Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát érdemes tartani...

Milyen kutyát érdemes tartani védelemre?

Figyelt kérdés

Voltak nálunk hívatlan vendégek és kéne egy kutya. Fél éve pusztult el a pulim és rá jöttek hogy nincs ki védje napközben a házat. Ezért kéne egy kutya. A következőkben gondolkodtam

-németjuhász

-komondor

-rottweiler

-dobermann

Én ezekben gondolkodtam de ha tudtok jobbat akkor kérlek javítsatok ki. Amúgy egy jó nagy kertes házban lakok. A munkám mezőgazdasági gépész ezért nyáron kicsit többet vagyok a munkában de télen nagyon sokat vagyok otthon. Nagyából ennyi kérlek segítsetek nekem 22/F



2018. márc. 13. 17:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

riasztó, kamera. te pedig be tudsz iratkozni különböző tanfolyamokra


A kutyák ma már nem alkalmasak erre. Ha a kliens be akar menni, be fog. Előtte megmérgezi, megöli, elrabolja a kutyát vagy simán leszúrja.

2018. márc. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Arzét mikor még megvolt a pulim nem nagyon mászkáltak be
2018. márc. 13. 17:25
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
miért, most bemászkálnak?
2018. márc. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem vegyél egy riasztót. Komolyan mondom! Mi most szeretlettünk be egy újat, amihez egész jó áron adtak kamerát. Sötétben is lát és telefonról bármikor nézheted, mi történik.

A kutya sosem jelentett akadályt annak, aki be akart törni valahova. Sajnos sok esetben megmérgezik, megölik a kutyát ilyenkor. Plusz ahogy írtad, sokan lenne egyedül, az sem volna jó neki. Akkor tarts kutyát, ha társat akarsz, ne akkor, ha valójában egy riasztó megoldja a problémádat!

2018. márc. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
16%

Rottweilert ajánlom, eléggé elrettentő hatású ,viszont alig ugat.Ha mégis ugat akkor is inkább hörög morog és van rá oka.Hideget jól tűri, sőt szereti.Komondor is jó csak a szőre borzalmas szerintem. Dobermann nem bírj a telet,német juhász túl sok foglalkozást igényel, és csahos.


Riasztó jó dolog de szart se ér ha otthon vagy éppen alszol és akkor törnek rád. Sajnos ez is jellemző idehaza,nappal vagy alvás közben éjjel bejönnek mert tudják hogy inaktív a riasztó, háziakat leölik, vagy megkínozzák,de jobb esetben csak a kertből kipakolnak mindent gépeket eszközöket előszobából kulcsot kilopják viszik a kocsit vagy amit érnek stb.


A jó kutya aranyat ér,meggondolja a tolvaj hogy egyszerűbb másik házba menni ahol nincs, a jó kutyát semmilyen riasztó nem váltja ki!

2018. márc. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nyáron 3 hetet dolgozunk nagyon keményen amugy állandóan itthon lennék és vannak még más állataim
2018. márc. 13. 17:49
 7/19 anonim ***** válasza:
32%

A felsoroltak közül a legjobb a komondor erre a célra.

Illetve a többi nagytestű pásztorkutya, mint pl. kuvasz, KÁJ.

Dobermann nem tartható kint, erősen gazdifüggő, fázós, feladatigényes, munkakutya. Nem házőrzésre való.

Német juhász megfelelhet, de önmagában nem elég, ha csak van és őrzi a portát - ő is munkakutya, vele is "dolgozni" kell. Kb. ugyanez mondható el a rotiról is.

2018. márc. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokat vagy otthon, akkor egy jelzőkutya ideális volna. Puli, vagy mudi. Én viszont mindenképpen javasolnék mellé kamerákat felszerelni.

Kitáblázod, hogy kamerával figyelt terület, meg még a kutya is ugat, ha megközelítik a kaput.

Nálunk bevált. Én féltem a kutyáimat, ezért van kamera. Több mérgezés volt a környéken, én nem akartam kockáztatni. Nem is nagyon jön senki közel a kerítéshez.

2018. márc. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
25%
Saját és hasonló családos ismerőseim gyakorlatából mondom (na meg a józan ész és erő, megjelenés ötvözete is), hogy a KOMONDOR a legjobb erre a célra! Hatalmas megjelenése, nem igen látható szeme (ha nem nyírod ott), iszonyú mély, dübörgő hangja (amit csak akkor hallat, ha kell, ellentétben a munkakutyákkal n.juhász, roti stb !) és akinek a család ill.a gazda a szent és ellenség az idegen! As szőre is csak heti 1x-i kisebb tépkedést igényel, de ha évente lenyírod, ennyit se kell vele "szőrözni"! Bár a fül belső-szőrére oda kell figyelni, hasonlóan a nagyobb szőrű kutyáknál. A gyerekekkel mindig kiengedheted játszani (csak a saját gyerekeiddel, a többitől megvédi a gyereked, ha dúrvulnak egymással)! Tömegéhez képest sokkal kevesebbet eszik (kifejletten), mint a hasonló munkakutyák vagy masztiffok stb. (pl. 2-3 farhát /nap=120-170 ft/nap).Jól bírja a hideget, de meglepően jobban bírja a nyarat is, mint a rövid szőrű bull fajták vagy masztiffok stb. A szőre ha rendesen tépve van, olyan mint a pásztor subája, nyáron véd a melegtől, télen megtartja a saját meleged és nem engedi át a hideget. A helyet viszont ígényli, de a bezártságot, ill. a láncot egyenesen utálja, és megvadulhat tőle egy idő után (ettől vannak a fékezhetetlen komondorok, kuvaszok)!Szóval: KOMONDOR a kutyák királya (ahogy a szólás is tartja)
2018. márc. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Védelemre? Rendőrségre bekötött riasztót és kamerát kell tartani, nem kutyát. A kutyát megmérgezik, lefújják stb.


Egyébként nekem német juhászom és belgám van, kiváló házőrző mindkettő. Okosak, gyorsan tanulnak, de rengeteg foglalkozást és fárasztást igényelnek (agyilag is). Viszont éjszakára nincsenek az előkertbe engedve, van kamera és riasztó. Már végigmérgezték az összes kutyát szinte a környéken, nekem megérte azt a plusz kiadást, hogy a kutyáim is biztonságban legyenek.

2018. márc. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!