Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van nálunk egy új kutya a...

Van nálunk egy új kutya a menhelyről, de senki sem tud szót érteni vele. Mit tehetnék, hogy ne legyen ilyen?

Figyelt kérdés

2 éves kutyus, fél éve lakik nálunk. a házba nem jöhet, az udvaron lakik egy idősebb kutyával, aki kiskora óta velünk van, ő már nagyon okos, mindenre megtanítottuk.

nagyon szeretethiányos, az előző gazdája gyakran megverte, amint meglát valakit az udvaron nekiáll rohangálni és ugrálni. ez mind jó, de eléggé zavaró, hogy bárki bármilyen ruhában az udvarra megy, ő felugrál a sáros mancsával. Nem érti, hogy nem szabad, egyeltalán nem figyel arra amit mondunk neki, a saját nevére sem hallgat. amint egy kis résre megnyílik a kapu, azonnal kirohan az utcára, pedig 1-2 naponta sétál vele valaki és az udvar is nagy. a másik kutya sosem megy ki az utcára, és hiába kiabálunk neki természetesen csak rohan előre. egész nap van vele valaki, csak éjszaka van egyedül, amikor mindenki alszik, akkor is ott van neki a másik kutya, akivel egyébként már elég jól kijönnek. nem tudom hogyan lehetne kicsit megnevelni, nyilván nem várom el egy ilyen fiatal kutyától hogy minden szavamra ugorjon, de azért örülnék ha nem kéne hetente legalább egyszer az utcán futkosnom utána és elkésnem a munkából, vagy ha megértené hogy nem szabad felugrálni az emberekre, a kukát nem szabad feldönteni vagy a másik kutya fekhelyét nem szabad darabokra cincálni az udvaron. sosem láttam még ilyen neveletlen kutyust és fogalmam sincs, hogy mit kezdhetnék vele. a másikkal könnyebb dolgom volt, egészen kölyök korától kezdve itt élt, sosem volt vele ennyi probléma

Mit tehetnék, hogy megértse amit mondunk neki?


2018. márc. 18. 19:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
64%

Buntetni kell. Persze modjaval.


Ha felugral, mergesen ra kell szolni, ha kell, akkor picit megpoccinteni az orrat. Mashogy nem fogja megerteni, hogy ezt nem szabad csinalni. A kapunal ugyanez. Mar ha mesz a kerites fele, ne engedd, hogy kozel jojjon, tartsd magadtol tavol.



Remelem sikerul.:)

2018. márc. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Mindent próbáltam már, akárhányszor felugrott eleinte az orrára koppintottam az ujjammal, egy pillanatra megijedt és folytatta tovább. aztán jött az, hogy a fejére csaptam, rákiabáltam, kihúztam a hátsó lábait az én lábammal, hogy oldalra dőljön, de SEMMI nem használ! mintha mi sem történt volna, ugrál tovább. van, hogy pár órát vele vagyok az udvaron, olyankor az első 20-30 percben ugrál, aztán ha látja, hogy nem simogatom meg, akkor abbahagyja. De amint újból valaki megsimogatja vagy CSAK RÁNÉZ, azonnal nekiáll az ugrálásnak, minden kedves tekintettől annyira bezsong, hogy nem lehet szólni neki.
2018. márc. 18. 20:02
 3/32 A kérdező kommentje:
a saját nevére is csak akkor hallgat, ha a kezemben zörgetek egy zacskót vagy egy konzervet, ez a taktikám akkor is, ha kimegy az utcára. kajás doboz nélkül haza sem tudnám hozni.
2018. márc. 18. 20:03
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Kutyasuli nincs feletek? (1. vagyok)
2018. márc. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
15 km-re van a legközelebbi, természetesen ha nagyon muszáj megoldjuk, de ezt legvégső esetre tartogatom. remélem elég lesz neki a család türelme és szeretete is, csak eléggé kétségbe vagyok esve, mert eddig semmi javulást nem mutat. ha el kellene vinnem kutyasuliba amiért nem tudok bánni vele, az nekem olyan lenne, mint egy bizonyítvány arra, hogy nem értek hozzá és csak ártok neki azzal, hogy nem viszem vissza a menhelyre.
2018. márc. 18. 20:11
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha ti fél év alatt nem jutottatok semmire, akkor épp ideje kutyasuliba vinni.
2018. márc. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
40%

Ebből nekem az jön le,hogy nem te vagy a falkavezér...

Gondolom keverék kutya...Lehet tudni,hogy milyen keverék lehet v. tök mix?A család többi tagja hogy bánik a kutyával,következetesek?Pórázon hogy sétál?Ha sétálni mentek,a kapun, hogy mentek ki,pórázzal v. anélkül?Kaját hogy kap?

2018. márc. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
51%
Ha jól csinál valamit,hogyan jutalmazod?
2018. márc. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
87%

Hát ez nem egyszerű. Első körben azt érd el, hogy jutalmazásra ne zsongjon be. Többször jutalmazd. Ha valamit jól csinál jutifalat és simi, amint bezsong el kell távolodni, ha kicsit lenyugszik újra juti. Ha már nem pörög fel amint meglátja a jutit akkor amíg nyugodt egymásután több juti addig amíg nyugodt. Ha ezis megy növelni lehet a jutik közti időt. Ezzel együtt lehet gyakorolni a nevét is, ha mondod a nevét és rádfigyel juti.


Ha ezek mennek lehet nekiállni a problémáknak. Leszidni, tiltani minden nemkívánt viselkedésért, ha abbahagyja és azt csinálja amit szeretnél juti.

2018. márc. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Senkire sem hallgat, mintha számára nem lenne itthon falkavezér

Fajtatiszta labrador

Póráz nélkül nem tudnánk kivinni a kapun, már leírtam, hogy amint kap egy kis szabad utat azonnal fejét vesztve rohan

Minden nap ugyanakkor kapnak enni

2018. márc. 18. 22:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!