Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit kéne tennem?...

Ilyenkor mit kéne tennem? Kinek szólhatnék?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


Vmi állatvédőket tudnátok írni, akik arrafelé vannak, mert ott nem vagyok jártas?


2018. márc. 16. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Istenem, ezt még látni is fájt.

Nem tudsz kinek szólni, mert sajnos a szaporítás nem törvénytelen :(

A láncon tartás igen, de egy hirdetés alapján úgysem találod meg azt a kutyát.

2018. márc. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, nem akartam senkit elkeseríteni, csak tenni szeretnék vmit.

De miért ne büntetik a szaporítást? És a kutyák is milyen állapotban vannak már? Az sem törvénytelen?

2018. márc. 16. 13:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A szaporítást magát nem büntetik. Viszont az állat tartási körülményeinek az ÁVT-ben megvan a leírása pontosan.

A ketreces kép pl simán nem felel meg az előírásnak.

Felveszed a kapcsolatot pl a közeledben állatvédő egyesülettel, radikális állatvédőkkel, Szurkolók az állatkínzás ellen, stb.

A tartási körülmények valószínűleg nem megfelelőek.

2018. márc. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, nem.

Illetve természetesen az állat életét, egészségét veszélyeztető tartás törvénytelen, de nagyon nehéz ennek érvényt szerezni, és rengeteg ilyen szerencsétlen kutya van. Borzasztó, ami itt folyik állattartás címen...

Hallottad nemrég, hogy egy szaporítótelepet akartak felszámolni, több országos szervezet összefogásával, több száz kutyát akartak kimenteni? A tulaj megneszelte a dolgot, és ismeretlen helyre tüntette el a kutyákat, meg saját magát is. Nem tudom, azóta történt-e valami ezügyben.

A menhelyek, gyepik, ideiglenes befogadók mind-mind 100% felett vannak. Nincs már, aki megmentsen minden ilyen kutyát. :(

Az állatvédők is civil emberek, mint te vagy én. Saját munkájuk, életük mellett csinálják. Egyébként én sem ismerek arrafelé szervezeteket, de a nagyobb állatvédő szervezetek kapcsolatban állnak egymással is, országosan, tehát bármelyiknek lehet szólni. De a határaik végesek nekik is.


A legtöbb, amit tehetünk, hogy osztjuk az észt a többi embertársunknak, hogy miért ne vegyenek kutyát ilyen helyekről. Vagy tenyésztőtől vegyenek, vagy fogadjanak örökbe menhelyről, gyepiről, fajtamentéstől. Ha senki nem venne szaporítótól kutyát, akkor felhagynának lassan ezzel a tevékenységgel, hiszen ha nincs kereslet, a kínálat is megszűnik.

Viszont ez az, amit sok tudatlan, ostoba ember képtelen megérteni, elfogadni.

2018. márc. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
És még van pofája leírni, hogy angol bulldog TENYÉSZET! A pofám leszakad.
2018. márc. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elakartam lopni őket (úgyse érdekelné), de rájöttem, hogy már 6 saját és 8 ideiglenes kutyusom van ...
2018. márc. 16. 14:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Istenem, szegény Sinka :(

Állatvédőket felhívhatsz, ők lehet, hogy kimennek, lehet, hogy azt mondják, a rendőrség nélkül nem tudnak tenni semmit. :/ Egy próbát megér.

2018. márc. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De kit hívhatnék, akik arra felé vannak és ilyen esetben melyiknek lehet szólni? Mert nem mindegyik megy ki, csak amelyik erre specializálódott.
2018. márc. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Facén beírod a keresőbe, hogy állatmentők.

Aztán keresgélsz, beírsz, stb

2018. márc. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!