Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám bőre extrém száraz és...

Kutyám bőre extrém száraz és hámlik?

Figyelt kérdés

Kölyökkora óta küzdünk a problémával: nagyon száraz a bőre és hámlik. Amiket próbáltunk: Serum korpásodás elleni sampon, Nizoral, lazacolaj táplálékkiegészítő, csirkementes étrend, havonta - másfél havonta egyszer fürdetjük. Az orvos is csak ezeket mondta.

Ahol dúsabb a szőre ott nem látszik de a kis csülkeinél ahol nem szőrös ott eléggé látszik hogy annyira száraz a bőre hogy be van repedezve és hámlik (nem véres, sebes, gennyes stb). Nem vakarássza magát, látszólag nem irritálja de nehezen tudom elképzelni hogy neki ez így kényelmes.

Nagyon száraz a lakásban a levegő lehet ezért van de hogy a fenébe segítsünk rajta?

Fürdessem babaolajjal vagy vegyünk egy párásítót?

(hosszúszőrű 9 hónapos keverék kutyus)



2018. márc. 19. 12:30
 1/4 A kérdező kommentje:
*A szőre sem hullik egyáltalán azt kihagytam.
2018. márc. 19. 12:38
 2/4 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne, ha egyáltalán nem fürdetnéd, maximum teljesen tiszta vízben néha. Simán el tudom képzelni, hogy a fürdetés okozza. A samponos fürdetés ugyanis nem tesz jót a kutyáknak, az érzékenyebbeknél kiszárítja a bőrt, mivel a természetes zsírréteget lemosod róla ezzel.
2018. márc. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért egy bőrkaparék vizsgálatot megcsináltatnék a kutyának.

Száraz lakásnál segít víz a radiátorra és még sokféle párásító lehetőség van.

2018. márc. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy nem a csirkére, hanem másra allergiás(pl. gabona, tartósítószer), de meg lehetne nézni, hogy javul-e a külön bőr- és szőrproblémás kutyáknak való tápot. A párásító jó ötlet. Hogy fürdeted? Mert a sampont előtte föl kell hígítani. Vannak különböző száraz kutyasamponok(por formájúak), érdemes lenni kipróbálni, ha nem találsz, akkor akár házilag is lehet csinálni az alapja a szódabikarbóna(pinteresten láttam), én még nem próbáltam. Ha semmi nem segít én nézetnék egy vérképet.
2018. márc. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!