Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gondolkodtam azon, hogy...

Gondolkodtam azon, hogy veszek egy kuvasz kölyköt. Véleményekre lennék kíváncsi. Mennyire ajánlanátok e feltételek mellett? :

Figyelt kérdés
Nem első kutyám,20 éves vagyok állattenyésztéssel és mezőgazdasággal foglalkozom tehát mozgási helye lenne a kutyának (ahogy én tudom ez a fajta eleve erre lett kitalálva).Kaukázusim volt azokban dolgozik a falka ösztön és ha rámordul a gazdira oda kell csapni, hogy tudja ki az úr. A kuvasz is ilyen? Egyszer, kétszer megmutatni neki az erőviszonyokat aztán ez vissza nem térő probléma? Tudom, hogy nem agresszivitással kell nevelni egy kutyát!
2018. márc. 16. 12:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Hát ilyen "ha rámordul a gazdira oda kell csapni" mentalitással nem hogy a kuvasz de a kaukázusi se igazán neked való volt. Valóban területőrzésre jó fajta,azzal nem lenne gond de ennyiben nem merülnek ki az igényei, tanulj kicsit a kutyanevelésről és térj vissza a témára később.
2018. márc. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

Igaz, nekem csak egy "fél" kuvaszom van (a másik fele szetter), de nálam a tk-s német juhász is a kenyérre kenhető fajta volt. Én kistermetű, kertvárosi nő vagyok, és mindkét kutya "csak" családtag (volt).

Következetes nevelés elég volt. SOHA nem "mordult" rám egyik kutyám se (se senki másra, kivétel a macskák, azokat egyik sem állhatta). A mostani kb. úgy követ, mint az árnyék, és úgy néz rám, mint az égre:)

Pedig nálam inkább az agyonsimogatás veszélye áll fenn néha:) Kicsi korában NAGYON sok foglalkozás, legyen meg köztetek a bizalom, a kötődés.

2018. márc. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló!Ne mondja már azt senki,hogy ekkora és ilyen mentalitású kutyáknál elég rászólni. :D nyilván nem agyonütni akarom. Köszönöm a választ egyébként!
2018. márc. 16. 12:53
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Jellemben a kuvasz is hasonló, mint a kaukázusi.

A durva bánásmódot nem tűri, viszont határozott ember mellé való.

2018. márc. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Szomszédnál volt kuvasz, kattant volt, mindenkire rátámadt.
2018. márc. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

3-as, ne terjessz olyasmit általánosításként, ami csak azért volt, mert nem értettetek a fajtához!

Az én nagyapámnak is volt kuvasza, igen, remek házőrző volt (nem volt megkötve, nem szökött, és nem bántott soha senkit)

2018. márc. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%
"Ne mondja már azt senki,hogy ekkora és ilyen mentalitású kutyáknál elég rászólni. :D" - ha kicsiként megalapozod (sok szeretettel) a kötődést, akkor igen, elég. (legalábbis nekem ez a tapasztalatom, soha nem ütném a kutyámat, enélkül is hallgat rám)
2018. márc. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is kuvaszunk van.A Gyerekkel nagyon barátságos de meg kell tanítani hogy ne döntse fel a gyereket mert nem mindig veszi észre a saját határait vagyis simán belemászna az ember ölébe ha tudna.De én nagyon ajánlom.Főkeg nevelés kérdése.De mindenképpen tenyésztőtől vedd.De ha megneveled akkor egy igazi társat kapsz vele
2018. márc. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon szépen kérlek, hogy ilyen mentalitással nem hogy kuvaszt, de semmilyen állatot ne vegyél. Nem azért lettek kitalálva, hogy verjék őket. Nem ütni kell, hanem nevelni, tanítani.. Aki erre képtelen amíg az állat fiatal, az viselje a következményeket. Ha nevelni lusta volt, ütni is legyen az.
2018. márc. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Állattenyésztéssel foglalkozok. :D Ja meg hentes vagyok te meg gondolom állatvédő. minek írsz hozzászólást,ha gőzöd nincs a témáról?
2018. márc. 16. 18:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!