Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutya mellé kutyatárs?

Idős kutya mellé kutyatárs?

Figyelt kérdés

Van egy idősödő kutyusom, 10 éves lesz, akit 5 éve fogadtunk örökbe a helyi állatmenhelyről. Az évek során voltak "ideiglenes" társai és mostanában úgy vettem észre, hogy egyre inkább hiányzik neki a kutyatársaság. Természetesen foglalkozok vele, sétálunk napi 3-4x(mikor hogy), panelkutyus és idebent is sokat simizem, foglalkozok vele stb. Nagyon jólnevelt, barátságos kutyus. Már régóta szeretnék másik kutyust is, de edsig mindig volt vmi kifogása anyukámnak, viszont most észérvekkel sikerült meggyőznöm, hogy fogadjunk örökbe mégegy kutyust a menhelyről.

Szerintetek ennyi idő után meg tudják majd szokni?

Úgy gondoltam, hogy ne legyen túl fiatal, mert nehogy idegesítse a mostani kiskutyámat, de ne is túl idős, mert halálfélelmem van, ha hasonló korúak és szóval értitek.. Tehát olyan 2-5 év közé tettem be a kort. Max akkora termetűt, mint a mostani, vagy Tőle kicsit kisebbet, hogy ne érezzen fenyegetést a mostani kutyusom. Fiú, lány az mindegy, mert mindenkit szeret a Kicsim.

Szóval szerintetek jó az elképzelés?

17 éves leszek, akkor, amikor a kutyusom 10.

Előre is köszi a válaszokat.


2018. márc. 11. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
Igen
2018. márc. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
jó ötlet de tudd hogy két kutya kétszer annyi pénz, energia, idő, felelősség stb.
2018. márc. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tudom, igen, már mindennel számoltam így magamban, tisztában vagyok a dolgokkal 5 év kutyázás után. A mostanit is teljesen egyedül nevelem, én sétáltatom, saját zsebpénzből veszek neki mindent, dokihoz is én viszem stb.

Csak az érdekelne, hogy amúgy jó lenne sztetek, jó az elképzelés?

2018. márc. 12. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!