Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely országokból vannak...

Mely országokból vannak kitiltva az amerikai staffordshire terrier kutyák? Megvalósítható így az utazás?

Figyelt kérdés

Nyáron mennénk horvátországba és svájcba nyaralni kutyával.

Amerikai staffordshire terrier kutyám nem törzskönyves! Ezért az útlevelébe csak annyi van beírva, hogy KEVERÉK.

Lesz így probléma a határon?


2018. márc. 20. 08:32
 1/2 anonim ***** válasza:
[link] Ezt olvasd el itt írnak róla.
2018. márc. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Külföldre utazás feltételei: chip + útlevél + veszettség elleni. Svájcban nem kívánatosak a fül és farokvágott egyedek, rövidebb nyaralásra azonban megengedik, Horvátországban nincs kitétel. Linkelt honlapról idéztem.

Érdemes az adott ország külképviseletén érdeklődni, ill. az adott ország nyelvén, tehát svájci honlapon németül megnézni, van-e egyéb dolog, viszont ez csak egy nyaralás, tehát én mondjuk a fajtája miatt a nagykövetséget emailben megkérdezném. (Csak biztos ami biztos alapon).

Magyar állatorvosi kamara honlapja

[link]

Hát a honlapon belül a linkek azok nem működnek..

Még az állatorvosodat is érdemes megkérdezni, de a nagykövire mennék rá.

Tessék, egy svájci kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9074222-svaj..

Ide linkeltem német nyelvű oldalakat (svájcit). Az van sok helyen, hogy a kutya arcát nézik, aztán stafi, de azért ott sztem nem lesz gond.

Ahova soha az életbe ne tedd be a lábad staffival (és hasonló kutyákkal), az Dánia. Ott olyan szinten tilos, hogy altatnak. (Nem tudom ott hogy oldják meg a nyaralást, de nem próbálnám ki).

2018. márc. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!