Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik így a kutyám?

Miért viselkedik így a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos keverék kutyám és kb.november óta van velünk.Most már elég rendesen megnőtt.Lehet vagy 70-80kg és a combomig ér.Tehát nem egy kiskutyáról van szó.

Az a helyzet hogy nem vagyok tapasztalt kutyanevelésben ugyanis nekem ő az első kutyám.

Mivel kertesházban élek ezért elég szépen fel tudja magát találni.

Eleinte mindent széthordott rá is lett szólva de ez nem segített.

Végül minden el lett pakolva előle.Mot viszont a növényeket kezdi pusztítani. Nem sokat tudok vele lenni ugyanis mindennap van hogy félnapokig nem is vagyok otthon.Ilyenkor a család többi tagja eteti..

Mindig nyüszítve fogad a helyén mikor érkezem azonnal jön csóválja a farkát és ugrál ...

Persze örül.

De rám is örömest rámugrál amin kiakadok .

Nevére nem nagyon hallgat.

És mikor kap egy picit a fejére leáll de hosszabb távon nem.

Mindig elvárja hogy a hasát simogassam és ilyenkor hátra fekszik.

Picit engedek neki aztan mikor az ajtóhoz indulnák az utamat állja megharapja a lábam ,ugat a lábam elé fekszik, rámugrik. Valamikor teljesen megijeszt. Mert igazábol én félek a nagyobb kutyáktól ő az egyetlen akit elfogadtam mert sajátom.

Még egy kérdés.

Van neki kutyaólja de nem fekszik bele.

Még szakadó esőben se.



2018. márc. 11. 09:05
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Mellesleg ha megsimogatom miért "bolondul" meg ennyire . Hogy szinte már kicsit agresszívve válik. Lehet nem az de olyankor megijeszt az ugrálással meg harapás ,ugatás..
2018. márc. 11. 09:08
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Simán neveletlen és nincs lefárasztva.

Ha jól értettem, sétálni nem viszed. Egy unatkozó kutya rombol, szétszed mindent-ő így foglalja el magát.

Vidd kutyaiskolába, ott megtanítanak elsősorban téged, hogy mit jelent kutyát nevelni. És vidd sétálni! Egy kutya sem lesz magától jól nevelt.

2018. márc. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A leírásból az derül ki hogy nincs foglalkozva a kutyával, nincs sétáltatva, nincs tanítva. Magától egy kutya sem lesz jól nevelt. Első körben el kell kezdeni sétáltatni, más kutyák közé vinni játszani, hogy az energiáját le tudja vezetni. Azért viselkedik így, mert neveletlen és unatkozik is. Ha nincs tapasztalatod, vidd kutyaiskolába, ott sok hasznos dolgot tanulhattok.
2018. márc. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igazából nincs senkinek annyi ideje hogy mindig kint legyünk vele. A sétáltatást próbáltuk volna de nem igazán kedveli a környékbeli kutyákat. Elég agresszív az ismeretlenekkel ezért hogy én elvigyem egyedül. Kizárt. Mert nem tudom megfékezni a majd 100 kilóját.
2018. márc. 11. 09:22
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell kutyaiskolába vinni, ahol ezt is megtanulod. Ha pedig nem akartok erre időt/pénzt áldozni, akkor keressetek megfelelő gazdát a kutyának.
2018. márc. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért ilyen, mert kölyök és neveletlen.

Nekem úgy sikerült értelmeznem, hogy tulajdonképpen nem foglalkozol vele.

Kezd el naponta sétáltatni és vidd kutyasuliba.

Egy kutya nem olyan, mint egy hal, hogy elvan az akváriumában és kvázi egy diszként szolgál.

Mivel csak 7 hónapos futtatni semmi képpen se futtasd, ikább csak sétáljatok és tanits neki trükköket.

2018. márc. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Valóban az időm nem engedi.

De ettől független szoktunk vele játszani foglalkozni. Majd megpróbálok töb időt ráfordítani én is. Köszönöm a válaszokat!

2018. márc. 11. 10:06
 8/16 A kérdező kommentje:
*több
2018. márc. 11. 10:06
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Még kölyök, most kellene megtanítani, hogy mi a megfelelő viselkedés más kutyákkal szemben. A sétáltatásnak nem az a lényege, hogy fizikai erővel próbáld meg visszafogni a kutyát!!! Elárulom, hogy az lehetetlen.

Egy kutyával foglalkozni kell. Nincs egyéb megoldás. Csak akarat kérdése. Én az utóbbi néhány évben 2 kutyát "neveltem fel" úgy, hogy ott volt mellette a napi 8-10 óra munka, a teljes háztartás + egy udvarnyi haszonállat. +tavasztó őszig a veteményes és a gyümölcsös. A családból nincs túl sok segítségem. Nekem is 24 órából áll a napom, de nincs olyan, hogy ne sétáljunk. Esőben, hóban, fagyban. Nem mondom, hogy egyszerű. De meghálálják a foglalkozást. A kutya ezzel jár.

Sajnos ha nem neveled, lesz egy neveletlen felnőtt kutyád, aki akár veszélyessé válhat, hisz nem fogsz tudni benne megbízni.

2018. márc. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért viselkedik így, mert nincs nevelve. Egy normális, teljességgel neveletlen, energiadús kölyökkutya így viselkedik.

Egy kutyával rengeteget kell foglalkozni.

Kicsi korától kezdve, nyakörvhöz, pórázhoz kell szoktatni, meg kell tanítani pórázon sétálni, úgy hogy ne húzzon el. Majd póráz nélkül is, meg kell tanítani, hogy megbízhatóan behívható legyen.

Ezenfelül meg kell tanítani neki még egy csomó mindent, szabályokat, elvárásokat (pl. ne ugráljon rád).

Le is kell fárasztani, nap mint nap - túl sok benne az energia, amit nem tud magától másképp levezetni, mint olyan dolgokkal pl. mint a mindent szétrágás, ásás, növénypusztítás stb. A gazda dolga, hogy lefárassza a kutyát, hogy ne kelljen neki ilyen pótcselekvéséket csinálnia unalmában. Egyrészt sétával, pórázon és arra alkalmas helyen anélkül is, másrészt pedig tanítással, feladatokkal.

Magától nem lesz egy kutya sem jólnevelt és nyugodt, ezeket mind mind a gazda tanítja neki!

Hozzá kell szoktatni tehát a sétához, más kutyákhoz (szüksége lenne a fajtársaival való játékra is), más emberekhez, helyzetekhez, hogy ne legyen agresszív.

Ha így marad, valóban veszélyes lesz előbb-utóbb.

A harapdálás, ugatás, eléd fekvés, rádugrás: kutyanyelven azt jelenti, gyere játszani! Ne hagyj itt, játsszunk még!

Arra is meg kell persze tanítani, hogy játsszon emberrel, pl. ne harapdáljon.

Erről kb. egy könyvet lehetne írni.

Mivel látszik, hogy még abszolút nem értesz hozzá, mindenképpen kutyaiskolát vagy házhoz járó kiképzőt javaslok, mégpedig sürgősen, mert már kamaszodik a kutya. Egyre nehezebb lesz vele.

A kiképző elsősorban téged tanít meg kutyát nevelni, amit aztán majd tudsz alkalmazni. Elmondja és meg is mutatja, mire hogyan kell reagálnod, hogyan kell tanítanod, megtanít értelmezni a kutyád jelzéseit, "beszédét".


Bár a kérdés szempontjából nem túl lényeges, de hidd el, nincs az a kutya 70-80 kg. Mérd csak le, vagy méresd le állatorvosnál.

2018. márc. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!