Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan zajlik egy tenyésszemle?

Hogyan zajlik egy tenyésszemle?

Figyelt kérdés

2018. márc. 19. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Elmész, viszed a tk-t a szűréseket. Felkészíted a kutyát, hogy úgy nézzen ki, mint egy kiállításra és felvezeted. Kell tagsági is.
2018. márc. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Munkakutyáknál azért nem így megy.
2018. márc. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ melyikéinél és melyik klubnál.
2018. márc. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy milyen elejétől a végéig.

Mi kell hozzá, hogyan kell bejelentkezni, mit kell csinálni stb.

Nem munkakutyáról van szó.

2018. márc. 20. 07:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Van 2 fajtaklubbod vagy a MEOESZ-hez kell menj?
2018. márc. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Felkeresed a fajtád klubjának oldalát. Biztosan le van írva a tenyészszemlére jelentkezés feltétele, menete.
2018. márc. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még messze van a tenyésszemle, még nem tervezem. Csak előre tájékozódni szeretnék.
2018. márc. 20. 15:33
 8/8 anonim ***** válasza:

A Népligetben voltunk tenyészszemlén, puli, pumi, mudi csapat volt.

Előtte már bejelentkeztem, befizettem a szemle díját.

Érkezéskor regisztráltunk, bemutattam a terelő-ösztön vizsgáról szóló papírt is, bár az nem volt kötelező. Aztán a kutyák szabadon ismerkedtek, az egész kötetlenebb volt, mint egy kiállítás.

Maga a bírálat úgy zajlott, mint mindenütt, körbe sétálsz, futsz a kutyával, beállítod a legszebb pozícióba.

Lemérték a méreteit, össze-vissza tapogatták, amit az én kutyám imád. Megnézték a fogát. Azután megint futottunk, sétáltunk, megállás, fordulás, figyelték a mozgását.

A kutyusokat nem csak a bíráló, hanem a szakosztály több tagja is megvizsgálta.

A tenyésztője is ott volt, dicsérgette.

A végén részletes jegyzőkönyvet kaptunk a szemléről az eredménnyel.

Nem mindenkinek volt ennyire vidám, az egyik kutyus becsinált, amikor hozzá akartak érni, egy másik pedig laposkúszásban közlekedett, pedig a felvezető gazdájától egyik sem félt. Ezek a szép küllem ellenére nem kaptak tenyész engedélyt, nekik közösségbe járást, kutyaiskolát javasoltak.

Volt még egy teljesen elhanyagolt bundájú puli, annak a gazdája nem teszi az ablakba, amit kapott.

2018. márc. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!