Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik azt hogy így...

Miért hiszik azt hogy így akarok spórolni a kutyán? Nagyon bántó.

Figyelt kérdés

Elutaztunk néhány napra és egy ismerősünkre bíztuk a kutyánk etetését. Áthívtam, megmutattam neki a tápot amit adnia kell naponta egyszer és a mérőedényt, amin bejelöltem meddig kell tegye, mert az az adagja.


A fejemhez vágták hogy miért csak ilyen kevés kaját adok a kutyának, és hogy biztos ezen akarok spórolni hogy kevesebb tápot kelljen venni ha kevesebbet adok neki és tovább elég. Amikor mondtam, hogy ez egy jó minőségű magas hústartalmú nem is igazán olcsó táp és a zacskó szerint is ez az adagja még ők voltak megsértődve és tették a megjegyzéseket hogy akkor minek veszek ilyen tápot, ennyi pénzért annyi konyhai maradékot ehetne a kutya amennyit csak akar.


Mondanom sem kell hogy végül megkértem mást hogy intézze az etetést, de nagyon rosszul esett ez az egész... Ilyenkor magukból indulnak ki vagy mire gondolnak?



2018. márc. 17. 12:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

" lyenkor magukból indulnak ki "

Ennyi.Nem kell mindenkinek megfelelni. Éld a saját életedet a saját elvárásod szerint.

2018. márc. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, mit és mennyit kell ennie a kutyádnak, ne foglalkozz a nem hozzáértő, mégis okoskodó ismerőssel. Persze zavar, hogyne, de próbáld túltenni magadat rajta. Ne érdekeljen, mire gondolnak, nem érthetsz meg minden fura gondolkodást :( Igen, gondolom, a saját adagjaiból indult ki s valamiért szerinte kicsinek tűnt a kutya étele. De ez irreleváns.
2018. márc. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Elég nagy bunkó az ismerősöd..

Mit szól bele? Gazda megmondta, hogy mi a dolga, ha elvállalja el, ha nem nem, de nm pofázzon már bele, hogy egy idegen kutyának mit és mennyit kell adni enni basszus ..

2018. márc. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon sokan nincsenek tisztaban az allat tartas “szabalyaival” , igy az etetessel se. Azt hiszik, akkor jo a kutyanak, ha mindig degeszre eszi magat, szemetbol.
2018. márc. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor megérteném ezt a reakciót, ha a kutya sovány lenne. De gondolom a kutyádnak nincs kint minden bordája.

Na meg aztán aki szerint a konyhai maradék a kutyának való, az egy idióta... Az ilyen "falusi" kutyáknak odab.ssz.k a maradékot, aztán vagy megakad a csirkecsont a kutya torkán, vagy nem. Vagy lesz egy bélgyulladása, vagy nem. Orvoshoz úgyse viszik, ki se derül, hogy a kutya beteg. Aztán lehet lenézni azokat, akik jó minőségű táppal etetik az állataikat, mondván, hogy a kutyának a maradék, meg a száraz kenyér a legjobb.

2018. márc. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Persze hogy nem sovány, energikus izmos kutya egyébként mert rendszeresen sportolva van vele és lemozgatva (azt már ne is említsem ahhoz mit szólnak hogy a kutya ennyiszer ennyi helyre el van hordva).

Tudom hogy nem az ő látásmódjuk a jó de akkor is bántó, mert bár mondtam már nekik hogy a konyhai maradék miért nem jó a kutyának, azt én mégse kioktató hangsúlyban tettem, inkább csak beszélgettünk róla, ők pedig ilyen szinten bunkón vágnak a fejemhez alaptalan és nem igaz dolgokat.

2018. márc. 17. 12:54
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj velük, sz@rd le magasról. Te jó ember vagy, nagyon jól bánsz a kutyáddal. Te is tudod, hogy nincs igazuk. Aki ilyen szinten elavult felfogású, azzal meg úgyse tudsz mit kezdeni, hiába szajkózod.
2018. márc. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért lett azonnal "támadó" stílusú az ismerősöd, mert nem tudott logikusan érvelni. Látta, hogy neked van igazad, de ezt nem akarta elismerni, inkább kioktatott téged, azt remélve, hogy ettől majd újra visszatér a hitéhez, miszerint a kutya moslékon tartva jó...
2018. márc. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem értenek hozzá, ennyi. Elsőre valóban nagyon kevésnek tűnik ránézésre a száraztáp, az ember nehezen fogadja el, hogy annyi elég. Az meg, hogy egy bunkó az illető, más kérdés.
2018. márc. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért én kénytelen vagyok védelmembe venni az ismerőseidet is, mert ez nekem is állandóan visszatérő problémám volt, amit már állatorvossal is kitárgyaltam.

A kutya gyomrának van űrtartalma is, hiába adsz meg neki minden életfontosságú tápanyagot mondjuk 1 marék táppal (nagyságtól függő) ha azt fél perc alatt bepuszilja és néz rád, hogy "Na most már jöhet a kaja!"

Elvben mindent megkapott, mégis éhes marad.

Emberként te is ehetsz tablettákat, meg űrhajós kajákat ideig-óráig elvagy vele, majd savat hánysz sz üres gyomrod miatt és kapsz egy gyomorsüllyedést.

A kutya gyomrát is egy nap egyszer ki kellene tölteni valamivel, nekem az állatorvos a Gréti Mix-et javasolta, leöntve csont, vagy húslével és amikor már kásaszerű, belekeverni azt a marék tápot, ami az adagja.

Ezzel nem kell naponta vacakolnod, a Mix-et 2-3 napra előre is elkészítheted, csak a tápot kell az etetés előtt belekeverni, hogy ropogós maradjon.

(Gréti Mix - Kiegészítő kutyaeledel zöldségfélékből, csalánlevélből és gabonapelyhekből)

2018. márc. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!