Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan sétáltatod a kutyádat?

Hogyan sétáltatod a kutyádat?

Figyelt kérdés

Úgy, ahogy Cesar Millan tanítja:fegyelmezetten, melletted vagy mögötted haladva, gazdára figyelve/felnézéssel, nyakörv a nyakon a fül mögött közvetlen, apróbb rántásokkal korrigálva a helyes sétára stb és csak akkor mehet a kutya szaglászni/dolgát végezni, amikor Te, mint a falkavezér/vezető megengeded neki, minden 10-15perc helyes séta után egy 5 percre.

Vagy hosszú pórázon/póráz nélkül bármerre elmászkálva, szaglászva, leginkább elől haladva a kutya, ahogy neki tetszik.

Hm? :)

Ja és még egy kérdés hányszor mennyi időt sétáltatod a kutyádat? (Zárójelben kérem, hogy lakás vagy van udvar is)

:)



2018. márc. 13. 15:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Normális bőr nyakörv, nem a fül mögött, mert megtanítottam normálisan sėtálni láb mellett. (Póráz nėlkül is, kutyák között is) Lakott területen láb mellett jön, ott ahol lehet engedni (park, határ stb) ott mehet 5m es pórázon (nem húz, de mehet amerre akar). Póráz nėlkül csak otthon, suliban vagy kutyafuttatón van.

Naponta sėtál 2x1 órát. Plusz 1 óra játėk. Ha suli van őv vagy egyėb engedelmes akkor csak 1 sėta van.

2018. márc. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Falun belül póráz nélkül közvetlen mellettem jönnek, míg kiérünk a falun kívülre. Ott mehetnek kedvükre, de 30-40 m-nél messzebb nem távolodhatnak el.

Városban laza pórázon mellettem. Nem kell rángatni őket, amúgy is baromságnak tartom ezt a csittegős, bökdösős CM módszert.


Felnézniük pedig minek kellene sétán? Ha szólok nekik nézzenek rám persze, de miért közlekednének így? Azt munkában várom csak el szabályos menetelésnél.

2018. márc. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Lakott területen/városban láb mellett, pórázon.

Parkban,erdőben stb. póráz nélkül futkoraszhat :)

2018. márc. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

két kutyám van,a sétánk két részből áll, pórázas és póráz nélküli

pórázas van a seta elején és végén(amig bent vagyunk a faluban):

sétánál előttem kell menniük(különben nem férnénk el a járdán), a póráz szeretem, ha éppen hogy feszül, húzniuk nem szabad és nem is szaglászhatnak, a keritések mögött lévő kutyákkal meg nem foglalkozhatnak.

póráz nélküli:

főként a dülőkön, szántón, mezőn, erdő szélén zajlik, szaglászhatnak, rohangálhatnak, viszont úgy, hogy mindig lássam őket, tehát megint csak előttem kell, hogy menjenek. A séta közben gyakoroljuk a behivást, néha a helyben maradást is.

A két szakasz közötti váltás a kedvencem:

ugye előttem mennek, kicsit feszül a póráz, mondom nekik, hogy állj, a kutyák megállnak én meg megyek tovább, majd leveszem róluk a pórázt. Majd továbbmegyek és kiadom a vezényszót, hogy oké vagy visszamegyek hozzájuk, medgdicsérem őket, vagy bebújok egy fa mögé, hogy ne lássanak és várok pár mp-et. A gyakorlat vége mindig az oké vezényszó és olyankor kilőnek a kutyák, néha még ugatnak is örömükben és elkezdődik a póráz nélküli séta :D

(napi 1x 1,5-2 óra, van udvar is, ahol napi szinten agilityzünk, labdázunk)

2018. márc. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

benti kutyák, 500 nm udvar. 2 amerikai staffordshire terrier, szóval van energia :D van futópad, súlyt húzunk és magas ugrunk. Egy átlag nap sétáltatása:

6:10-kor egy 20 perces rövid séta és egy kis játék

munka után nagy séta (kb. egy óra)

20:00 kor egy fél órás séta


én "nem hiszek" cm-ben, kutyát nevelni nem lehet sablonnal, egyforma technikákkal. Normálisan, mellettem sétálnak, nem húznak. vagus nyakörv+póráz.


kifejezetten bunkóság másokkal szemben, ha nem te irányítod a kutyádat, arra megy amerre akar, és veszélyes is.

2018. márc. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
A háztól a parkig (kb 2-300m) pórázon, ilyenkor hagyom had szimatoljon körbe, megállunk minden fűszálnál kb. Parkban el van engedve, ilyenkor én sétálok a járdán ő pedig mehet amerre akar. Néha kicsit lemarad szimatolni, majd előresprintel és ott szimatol, megint lemarad, stb. Ha jön egy kutya pórázon, vagy egy olyan akit nem ismerünk, akkor behívom és megvárjuk amíg elmennek melletünk. Néha kicsit "szivatom" és lefordulok egy másik úton ha épp ő van elöl (belátható az egész park), ilyenkor mindíg megörül, hogy nem csak a szokásos körön sétálunk. Hazafele pedig rövid póráz és szépen kell sétálnia.
2018. márc. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Kerti kutya, bent alvással. Német juhászkutya. Reggel nem sétálunk, napközben iskolában vagyok, délután akármikor érek haza, négytől megyünk 1-1,5 órát. Elején 15 perces láb melletti séta. Laza póráz, nem szaglászik, nem húz, kerítésen keresztül nem haverkodik. Eddig van lakott terület, aztán keskeny fasor, és rét. A fasor elején már el szoktam engedni. Leültetem, pórázt leveszem, "Mehetsz!" parancs után szabadon szaglászhat egy órát. Közben gyakorlunk is egy kis ideig, engedelmességet, trükköket. Ez a szabad séta kb 1 óra, aztán 15 perc láb melletti pórázos séta haza. Hét éves kutya.
2018. márc. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Mi autóval megyünk nyílt területig, mert elég messze esik tőlünk. Általában 5, néha 10 méteres pórázon. Van egy kis szakasz, ahol autók jöhetnek, ott kb. 1 méterre lerövidítem, de kifejezetten láb melletti sétát csak gyakorlásként csinálunk. Én azt szeretem, ha jön-megy, végülis azért megyünk, hogy minál többet lásson-szagoljon-mozogjon.

Kerti kinti-benti kutya, egy alkalom olyan 1 óra séta + utazás. Átlagban hetente 3-4 alkalommal: időjárásfüggő is, a napi beosztásomtól is függ.

2018. márc. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Két kutya, simán a nyakukon van a nyakörv. Ha pórázon vannak, akkor nincs szaglászás, nincs a többi kutyát megugatás. Egymásra figyelünk, meg a forgalomra. Ilyenkor rövid pórázon vannak.

Amint kiérünk egy nyugis területre, ami messze van az utaktól, emberektől, zajoktól, leveszem róluk a pórázt. 4-5 méteren belül előttem mennek, hogy lássam őket. Játszhatnak, szaglászhatnak, csak akkor szólok rájuk, ha eltávolodnának. Vagy ha jön valaki, mert akkor lábnál kell jönniük. Ez egy 6-8km-es séta. Visszafelé ugyanez. A forgalmas területeken rövid póráz, láb mellett séta.

2018. márc. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én póráz nélkül sétáltattam, de ennek feltétele volt, hogy hívásra mindig visszajött és nem lépett le a járdáról, még macska vagy labda miatt sem. Ez utóbbiak nagyon fontosak, ha ez nincs meg és nem bízol benne maximálisan, hogy megáll illetve visszajön, akkor szerintem pórázon menjen. Amíg kicsi volt és nem tudtam biztosan, hogy visszajön-e, addig csak biztonságos helyen engedtem el, és ahogy egyre szófogadóbb lett, úgy vittem már mindenhova póráz nélkül. 3-szor vittem sétálni (kerti kutya), reggel 45-60 perc, napközben 20 perc, este 20-30 perc.
2018. márc. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!