Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyumna...

Hogyan tanítsam meg a kutyumnak, hogy szépen sétáljon?

Figyelt kérdés

3 éves, mindig sétáltunk, de csak tavasszal és ősszel, hogy ne fázzon és ne süljön meg. Minden 'sétáltatási korszak' eleje kínszemvedés, mert ő sétáltat engem, annyira húz. Hogyan lehetne neki megtanítani, hogy kihagyások nélkül is szépen menjen!


Tudom, nem lenne szabad kihagyni, de nem tudunk minden nap menni, se a túl melegben, de a túl hidegben, meg persze én is van, hogy ötig vagyok...



2018. márc. 14. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Amikor húzni kezd, akkor rántasz egy erőteljeset a pórázon, és elindultok az ellenkező irányba. Továbbá jutalomfalatokkal megtaníthatod neki, hogy melletted menjen, és ne előtted.
2018. márc. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Többféle módszer van erre, ha egyik sem működik, akkor kutyasuliban segítenek.

De ennyit valóban nem szabadna kihagyni. Nyáron késő este vagy kora reggel lehet sétálni nyugodtan, és hacsak nincs -20, akkor télen is. Ha mozogtok, nem fáztok.

2018. márc. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Kutyaiskolában úgy tanították ,hogy amikor húz akkor nem húzni kell vissza a pórázon,hanem erősen berántani. Ha rendesen jön akkor laza a póráz dícséred,ahogy előresiet akkor egyből rántani rajta.
2018. márc. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha napközben egy kertben kiszaladgálja magát, a sétán már nem húz.
2018. márc. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kinti kutya, szaladgál egész nao, csak aludni jön be. Egy 35 kilós labiról beszélünk egyébként
2018. márc. 14. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!