Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a törpe...

Mi a véleményetek a törpe schnauzerről? Okos kutya? Társasházban könnyen tartható? (közös kert van)

Figyelt kérdés
Régen 4. emeleti lakásban laktunk és egy cocker spánielünk volt 15 évig.Most egy törpe schnauzeren gondolkozunk,csak kicsit félünk attól,hogy mennyi gond lenne vele. Kutyaszerető csalad vagyunk.Mennyire hullik a szőre,mennyire okos fajta?
2018. márc. 19. 11:43
 1/5 A kérdező kommentje:
Úgy érezzük,hogy itt az ideje annak,hogy megint legyen kutyánk..Csak a legmegfelelőbbet akarjuk. Nem 2 hónapra szól egy kutya.
2018. márc. 19. 12:21
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem nekem, a szomszédomnak van egy nagyon aranyos só-bors törpe schnauzere.

Ő azt mondja, hogy nem vészesen hullik a szőre, viszont rendszeresen hordja kozmetikushoz, s nem nyíratja, hanem trimmelteti. Ezen kívül otthon is fésüli rendszeresen, illetve nyilván szokott takarítani. A lakásában parketta van, és a szőnyegeket már felszedte, mert azt mondja, hogy a porszívó is nehezen szedi ki belőle a kutyaszőrt, s így könnyebb a tisztaságot megőrizni.

A kiskutya eléggé ugatós, ezt kell mondjam. Jóban vagyok a szomszédasszonnyal, s a kutyáinkat is szoktuk együtt sétáltatni, hát, az övé az egy elmondhatatlan energiabomba, nagyon szeret labdázni, kötélhúzni, rohangálni, még akkor is, ha a többi kutya már kivan :)


Szerintem akkor legyen ilyen kutyád, ha a kozmetikázását és a szőre otthoni gondozását is vállalni tudod, elég határozottan tudod nevelni, hogy az ugatást le tudd nála állítani, meg egyébkánt is, mert elég határozott elképzelése van a dolgokról, ami nem mindig egyezik a gazdáéval, illetve tényleg van időd rendesen mozgatni, mert hiába kicsi, de nagyon mozgásigényes kutya.

2018. márc. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2018. márc. 19. 17:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a spancival nem volt nagyobb bajotok, elvileg a törpe schnauzerrel sem lesz, DE:

- 15 év az hosszú idő és hatalmas a különbség egy nyugdíjas kutya és minden lében kanál kölyök között, aki 10 perc szunya után megint ezerrel pörög. Szóval vizsgáljátok meg, hogy tényleg van-e helye egy kölyök kutyának az életetekben!

- Az AKC a terrierek között jegyzi, nem véletlenül: valószínűleg terriereket is használtak a fajta kialakításában és eredetileg föld alatti vadászatra használták. Ami megmutatkozik az önbizalmában, nyomulósságában, makacsságában, de azért kevésbé önfejű, mint egy terrier.


A szomszéd utcában van egy kölyök, az energiabomba jó szó rá. Akkor látták először fáradtnak, amikor az oltási program végeztével, nagy bandával elmentek terepre. Legutóbb amikor beszéltem velük 2 óra más kutyákkal találkozós, feladatozós, póráz nélküli séta volt az alap igénye, de az hónapokkal ez előtt volt. A nyomulást sem véletlenül írtam, tényleg baromi nehezen veszi észre, ha nem kíváncsiak rá. Egyébként egy végtelenül jó fejű és jó szándékú kutya :)

2018. márc. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. márc. 19. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!