Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Apám kajamaradékkal eteti a...

Apám kajamaradékkal eteti a kutyám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy 13 éves lány vagyok,van egy rövidszőrű,10 hónapos magyar vizslám.Vagyis én foglalkozok vele stb. Nehogy elkezdjétek itt nekem,hogy nem az enyém,hanem a szüleimé mert ők fizetnek érte stb.

Nos,A szüleim kárpátalján nőttek fel faluban.Aki járt ott,tudja,hogy ott nincs valami nagy gazdagság.még a teheneket hajtják a faluk végére,szinte mindenkinek van valamilyen haszonállata(értem ezalatt csirkéket,disznókat,macskákat,kutyákat,galambokat stb.)de persze nem viselik gondjukat megfelelően.A kutyák kajamaradékot esznek,azt se tudják,mi az az állatorvos.

Ezt csak azért mondtam el,hogy meg tudjátok érteni,a szüleimet,ők úgy gondolják,ez a normális.

Tehát.Már több éve könyörögtem kutyáért,mire megkaptam Derby-t.Minden a legnagyobb rendben ment,csak apám szerint a kutya az udvarra való.Ezt még úgy-ahogy,de elfogadtam.a házát fűtjük.Jártunk vele állatorvoshot is beoltatni.a bajok az etetésnél kezdődtek.Én ugye nagyon utánaolvastam a kutyatartásnak,és szerintem kutyatáppal kell etetni a kutyát.(a BARF ról szó sem lehet,az macerásabb).Jó minőségű kutyakaját.kap,de Apa mindíg odaadja neki a maradék kajánkat,beleértve a csirkecsontot,a penészes kenyeret,romlott,száraz zsömlét,levest és szerintem jobb, ha nem is sorolom tovább.Szinte mindíg ad neki,annak ellenére,hogy tudja,hogy én ezt nagyon nemszeretem,nem akarom,hogy elhízzom a kutya,ezért csak kevesebb tápot tudok neki adni,és nem tudom kiméricskélni,hogy most ugyan mennyi kaját kapott sutyiban.

Mit tegyek,hogy apám megértse végre,hogy a kutya nem egy konyhamalac?



2018. márc. 15. 11:34
 1/6 anonim válasza:
100%
Vagy vidd el az állatorvoshoz apukádat egyszer, aki felvilágosítja, vagy szerezzetek egy kisméretű malacot háziallatnak. Jól kijönnének a kutyussal.
2018. márc. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A disznót egy szerintem egy nappal később levágnánk,és megennénk.Mondom,hogy a szüleim falun nőttek fel.Anyának meg az a baja a kutyával,hogy kitapossa a virágait,el akarják adni,vagy ami mégrosszabb,elbinni a nyagyszüleimhez,akik ugye ott laknak még mindíg kárpátalján.És ott nagyon rossz sora lenne Derby-nek.
2018. márc. 15. 11:53
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Hát, sajnos ez nehéz ügy. Nálunk is hasonló volt a felfogás. Annak örülj, hogy legalább a jó minőségű tápot megveszik neki. Próbáld mindig mondani neki, mást nem igazán tehetsz. Egy idő után csak elege lesz a zaklatásodból. Végülis romlott kaját kap a kutya, amit nem kéne sajnálni kidobni. Az más lenne, ha megmarad, de még teljesen jó, akkor megérteném, hogy nem akarja, hogy kárba vesszen. De így nem sok logikát látok benne.

Azt pedig nyilván ő sem akarja, hogy mondjuk a főtt csirkecsont, vagy valami penész által termelt toxin miatt drága állatorvosi számlát kelljen fizetnetek. Sok sikert!

2018. márc. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként - nem bántásból, mert látom, hogy neked jó a felfogásod - lehet, hogy várni kellett volna még a kutyatartással, ha a szüleidnek ennyire eltér a hozzáállása. Sajnos egy ideig még ők "parancsolnak", nem tudsz neki olyanokat megvenni amit ők nem akarnak, nem tudod elvinni helyekre stb.

Kiskoromban nekem is nagy vágyam volt a kutya, volt is, de kint tartottuk, a faluban nem tudtam rendesen szocializálni (nem volt egy kutyás ismerősöm sem). Mikor idősebb lettem, és kezdtem rájönni, hogy hogy is kéne ezt csinálni, csak bűntudatom volt, és sajnáltam a kutyát, mert én tehetetlen voltam.

Most, 20 évesen végre lett egy SAJÁT kutyám, akit tudatosan választottam, úgy nevelem ahogy én akarom, lakásban van, BARF szerint eszik. Ég és föld a különbség, de megéri várni.

2018. márc. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nemkap csirke csontot, és már romlott, penészes ételt akkor a jóminúségü táp mellé adva még nem akkora a baj.


Csináld a következőt. Érd el, hogy a maradékot ne ők adják rendszertelenűl a kutyának hanem te magad gyűjtsd egy zárható műanyag ételtartóba a hűtőben. Így a csontot, romlott ételt kitudnád dobni. A többit hetente 1x vagy 2x felfőzöd, majd botmixerrel, turmixgéppel összetörod. Ezt egy merőkanállal már rátudod mérni a tápra. Nem ideális megoldás, de egy vállalható kompromisszum. A csont, romlott étel kidobásakor lehet hivatkozni arra, hogy ha csak egyszer baja lesz tőlle a kutyának, az állatorvos többe kerül mint amit 10 év alatt megspórolnak a kinemdobott romlott ételen.

2018. márc. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Esetleg, ha megtanítanád a kutyust, hogy csak tőled fogadjon el ételt?
2018. márc. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!