...

Ha a szomszéd mérgezéssel fenyeget, lehet tenni valamit?

Figyelt kérdés

Tudom vegyem fel hangfelvétellel, de ha a zsebemben van nem hallatszik meg nem is így mondja már ki csak mondd valamit, hogy "jaj annyi itt a patkány ki kéne rakni egy kis mérget, nem szomszéd"?

A rendőrségre gondoltam de a volt szembeszomszédunk téglával dobálta a házat, meg belőtte az ablakot csúzlival (a tél kellős közepén)úgy,hogy kisgyerek volt a szobában, a rendőrség annyit mondott amíg vér nem folyik nem tudnak mit tenni.



2018. márc. 11. 01:42
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Először is, miért utálja a szomszéd a kutyádat? Ha folyamatosan vonyít, kiszökdös és másokat terrorizál, vagy ilyesmi, akkor meg kéne nevelni. (Ne haragudj, de ha a szembeszomszéd is kővel dobál, meg ez is utál, és nem valami gáz gettóban laksz, akkor lehet, hogy veled van a probléma.)


Másodszor, meg kell tanítani a kutyát, hogy csak a táljából egyen. Akkor nem fog megzabálni mindent.

2018. márc. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Tartsd a kutyád úgy hogy ne mást zavarj vele. Ha nem megy, akkor ne tartsál kutyàt.
2018. márc. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Ezen én is átmentem. A kedves szomszédunk mérgezi a macskákat, lemérgezte a tulsó szomszédja két kutyáját és több, mint 15 évvel ezelőtt a mi idős kutyánkat. Megölte a saját 2 kutyáját, egy idős pincsit, akit láncon tartott a kert végében és egy kölyök pulit, akit a gyereke vitt haza. És pár éve a két idősebb kutyám mérgezésével fenyegetett.

Ez nem olyan egyszerű, hogy a kutya ne zavarjon másokat! Vannak ostoba és szimplán kegyetlen emberek, akiknek nincsenek gátlásaik, akik azt hiszik, hogy mindent megtehetnek! És az igazságszolgáltatás az ő oldalukon van!


Nem sokat gondolkoztam ezen. Elhívtam apámat (aki a légynek sem tudna ártani, de a mai napig aktívan edz küzdősportokban) és néhány edző társát. Este becsöngettek hozzá és röviden, valóban udvariasan elbeszélgettek vele. És ennyi volt. Azóta nincs macskamérgezés és a szomszéd messze kerüli még a csúnya nézést is a kutyákra.

2018. márc. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Velünk is előfordult ilyen régebben. Akkor én csak 13-14 éves lehettem és mindkét kutynánkat, a környéken pedig összesen 12-13 kutya életét vette el. A legszomorúbb az egészben, hogy neki a mai napig van kutyája.

Viszont pár hónapja ismét előkerült ez a téma tőle és próbálta megfenyegetni a szüleimet. (A kutyák kizárólag akkor ugatnak, ha valaki a kerítéshez engedi az ő kutyáját, nagyjából 3 naponta 5 percre.) Amint ez kiderült átsétáltam az ügyédemmel és tisztáztuk az erőviszonyokat. Azóta meghúzta magát.

2018. márc. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy kis pénzed, Ebayen, Amazonon lehet találni biztonsági kamerákat. Ha már ennyire fenyegetnek, nem árt komolyabb védekezést tervezni.
2018. márc. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kamera!


Esetleg használhatsz műkamerát is (vagy régi, nem működő kamerákat, lencsével felszerelt dobozokat) amit jó látványos helyre kiraksz, és tábla a kerítésre, "rendőrséghez bekötött kamera és riasztó" felirattal.


Az igazi kamera talán jobb, ha rejtve marad, ha egy másik szomszéd ablakát bedobálta kővel, akkor a kamerák sincsenek biztonságban

2018. márc. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem csak a mi kutyánk zavarja az összes. A szembeszomszédunk (ő külföldön van már szerencsére)meg a mellettünk lévő nagyon jó cimbik. Amíg a szembeszomszéd itt lakott addig a mellette lévő kutyát is fejbelőtték sörétessel. Persze abból sem lett semmi. Ott is először mérgező akartak mert be volt dobálva a mérgezett hús is, csak gondolom a kutya nem érte fel ezért fejbelőtték. Mióta itt laknak 3 kutya halt meg az utcában. Tényleg van náluk patkány és azt lemérgezik a mérgezett patkány meg elmászkál.
2018. márc. 11. 17:23
 8/9 Ridamov ***** válasza:
Tegyél valami kerti díszbe kamerát és úgy csináld. az biztonságban van és nem feltűnő. ha több kerti dísz van akkor mindnek változtasd a helyét, helyzetét hogy ne legyen feltűnő. ha még nincs akkor vegyél egyszerre többet és random módon állítsad be a kamerás pedig a helyre nézzen amit fel szeretnél venni. De persze fogazott fémcsapdát is állíthatsz a szomszédnak ha nagyon biztosra akarsz menni és a szomszéd éjszaka csinálja. Letakarod (növénnyel stb.) és raksz bele valami kaját, hogyha belenyúl/ stb. akkor azt mondod hogy valami károsítja a dolgaid és gondoltad csapdát állítasz. Igen tudom beteges de néha/ sokszor ez is jól jön. Remélem jól megbánja az a tetves r*hadék.
2018. márc. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kamerával vigyázz, mert bizonyítékként csak akkor használható fel, ha kiírtad, hogy kamerával figyelt terület, anélkül egy rakás személyiségi joga van minden segg bűnözőnek.
2018. márc. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!