Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyape...

Hogyan szoktassam le a kutyapelenkáról, hogy az utcán végezze a dolgát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most kapta meg a yorkim az utolsó oltását, végre levihetjük sétálni.

Már a sétálással is gond van mert fél... Tudom türelem kell hozzá. De hiába vagyok lent vele sokat, viszem a fűbe, hogy szaglásszon egyszerűen nem szaglászik, csak remeg a lábam mellett és sír... Így még a dolgát se végzi el..

Ahogy hazaérünk már rohan a kutyapelenkára...

Tudom olvastam az interneten, hogy nem jó dolog a kutyapelenka, de bent lakunk a városban, nem tudtam nem forgalmas helyre levinni sétálni, illetve féltettük hogy esetleg baja lesz.

Bármilyen tippet, segítséget fogadok, köszönöm szépen :)



2018. márc. 19. 16:44
 1/2 anonim ***** válasza:
52%

Szoktatni kell a forgalomhoz, zajokhoz, emberekhez, más kutyákhoz. Ne foglalkozz vele, hogy sír meg fél, egyáltalán nincs szokva a kinti élethez. Ezért vidd sétálni, ne kapkodd ölbe minden percben, és ne hatódj meg a hisztitől. Nekem a rottweiler ugyanezt csinálta 3 hónaposan, mikor végre "karantén" után mehetünk felfedezni a világot. Ez pedig a szobatisztaság kérdéséhez:


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8891905-mier..

2018. márc. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A pelenkát pedig tedd el, amíg elől van, azt hiszi az a normális, ha oda végzi a dolgát.

Szőnyeget felszedni, 2 óránként levinni, ha mégis történne otthon baleset, szó nélkül takarítani. De ráfog jönni, hogy kint végezni a dolgát, jó :)

2018. márc. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!