Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be fogadtunk pár hete egy 2...

Be fogadtunk pár hete egy 2 hónapos kutyát. Mit adjunk neki enni? Nem szeretném kutya kajával etetni meg táppal mert az elég költséges lenne.

Figyelt kérdés
Evés, helyes táplálkozás
2018. márc. 11. 08:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Mi a költséges rajta? Az a napi 200 forint? Akinek ennyi sincs, az ne tartson kutyát.

BARF etetésnek nézz utána, de azt ésszel kell csinálni. Alaposan kiszámolni a hús-csontos-kiegészítő arányait, mert egy kölyök kutyánál fontos hogy megfelelő arányban a szervezetébe jusson minden amire szüksége van.

2018. márc. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
SZERINTEM sokkal olcsóbb mint a barf. Nekünk 2 kutyának 10000ft ből kijön egy hónapra táp plusz kutyáknak való hús és tészta hogy ne mindig csak a száraztápot kapják.
2018. márc. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Találjátok neki új otthont 2 hónaposan egyszerű.
2018. márc. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a kutyatápnál nem igazán létezik olcsóbb és kényelmesebb megoldás. Ahogy már említették, a BARF etetésnek is utána lehet nézni, de nem jössz ki úgy sem olcsóbban. Azt már csak félve említeném meg, hogy a tápok közül sem valami olcsó vackot kellene venni, aminek szinte semmi a tápértéke. Egy kölyökkutya esetében főleg nagyon fontos, hogy jó minőségű, korának megfelelő eledelt kapjon.

Konyhai maradékot csak nagyon keveset szabad neki adni, mert az emberi étel túl fűszeres a kutyának. A főtt, sült csontokat sem szabad adni neki, mert a csöves csontok kiszúrhatják a beleit, vagy olyan bélelzáródást okozhatnak, hogy vagy belepusztul, vagy csak műtéttel orvosolható.

2018. márc. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát márvolt sok kutyank de egyiknekem r lett semmi baja hogy nem kapott ilyen tápokat
2018. márc. 11. 09:20
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
És azoknak mit adtatok??
2018. márc. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ha egy kutyát úgy szeretnél etetni, hogy az ne ártson neki, az költséges valóban.

Vagy egy jó minőségű táp kell neki (nem pedigree és társai! azok nem jók), vagy olvass utána a BARF etetésnek, és etesd úgy.

Esetleg lehet neki külön főzni is húst, némi zöldséggel, rizzsel, de annál a BARF jobb és egyszerűbb.

2018. márc. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
Chip, oltás, féreghajtas, ivartalanítás, tal, játék, fekhely. Ezek az alapok. Ha ez nincs meg, kutya sem kell.
2018. márc. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

Ez a tipikus "kirakjuk a kertbe és kapja a maradékot és moslékot" mentalitás, így ajánlom hogy hirdesd meg és ajándékozzátok el.

Hiszen gondolom két kölyök oltás, féreghajtások és chip már benne van, ugye? Mert ugye ezeket se akarjátok tőle megspórolni.

2018. márc. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

A kutya tartás költséges dolog!


Szerintem most keressetek neki gazdát,mert alkalmatlanok vagytok.

Ha egy alap szükségletre mint a jó minőségű kutyatáp nem akartok költeni akkor mi lesz ha beteg lesz?? Nem viszitek el,mert drága?????


Főzzetek neki,rizst,tésztát,húst zöldséget,de én egyszer neki álltam főzni és sokkal drágábbra jött ki mint jó minőségű táp, Barfoztam is,az is sokkal drágábbra jött ki,mint a minőségi táp.

2018. márc. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!