Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot vegyek egy...

Milyen tápot vegyek egy idősödő kutyámnak?

Figyelt kérdés

8 éves labrador keverék.


Ivartalanítás óta sokat hízott.

Sokat járunk sétálni.


Sajnos nagyon drága tápot nem tudok venni.


2018. márc. 13. 15:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Mennyi a keret?


Ha 600-800ft/kg belefér, akkor Josera. Sok féle van belőle, idősnek tökéletes lehet a Balance, Salmon & Potato, Poultry Menu, Lamb & rice. Mi is utóbbival etetünk :)

2018. márc. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 nemdogma válasza:

600-800 ft.!!!!???


Na figyelj. Én rendes boltban veszem a csirke farhátat nagy ritkán ha nem kapok, húsos csirke mellcsontot porcal, a Husky kutyámnak, talán 3-4 éves kora óta. Most 13 éves múlt rohangál, érdeklődő, menne sétálni, meg entyem pentyézni :)



Azóta adom neki, amióta a megvett jó minőségű tápokat egyszerűen nem ette meg. Egy rakás pénz kidobtam azokra a sz@rokra. Alig evett belőle. Gondolom érezte, hogy nem étel.

Kérdeztem egy kutyás barátomat, aki azt mondta hogy 23 % alatti fehérjetartalom alatt, nem kutyatáp semmi.

Na most nézd meg a konzervedet 7-8% fehérje tartalmúak.


Na mondom akkor a csirke farhát lesz a nyerő. És igen. Azóta rendesen eszik, összes foga megvan, érdeklődő, egészséges kutyus.

Soha nem hagy egy falatot sem. Napi 0,8-1,1 kg ot kap Átlagban 155 ft. Én 148 ft ért veszem a csirkefarhátat.


Én úgy okoskodtam, hogy azt, hogy a kutya szereti a csontot, azt egy barom találta ki. A többi meg szajkózza.

A kutya húsevő állat. Általános iskola alsó tagozatos biológia.


Ha jót akarsz a kutyádnak, kerüld a tápot, és etesd azzal ami neki való.


Ja igen és 600-800 ft/kg helyett kijössz 130-150 ft / kg áron.


Talán nem mindegy.


szép napot

2018. márc. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!