Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya felismeri önmaga...

A kutya felismeri önmaga képét a tükörbe?

Figyelt kérdés
Az egyik TV-adón volt ezzel kapcsolatosan egy teszt kérdés-, ahol a kutya volt megjelölve, hogy nem ismeri föl magát!! Én - a családommal együtt - ezzel nem értünk egyet, mert volt egy kutyánk, mely szerintünk egyértelműen felismerte a tükörképét. Nektek mi a véleményetek erről a témáról?

2018. márc. 17. 05:06
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Ez az állat intelligenciájától függ, ahogy az embernél, állatoknál is vannak okosabbak, oktalanabbak.
2018. márc. 17. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Az én kutyáim is felismerik magukat, hibás volt a kérdés.
2018. márc. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem ismerik fel. A kutya csak játszani akar az emberrel , azért csinálja azt amit.
2018. márc. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Drazicc ***** válasza:
70%
Állíólag az emberszabású majmokon és a delfineken kívül más állat nem ismeri fel magát a tükörben.
2018. márc. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak látja, hogy valami ott mozog, és az "izgi".
2018. márc. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Majmokon úgy tesztelték, hogy egy piros foltot festettek a homlokukra, aztán figyelték, hogy a tükör előtt megérintik-e. Ha a kutyát érdekli a tükör, hasonló tesztet kitalálhattok neki. De ha nálunk okosabb emberek azt mondják, hogy nem látja, én elhiszem nekik. Az én kutyáim ezt alátámasztják, egyiket sem érdekli a tükör. Pedig nem táskában cipelt reszkető méregzsákokról van szó.
2018. márc. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Felismerik magukat :)
2018. márc. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A "felismeri magát" nem azt jelenti, hogy látja, mi van a tükörben, a tükör egy optikai jelenség, minden állat látja magát, ha belenéz, az erre adott reakció a kérdés. A felismerés azt jelenti, hogy tudja, hogy az ott ő maga. Például egy csimpánz felismeri, hogy az a saját képe, mert ha lát a fején valami szokatlant, odanyúl (nem a tükörhöz, hanem a fejéhez).


Az én kutyám például nem foglalkozik se a tükörrel, se a képernyőkkel, pedig kiváló látása van, úgyhogy egész biztosan látja a képet, gondolom egyszerűen képtelen a valóságértelmezésébe beilleszteni a dolgot, úgyhogy ignorálja.

2018. márc. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem ismerik fel magukat csak látják hogy ott egy kutya és ismerkedni,játszani akarnak vele. Meg a legtöbb kutya ilyenkor megnézi a tükör mögött hogy ott van-e a másik kutya.
2018. márc. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!