Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek Cesar...

Mi a véleményetek Cesar Millan-ről és a módszereiről?

Figyelt kérdés

2018. márc. 16. 17:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Egyszer olvastam egy hosszú és részletekbe menő cikket egy -igazi- kutyakiképzőtől, és ott azt írták róla, hogy a módszereit nem csak hogy tévedésekre alapozza, hanem kifejezetten károsak is a kutyára nézve.

Azóta nem nagyon tudok megbízni benne...

2018. márc. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Pár műsorát láttam. Amennyi marhaságot csinált és amilyen eszement ostobaságokkal magyarázta, az félelmetes volt. Az egy showman, aki jól el tudta adni magát és meg tudott gazdagodni. De semmi több.
2018. márc. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem az alap feltevés amiből kiindul az jó. Az energiák, kisugárzás tényleg egy fontos dolog a kutyanevelésben, nem mindegy, hogy az adott ember határozott, vagy fél és bizonytalan. A "Hogyan neveljünk tökéletes kutyát" c. könyvét olvastam. Nekem tetszett, bár nagyon alap dolgokat ír le. Minden kezdő kutyással elolvastatnám, tenyésztős-szaporítós kérdésre is kitér, szóval hasznos könyv, bár nekem nem sok újat mondott.

Bármelyik módszer híve is az ember, biztos lesz olyan, aki szerint az a legnagyobb hülyeség, míg valakinek meg tökéletesen bevált. Ember, és kutyafüggő kinek mi működik én úgy látom.

Nem vagyok Caesar nagy szakértője, de nincs vele különösebb bajom. Showman, ez igaz, de talán ezáltal valamivel közelebb tudja hozni a dolgot a hétköznapi embereknek is. Ez a sikerének az egyik legfőbb oka.

2018. márc. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Showman, és a fő baj az, hogy a szakmai részt is teljes mértékben a show-nak rendeli alá - ezért nem tudom komolyan venni. Persze, vannak jó meglátásai.
2018. márc. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
3-nak igaza van. Egyetértek vele. Én, személy szerint nem merültem bele részletesen a módszerébe, de elég sok "Csodálatos kutyadoki" részt láttam, meg talán egy előadást is végig néztem tőle. Szerintem is, az alap dolgokban nem téved, lehet kicsit showman, de ettől még nem rossz minden, amit mond. Amúgy ő se mindentudó, láttam olyan részt amiben ő se tudott mit kezdeni a kutyával a helyszínen, őt is megharapta és mondta, hogy ez nehéz eset, szóval elvitte a családtól a kutyát és magához vette vagy egy hónapra! Neki eleve van egy falka kutyája, amivel rehabozza a nehéz eseteket, szóval, ha azt vesszük már itt egy kicsit "csal", mivel ezt te otthon nem tudod megcsinálni. Mindenesetre, azt gondolom, hogy egy kezdő kutyás, hasznos alap dolgokat tud ellesni tőle. A nyugodtnak kell lenni, légy határozott, legyél te a falkavezér, le kell fárasztani a kutyát, a kutyának engednie kell, hogy a táljába nyúlj, pozitív megerősítés stb. ugyan ezt tanítják bármelyik kutyaiskolában. Mivel nem mélyedtem túlzottan bele ebbe az egész Csodálatos kutyadoki témába, én még arra se jöttem rá, mitől olyan különleges és egyedi a módszere! Talán egy dolgot tudnék kiemelni, ami nem szokványos és eszembe jutott. Ő azt szokta javasolni, hogy a nyakörvet feljebb helyezzék, mert úgy könnyebb irányítani a kutyát sétálás közben... (ha jól tudom, valami céggel is leszerződött, hogy gyártson erre alkalmas nyakörveket) Szóval szerintem az átlag dolgokat mondja és ennyi.
2018. márc. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%

Sztem a világ legjobb embere.

Annyi embernek segített, annyi kutyát mentett meg altatás elől, annyi kutyát gyógyított meg lelkileg.

Nélküle még itt se tartana a kutyatartás, ahol most, pdig nem vmi példaértékű még így sem.

Nagyon sokat lehet tanulni Tőle és rengeteget tanultam én is, minden könyve megvan, az összeset elolvastam és sűrűn bele is olvasok, ha vmi nem tiszta. Az egész műsorát végignéztem. Imádtam.

Tiszta szívből szeretem, tisztelem ezt az embert, ő megmutatta, hogy igenis lehet másképp, hogy lehet igazán boldog a kutya. Továbbá, nemcsak a kutyás történet, hanem az, hogy amikor ő Mexikóból elszökött, mert volt egy álma, amit mindenáron be akart valósítani. Ezáltal egyben az élő példa arra, hogy ha vmit igazán szeretnénk, az sikerülni fog, csak tenni kell érte.

És #5-ös, hogy mi a titka? A tehetség. Tehetsége van hozzá, hogy ért a kutyák nyelvén. Ő nem kutyakiképző, Ő kutyadoki, kutyapszichológus. Érti az egésznek a lényegét. Az energia meg minden. És mielőtt jösztök avval, hogy ez hókuszpók. Nem, nem az. Mert bizonyíték rá, hogy működik. Nála alapból működik, mert tehetsége van hozzá. De bárkinek mehet, ha eleget gyakorolja és AKARJA.

Szóval nekem a véleményem Róla egyetlen szóval egyenlő: Példakép.

2018. márc. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

EN is ugy gondolom, hogy CM alapvetoen egy jo utat javasol a kutya normalis tartasara. Azt nem feltetlen osztom, hogy energiakkal "kommunikalna" kutyakkal, de a testbeszed es magabiztossag teren szerintem nagyon jol tud kutyakkal dolgozni. Niylvan sokan a Showmusora alapjan "ismerik" viszont sosem szabad elfelejteni (mitobb a musor elejen MINDIG feltuntettek--->huzzal "szakertohoz"), hogy ez valoban csak egy szorakozatato TV musor es ebbol nem szabad messzemeno kovetkezteteseket levonni. Semmi olyat nem mond, amit szerintem epeszu gazdi ne latna amugy magatol (mozgasd es elegitsd ki a kutya igenyeit, vidd orvoshoz, stb) ezert a konyvei is remek alapismeretet ad barkinek, aki most fog bele. Nyilvan nem tevedhetetlen (pl. mikor a Holly nevu labi megharapja) de jo erzeke van a kutyakhoz. AZt sem szabad elfelejteni, hogy o mexikobol atszokott es csak letett valamit az asztalra, ha aztan sajat showmusort kapott.

Egyebkent a Korom Gabort is (akit itthon isteni szintre emelnek, ha kutya trainingrol van szo(pedig CM meg csak nem is trainer, hanem rehabbal foglalkozik)) rohogve el lehetne itelni a sajat sorozata miatt (megis sokan eskusznek az o modszerere).


Nekem volt szerencsem eloben is latni az o munkassagat es ott bizony lehengerlo teljesitmenyt mutatott. Szamomra sok segitseget/iranymutatast nyujtott a kutyammal kapcsolatban, de nem hinnem, hogy az o megoldasai egyetemesek lennenek. Biztos vagyok benne, hogy sokan masok mas szemely tanacsaiban latjak a megoldast, nincs ezzel semmi gond, mert amig a celt nem veszitik szem elol (a kutya es gazdi harmonikus egyuttelese), addig egyik modszerre se sutnem ra, hogy szar.


CM ujabb musorait en sem kedvelem az mar nagyon erosen Show vonalas erdektelen tortenetekkel, kevesbe szol mar arrol amirol kellene.

2018. márc. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
58%

Cesar módszerei valamilyen szinten hatékonyak, ami meggyőzi az embereket arról, hogy helyesek is. De nem azok. Dominanciával, és már-már megfélemlítéssel képzi a kutyákat, amit azzal nyom le a közönsége torkán, hogy a házi kutya "falkaállat", és a gazdájának kell lennie a falkavezérnek, ami egy hatalmas tévhit.

A kiképzést magát ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor egy gyereknek katonás szülei vannak, és tudnia kell olvasni a testbeszédükből, vagy akár egy pillantásukból is ahhoz, hogy fennmaradjon a béke. Ez a fajta katonás nevelés sosem vezet normális, boldog kapcsolathoz, hanem csak vak engedelmességhez. Emlékszem egyszer mutattak egy kutyát, ami Cesar nevelt arra, hogy ne ugráljon nagyon, mikor enni kap, és a nevelés végén a kutyának meg sem volt szabad mozdulnia. Nem fejezhette ki a legkisebb mértékben sem az izgalmát, ami nem normális.


Ha engedelmes kutyát akarsz, akkor lehet, hogy bejönnek majd neked a módszerei, viszont ha boldog kutyát akarsz, akkor kerüld el messzire.

2018. márc. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

#8: Ez nem igaz! A kutya igenis falkaállat. Pont erről pofázik, hogy "hiába" lettek háziasítva a kutyák, attól még az ősi ösztöneiket nem fogod kiölni belőlük. A kutyák mindig is elsősorban állatok lesznek, azaz ösztönlények, nem gondolkodnak, hanem ösztönösen cselexenek. Másodsorban kutyák, azaz falkaállatok, szükségük van egy vezetőre ahhoz, hogy boldog, kiegyensúlyozott életet élhessenek. Egy falka nem működik vezető nélkül. Képzeld el, ha egy falka vezető nélkül azt csinálna, amit akar. Hogyan tartaná kordában a 15-25 kutyából álló falkáját? Ha nincs egy vezető, egy határozott személy, akkor vmelyik kutya feléd fog kerekedni és át akarja majd venni ezt a szerepet. Abból meg aztán sok jó nem sül ki.

Gondolkozzatok már emberek, mielőtt terjesztitek a baromságokat, tévhiteket, amikben éltek!

2018. márc. 17. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Az embereket meg nagyon nem kéne ide hasonlítani, Ő is mindig pont ezt mondja, hogy a kutya NEM ember, nem kéne úgy bánni velük.

Egy kutya nem attól lesz boldog, hogy mindent ráhagysz.

Nekem csomó mentett kutyám van, aki lelkileg sérült volt. Ha azzal próbáltam volna őket boldoggá tenni, hogy nálam már azt csinálhatnak, amit akarnak, akkor még mindig ugyanott tartanánk. Szükségük volt egy vezetőre, aki irányítja őket, hogy biztonságban érezhessék magukat, tudják, hogy van egy falkájuk, ami mindig egy biztos pont számukra.

2018. márc. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!