Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fülcsepp helyett mivel lehet...

Fülcsepp helyett mivel lehet kezelni a kutya fülgyulladását? Tabletta?

Figyelt kérdés

Van egy nagytestű kan, domináns, nem túl barátságos kutyája anyukámnak. Fülgyulladása van, erre úgy jöttünk rá, hogy folyton rázza a fejét. Fülcseppet kapott rá, de sajnos nem hagyja belecsepegtetni. Lefogni nem tudjuk, ahhoz túl nagy és erős. Nincs férfi a családban, aki segíteni tudna.

A tablettát simán bevenné, de az állatorvos nem adott gyógyszert, azt mondta próbálkozzunk. Kedves tőle, mivel férfiember létére nem tudta megvizsgálni, mert nem hagyta magát a kutya. Majd a két nő megoldja valahogy... :( Szóval van esetleg valakinek valamilyen tapasztalata, hogy ilyen esetben milyen, szájon át bevehető szerrel lehet kezelni? Az állatorvoshoz hiába mentünk vissza.

Köszönöm!



2018. márc. 17. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Feltételezem, fontos lenne, hogy helyileg hasson a szer, ezért kell az adott területet kezelni.

Esetleg ha nem túl együttműködő a mostani állatorvos, kellene keresni egy másikat.

Egyébként itt egy állatorvos válaszol, hátha tud hasznos tanácsot adni:


[link]

2018. márc. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első körben egy másik orvos, aki, ha kell, leszedálja a kutyát és megvizsgálja a fülét. Még talán váladék mintát is vesz belőle, hogy milyen fajta fertőzés, gyulladás van a fülben.

El kell keserítselek, de egy fül betegségét csak a fülbe bejuttatott gyógyszer képes rendbe hozni.

Amúgy pl nekem is nagytestű, domináns, nem túl barátságos kutyám van a 155 centimhez. Viszont a kutyám tökéletesen tűri, bármit is kell rajta kezelnem, mert megbízik bennem .

2018. márc. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, gondoltam rá, hogy másik állatorvos kellene. Most költözött anyukám ide, és ez az állatorvos van a legközelebb, ahova el tudjuk gyalog vinni. Sajnos nem egyszerű eset a kutya, anyukám nem tud bánni vele, mert már idős, én pedig nem lakom ott. De ha ott lennék minden nap, sem lenne megoldás, mert nekem sem hagyja, hogy a füléhez nyúljak.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat, gondoltam, hogy a fülcsepp az egyetlen megoldás. Majd kitalálok valamit.

2018. márc. 17. 20:13
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Neveld meg a kutyát
2018. márc. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
1. Köszönöm a linket, írtam az állatorvosnak. Remélem tud segíteni.
2018. márc. 17. 20:22
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Írta a kérdező, hogy nem az ő kutyája.

Szövegértés nem megy de muszáj ugatni, utolsó?!


Kérdező, próbáljátok jutalomfalattal, előtte kap, cseppentés közben az orra előtt tartjátok, utána megint kap.

Nem lehetetlen két embernek pláne ha ismer is őket a kutya, a cseppentés.

2018. márc. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nevelni kellett volna a kutyát... Ha nem tudja anyukád normálisan tartani, minek kellett neki kutya?
2018. márc. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6. igen, így próbáltuk, de sajnos ilyenkor már nem érdekli a jutalomfalat. Egyből gyanút fog, és átmegy támadóba. Én nem lakom ott, csak heti egyszer tudok menni. Az meg sajnos kevés. Sajnálom szegény kutyát és anyukámat is... Nincs ötletem, hogy segíthetnék.
2018. márc. 17. 21:56
 9/9 A kérdező kommentje:
7. Ezzel magadat járatod le. Fogalmad sincs édesanyám és a kutya helyzetéről.
2018. márc. 17. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!