Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fekszik le a kutyám ha...

Miért fekszik le a kutyám ha egy másik kutya sétál velünk szembe? Hogy szoktassam le róla.

Figyelt kérdés

Először meg örültem is neki hogy szépen lefekszik és nem ugrál csahol stb.

De már kezd idegesítővé válni mert már “nagy” kutya.

Nem félelemből fekszik le és teljesen nyugodtan fekszik amíg oda nem ér a másik ekkor 2 forgatókönyv lehetséges 1 fekszik és nézi hogy elmegy(ritkább m) 2. Hirtelen felpattan és elkezd ugrálni a másikra amit megint nem szeretek mert sokaknak kis termetű kutyája van az enyém meg 30kg, a másik dolog amiért nem szeretem mert tényleg váratlanul ugrik fel és ezt sok kutya nemszereti.

Nem agresszív, ha a másik kutya agresszíven reagál akkor hátra lép.

Ugye az is előfordul hogy séta közben olyan kutya jön szembe aki ugyan úgy lefekszik mi meg gazdák csak mosolyogunk mert így soha nem megyünk el egymás mellett.

Szóval miért csinálja és hogyan szoktassam le róla?



2018. márc. 17. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert játszani akar a másik kutyával. A megoldás, felkészülsz a helyzetre előre, nem engeded lefeküdni, határozottan vezeted pórázon a lábad mellett. S nem ártana azért kutyák közé hordani, parkban, futtatóban, hogy tudjon ahol lehet játszani a társaival.
2018. márc. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Levadászós játék. Pórázfegyelem nincs? Vagyetiltani nem tudod? Vagy csak a figyelmét nem tudod magadra kérni és magadon tartani?
2018. márc. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Járunk a kutya futtatóba, minden sétanál találkozunk is kutyákkal.

Póráz fegyelem? nem Húzza a pórázt nekem sem kell huznom őt szépen megy pórázon. Hiába próbálom tiltani hogy lefeküdjön nem sikerül, nem is figyel rám ha kutyát lát.ezt leszámítva jó és szó fogadó .

A futtatoban is hagyom hogy játszon a többi kutyával persze ha megfelelő a játszótárs. Rotikkal meg pitbullokkal szépen játszik de a múltkor egy máltai selyemmel próbálkozott de 2 percen belül “eltaposta”

2018. márc. 17. 14:37
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez elég ellentmondásos. Mégis húznod kell, hogy ha lefekszik és nem hajlandó veled menni. Tehát a pórázos séta nem működik. Letiltani nem tudod, a figyelmét nem tudod felvenni. Akkor mégsem jól nevelt. Gondolom ha nem lenne rajta a póráz, elrohanna másik kutya vagy macska után és nem tudnád kontrollálni.
2018. márc. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Két elképzelésem van. 1, Te valamikor megerősítetted benne ezt a viselkedést (megdicsérgetted), esetleg kérted is, szóval az rögzült, hogy ez a helyes magatartás.

2. Ha magától csinálja: Az elméletem az, hogy behódoló típusú kutyád van, aki nem akar konfrontálódni. Mikor meglát egy idegen kutyát, lefekszik, mutatva, hogy ő nem agresszív. (Ha megtámadnák, szerintem rögtön a hátára fordulna és megadná magát) Figyeli a fejleményeket. Ha nem tetszik neki a kutya, szépen elengedi maga mellet a kutyát. Ha valamiért, nem érzi veszélyesnek a kutyát esetleg barátságosnak tűnik neki, akkor meg rögtön elakar kezdeni vele játszani.


Ezt szerintem csak úgy lehet megoldani, ha határozott vagy és mész előre, nem foglalkozol a másik kutyával.

Határozottan szólítsd fel, hogy kövessen! (Gyere, indulás stb...amit használsz) Szituációtól függ, de akár ott is hagyhatod, ha a kutyád behívható és tud póráz nélkül sétálni.

2018. márc. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

folyt.

Még annyit, hogy ha ez se sikerül, jutalomfalattal próbálhatod az indulásra ösztönözni.

(Igen, minden séta alkalmával vigyél magaddal)

Azt, meg hogy ráugráljon más kutyákra tiltani kell.

2018. márc. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ez tipikus vadászós viselkedés. Lefekszik, ha közel ér a másik, akkor ráront és játékba viszi át ezt. Nem láttál még ilyet?
2018. márc. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 komis1 ***** válasza:
100%

Ahogyan többen is írják, ez vadászós viselkedés. Nekem régen volt magyar vizslám, benne nagyon erős volt a vadászösztön, ő pont ezt csinálta. Sokan azt hitték, hogy fél, azért hasal le, de szó sem volt erről. Azért hasal le, hogy "láthatatlan" legyen, a "zsákmány" ne vegye észre.

Nem írod, milyen fajtájú a kutya, ha keverék, biztos, hogy valamilyen vadászkutya vére van benne.

2018. márc. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a három juhászkutyám is csinálja ezt. Nem fajta vagy vonal függő. Ahoxy a megfelelő nevelés sem.
2018. márc. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
# 7-es de, láttam már ilyet. Az én kutyám is szokott ilyet csinálni, de nem állandóan. Bevallom, bennem azért merült fel, hogy nem egyszerűen erről van szó, mert azt írja a kérdező, hogy mindegyik kutyánál ezt csinálja és van akire nem ugrik rá, hanem elengedi. De lehet, hogy túlkomplikáltam a dolgot...(mivel nem láttam a konkrét szitut, meggyőzhető vagyok)
2018. márc. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!