Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisbaba, babák születése után...

Kisbaba, babák születése után mennyivel kevesebb kidőtök jutott a kutyátokra? Mikor kezdtétek el erre szoktatni?

Figyelt kérdés
Aki tényleg sokat foglalkozott a kutyával (napi 2-3 óra séta futás,1,5-2óra játék-tanítás,heti 2-3 kutyafuttató, kirándulás minden hétvégén stb).Ez az első 1-1,5évben 2babával ugye javában csökkeni fog. Mikor kezdtétek el ehhez szoktatni a kutyáitokat? Hogy fogadták?Írjatok kutyás babás napirendeket?

2018. márc. 12. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Miért kellene szoktatni. Nem elég neki, hogy megszenvedi a változást, előre rosszat akarsz neki? Hogy fogadná, csendben szenved. Időnként megpróbál játszani hîvni, aztán beletörődik, hogy megint le lett rázva, mint minden rosszul tartott, elhanyagolt kutya. Sétát viszont nem értem, hova akarod csökkenteni, a gyereket is bezárod a házba, vagy mi? Ha van egy kis lelked, akkor valamelyik lelkes rokont, vagy szomszéd gyereket megbízod, hogy legalább kétnaponta vigye el, foglalkozzon vele, amíg te babázol. Két évig félretenni, mint egy tárgyat, és tudatosan így készülni... az nem elfogadható.
2018. márc. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudsz értelmezni?
2018. márc. 12. 18:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Bár még egy jó ideig nincs betervezve baba, már a terhesség alatt is csökkennek az "aktívabb" foglalkozások - a terhesség előrehaladtával nem minden kismamának van kedve vagy ereje a szokásos szinten futni, túrázni a kutyával.


Én azt tartom a legjobbnak, hogy ha jól van nevelve a kutya (nem bóklászik el, bármikor és bármilyen helyzetben behívható) akkor terhesség alatt és később a babakocsival inkább csak kisebb "lábnyújtóztató" séták legyenek, esetleg játékkal összekötve. (akár apportírozós focit, a kutya lábhoz viszi a labdát, hogy ne kelljen nagy hassal hajlongani érte)


Ha igényli még a sétát, akkor valaki be tudná vállalni - a férj, családtagok, szomszédok, esetleg egy megbízható, lelkes tini a környéken (egy időben én voltam A Kutyás az utcában, sokan kértek meg hogy fárasszam le a kutyájukat, imádtam :D)


A kismama meg elvállalhatná a szellemi lefárasztást :)

Új trükkökre tanítás, esetleg egy egész "szám" (trükkök sorozata) begyakorlása.

2018. márc. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sehogy. Parommal felvaltva foglalkoztunk vele. D szuletese utan en 1 hetig fekudtem otthon, nagyon rosszul voltam. Parom minden nap ment a kutyaval munka mellett, es megkapta a megfelelo foglalkozast. Idovel en is mentem mar, egyutt. Mezon kiteritettem egy pledet, gyerkoc ra, en melle, kutyanak dobaltam a labdat. A setak itt 3-3 kmek voltak + a jatek. Otthon trukkok amig D aludt. Parom este ment vele futni mindig.3 honap utan volt hogy egyedul mentem le vele, parom addig a babaval volt. Seta, futas, labda. Nem hanyagoltuk el, a gyerek miatt. Mindkettovel foglalkoztunk, annyit, amennyit kellett. Vallaltuk.
2018. márc. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mi sem akarjuk elhanyagolni őket, de napi 4-5 óra biztos nem jut majd rájuk mint eddig. Párom 7-5ig nem lesz itthon én meg egyedül leszek a 2 picivel.

Tesóméknál is ikrek vannak. Ott voltam segítségnek sógornőmnek annó, kettőnknek is volt meló bőven a két picúrral.

A séta az babakocsival lesz, de biztos azt is csökkenteni kell, meg hétvégén ugye itthon lesz a párom akkor kicsit több időnk lesz. Kb 15-20 perccel rövidítek mindent mondjuk hetente az jó szerintetek?

2018. márc. 12. 21:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ugyan ebbe a szituban vagyok, most lettem terhes. Már előre lelkiismeret furdalásom van, mert csak én szoktam sétálni vinni, férjem egyedül nem akarja, mert fél hogy neki nem jön vissza, hiába van neki 10 méteres hosszú póráza. Iskolába is én szoktam vinni, oda se akarja vinni egyedül:-( Úgyhogy ha törik ha szakad én fogom vinni, jó nem az első egy hétben, akkor otthon fogok vele lasztizni meg tanítani. De utána viszem. Más is megoldja csak meg fogom én is. Nálunk családtag, be is jöhet a házba. Sok sikert menni fog az!
2018. márc. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem akarok elhanyagolni, es nem bonyolult esetu kutya, akkor ismerosoknek, fiatal gyerekek-tinik, akikben megbizol, biztos szivesen elviszik setalni, valamennyi penzert. Nem nagy osszegert.

De csak olyan akiben megbizol.

En torott labnal csinaltam ezt.


Es gyurj ra a feladatokra, trukkokre. Azt a lakasba is tudod ha a kicsik alszanak.

2018. márc. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nincs olyan a páromon kívül akire rábízhatom nyugodt szívvel. Nagy kutyák. Ránk hallgatnak, de másra nem.
2018. márc. 13. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!