Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával biciklizés? Hogy...

Kutyával biciklizés? Hogy lehet megtanítani? Kicsit félek belekezdeni.

Figyelt kérdés

1 éves labrador, 25-27 kg. Mivel futni nem nagyon bírok, a gyors séta mellett pedig egy kis futás is jó lenne, szeretném biciklivel vinni kicsit "futtatni". Kicsi város, sok yam utcával, ahol alig van forgalom, így az nem gond.

De sajnos kicsi korában eszembe se jutott ehez hozzászoktatni, és nem egy kicsi kutyáról van szó, félek, hogy oltári nagy borulás lenne a vége.

Segítsetek, hogy tudnánk megtanulni? Vagy hogy kezdjek neki a szoktatáshoz?


2018. márc. 13. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Hát nemtudom, nekem eszembe sem jutna futtatni a labradoromat mert nem igényli.
2018. márc. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%

Ökörség. Csak a felelőtlen idióták futtatják biciklivel a kutyájukat. Hiába van betanítva, hiába van hozzászokva, ha bármi megijeszti, ha bármi történik, mindkettőtöknek végetek. A kutya kifut az útra, vagy világgá szalad, te meg borulsz, vagy te is mész a kocsi elé.

Biciklin ülve nem lehet megfogni a kutyát, ha bármi miatt megugrik vagy kicsúszik a kezedből. Pláne, ha el is burulsz. Mire felkaparod magad, már rég késő.

2018. márc. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem tartom jó ötletnek max ha van egy elhagyatott föld út és a kutya szabadon van, te bicajjal, a kutya melletted vagy utánad fut.


Tényleg veszélyes, egy kistestű is ha elránt oldalra borulsz nem még egy labi.


Én régen kistestűvel rollereztem,de még ez sem volt biztonságos!!!


Max annak ajánlott akinek a kutyája engedelmes,nem rántana oldalra egy másik kutya láttán stb de még úgy is necces.

Mivel nem tudja hogy működik és eléd vág,neki mész plusz te is esel egy nagyot.


Labdázni nem szoktatok? Vagy miért akarod ennyire futtatni?

2018. márc. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Spániellel bicóztam, viszont ezt nem én akartam, hanem a kutya. Egy talált kutyáról van szó. Egy tekerés alkalmával találtuk sérülten. Nem félt tőlünk, szóval nem ember okozhatta a sérüléseit. Bevittem állatorvoshoz. Lábtörés és 1-2 bordatörés. A bicós társaim között csak én tudtam befogadni, én lakom kertes házban. Hazavittem, a párom még örült is neki, pedig macskás, van is itthon 4. Kiplakátoztam a környéket, de nem jelentkezett senki. Én ritkán, de párom naponta kivitte sétálni. Mikor bicózni mentem, mindig kimászott a hátsó drótkerítésen. Szóval emiatt kezdtem el. Pórázon kivittem a lakott terület végéig, nem volt messze. Itt elengedtem. Nem nagyon ment el mellőlem, de a tempót nem bírta a lejtőkön (freeride/downhill körökre kell gondolni). Valaki mindig megvárta, hogy tudja, merre kell menni. Kezdetben nem bírta. nagyon fáradt volt, de amint mozdultam, máris indult, hogy jön ő is. Idővel már leejtőkön sem maradt le, sőt egy-két helyen meg is előzött minket. Elképesztő izmai lettek, hatalmas állóképessége és sebessége.


Először gyalog gyakoroljatok, hogy ne rántsa meg a pórázt. Ne fix pórázzal vidd, hanem visszahúzhatóval, hogy azért legyen némi mozgástere, de téged ne akadályozzon a póráz. Ha nem rántja a pórázt, akkor viheted nyugodtan. Németjuhásszal így csináltam. szigetelőszalaggal ráragasztottam a kormány közepére a póráz visszahúzóját és megmókoltam, hogy ne kelljen nyomni a gombot, hanem engedje magától, azaz ne fogja meg. Nem volt soha probléma. Néha levettem a pórázt is róla úgy, hogy azt ne vegye észre és akkor is a póráz hatókörén belül maradt :-)

2018. márc. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

aszfalton nem futtatunk kutyát.

vidd inkább egy földútra, ahol pedig nem is kell a póráz, feltéve, hogy van annyira engedelmes, hogy tud póráz nélkül sétálni.

amúgy erre van egy külön sport is, a bikejöring. én is hasonlót csinálok a kutyáimmal, csak mi fele vagy harmad annyira gyorsan süvitünk :D

nekem borderem van és egy jackem és bármi kiugorhat elénk, ők nem mennek utána. tudják, hogy csak egyenesen előre szabad menni.

2018. márc. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előző irta a kutyás biciglizés külön sportág, bikejöring. Speciális felszerelés kell hozzá. Enélkül, sima pórázzal nem futtatunk kutyát mert rohadt veszélyes. Póráz nélkül lehet próbálkozni földúton, ha a kutya 100%-osan behívható.


Kutya futtatására lakott területen, pórázzal inkább a görkoris futtatást válaszd.

2018. márc. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tudtommal közúton nem is futtathatsz kutyát biciklivel, mert az ellentétes a KRESZ-el.
2018. márc. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

6-os válaszolónak.

A Csodálatos kutyadoki óta sokan görkoriznak a kutyákkal, pedig CM-nek se kéne! Betonon kutyát futtatni TILOS!!!!

2018. márc. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Rotim van és bicajozunk. Az udvarba kezdtük hogy tolltam a bicajt mellettem jött (poráz,hám) ha húzott megálltunk. Aztán lábbal hajtottam a bicajt ugy ment mellette. Aztán utcára mentünk (gyerek bicajjal, könnyebben megtartod magad mint a naggyal) lassú kocogás. Ha a többi kutyára figyelt ,,rám figyel,, parancs és kivettem a labdát a zsebemből, mingyárt nem a kutyák érdekelték. Kb egy hétig finomitgatuk azóta semmi gond. Megtanulta hogy ha bicaj van munka van, nincs szaglászás, megállás. Betonon sose fut. Két utcát teszünk meg a földesúton de végig az árokparton fut. Tanitgatni kell és hogy a kutya felfogja hogy ha megáll vagy másik irányba tér ki borulás lesz. Az elején párszor én is borultam mer nem figyelt és oldalra huzott de hamar rájött hogy nem szabad.
2018. márc. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Természetesen nem aszfaltos úton vinném, hanem föld utakon, nagyon sok van a környéken.

De így, hogy ennyire nem biztosnágos, elvetem az ötletet.

Persze, hogy szoktunk labdázni, meg rohangálni, stb. De se futni, se kocogni nem bírok sétáláskor, és mivel szeretek bringázni, gondoltam vegyítve hátha fel tudom dobni a sétáit, de mègse vállalom be egy ilyen nagy kutyával. Köszönöm mégegyszer!

2018. márc. 17. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!