Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fressnapfban milyen táp van...

Fressnapfban milyen táp van amit ehet allergiás kutya?

Figyelt kérdés

Real Nature tápokban a webáruházuk szerint van krupmli és csirke, mindet megnéztem. És ehhez képest árban alig olcsóbb egy tiszta Acanához képest, tehát szájhúzós az egész termékcsalád.... :(


Esetleg az olcsóbb tápjaik között van olyan ami jó? Azért kérdem, mert pl. a Farminánál van ilyen érdekesség, hogy az ND ami a csúcstermékük szintén tartalmaz csirkét (a vaddisznós hipoallergén táp pl), de a középkategóriás Cibau halasban nincs, az tiszta halas. Amit nem értek, mert pont fordítva kéne lennie. Esetleg a Fressnapfban nincs ilyen keverés, hogy az olcsóbb táp a tisztább?


2018. márc. 16. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Igaz ez fressnapfban nincs, de házhoz viszik.

[link]

2018. márc. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha csirkére allergiás, akkor csak gyógytápok jöhetnek szóba, pl. Hillsnek van ilyen tápja.

Hiába van egy elvileg csirkementes táp, ugyanott gyártják, ahol a csirkéset, valamilyen mennyiségben tartalmaz csirkét.

A gyógytápokat steril körülmények között készítik, abban tényleg nem lehet más, mint ami rá van írva. Sajnos az áruk is ennek megfelelő...

Valószínűsíthetően csirke allergiás a kutyám. A gyógytápokat nem tudom megfizetni, ezért az állatorvos előírásai szerint főzök neki.

2018. márc. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Acanát kap amitől nincs baja, csak azt hittem van alternatíva amit meg lehet boltban is venni helyette, de ezek szerint nincs. Mármint persze van Acana a jobb kisállatboltokban, csak úgy még drágább. Kicsit csalódás a Fressnapf részéről, hogy a hasonló árú tápjuk közelébe sincs összetételre. És itt nem arról van szó, hogy benne marad a gépben egy kis csirkemaradék, rendesen összetevők között van csirke, a burgonya mennyisége pedig hajmeresztő 30-40%-ot is eléri. Ez egy középkategóriás táp így, prémiumra árazva.


Persze átlag kutyának frankó a Fresis kaja, csak így nekem nem. Így jártam.

2018. márc. 16. 22:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Az N&D-nek is van csirke mentes tápja. A sütőtökös szériájában valamennyik teljesen csirke mentes, ha jól emlékszem akkor a TŐKEHAL & NARANCS.

Ott van még a Platinum Natural. Mind a bárány/rizs, mind pedig a ibériai sertés/burgonya csirke mentes. A Cibau valóban a Farmina terméke, de pl szinte mindegyik tartalmaz kukoricát, ami egy kutyatápban nem túl jó.

Azt nem értem mi a gond a burgonyával, talán nem jól reagál rá? A burgonyás tápok többsége anti allergén, pont ezért használják mint alternatívát. A Real Nature családjában is van csirke mentes, én múltkor a boltban az összetételeket olvasgatva úgy emlékszem. De Nagyon sok csirke allergiás kutya pl. nem mutat reakciót a csirke zsírra a tápokban. Ezt ki kell tapasztani. Sok csirke allergiás kutyus van aki simán elboldogul a Brit Care családdal is pedig azok mindegyikében található csirke zsír.

A Marp termékei is nagyon színvonalasak, közöttük is találsz csirke menteset, vagy ott van a Thaste of the Wild, de akad még csak keresni kell. Amúgy az Acana jó, de az Orjen is ugyan az a gyártó abban is van csirkementes.

Az egy durva tévhit, hogy csak a gyógytáp lehet csirke mentes. Nagyon sok minőségi tápgyártó készít csirkementes termékeket, a gyógytápok színvonalától jobbakat, és olcsóbban.

2018. márc. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Burgonyára csak 3 keresztes az allergia, de igen, az. Rizsre nem, de arra a legtöbb kutya nem szokott és mégis csak 1-2 tápban van rizs, a többiben mind krumpli, pedig árban nem drága töltelékanyag egyik se és ugyanúgy nem természetes ételforrása a kutyának egyik se.


Mindegy mert van tápom nem az a probléma most, hanem hogy esetleg lehet váltanék (6 éve halas Acanát eszik, néha cseréltem Orijen halasra és Acana bárányosra).

Most kizárólagosan a Fressnapf érdekelt, mert ide el tudok menni és akkor nem netről rendelek. Igazából a Fressnapfon kívül nincs is épelméjű állatbolt hálózat az országban, az Alphazoo lenne még de jóval ritkábban vannak.


Real Nature az ami szóba jöhet, csirkezsír mindbe van, esetleg még tojás is és ott a krumpli is. A RN konzervekben nincs semmi, azt vettem már párszor és a kutyának nincs baja tőle. De a tápjukba már benne van jócskán minden, kár érte. Kipróbálom mindenesetre, de sok sikert nem adok neki.

Vagy ott van még a Select Gold, bár ezek még lejjebb vannak tőle, de a leírása szerint kicsit kevesebb a krupmli és a csirkezsír is. És akkor ez megint a poén benne, hogy akkor elvileg ez lenne a jobb táp, de mégis ez az olcsóbb és alacsonyabb kategóriájú a Real Nature-höz képest...

2018. márc. 17. 15:24
 6/7 anonim ***** válasza:

A krumpli főzve jó, nem tápanyagnak kell a kutyának hanem a "csont" helyettesítésére, hogy a hús ne hajtsa meg a kutyát.


De igen a rizs és a gabonapehely az ideális.

Pedig a Fressnapfban a Real Naturán kívül nincs olyan amit én szívesen adnék kutyának. Esetleg még a Premiere a konzervjét és a szárított húsait szoktuk venni.

Én a Platinum Naturalt szívből ajánlom.


Ha semmi sem jön be akkor BARF. Kutató munkát és utána járást igényel, főleg csirke allergia esetén, de nagyon jót tesz a kutyák többségének.

Sok szerencsét!

2018. márc. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnos akkor a Fressnapfot el kell felejteni ezek szerint.


N&D-t nézegettem még, bár az már megint csak rendelgetésre megy. Az már legalább ténylegesen Acana színvonalon van és kicsit olcsóbb. RN árban megy.

2018. márc. 18. 00:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!