Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha nagyon...

Mit lehet tenni, ha nagyon féltékenyek egymásra a kutyák?

Figyelt kérdés
3 kutyánk van és iszonyatosan féltékenyek egymásra. ha már az udvarra kimegyünk, lökik el egymást, sokszor morognak egymásra és van, hogy össze is marakodnak. mit tegyek? verjem meg ilyenkor? de hogy? csapjak orrukra? az nem használ
2010. jún. 10. 16:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
Neveld meg őket. Minek neked ennyi kutya ha nem tudod mit csinálj velük? Képes lennél megverni őket? Gratulálok! Szerettel kéne nevelni őket nem csak gyűjteni hogy őrizzék a házat... -.-"
2010. jún. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
hát a házat nem őrzik, annyira félnek mindenkitől. nem szoktam verni őket, de ne mondd már azt, hogy egy kutyát nem kell néha megnevelni úgy, hogy az orrára csapsz, ha felugrik rád saras lábbal meg ilyenek. nehéz nevelni őket, de ezért is kértem tanácsot, hogy mit tegyek velük, mert nem jártam kutyaiskolába, hogy tudjam....
2010. jún. 10. 16:31
 3/23 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 kutyánk van, ráadásul 2 amstaff, akik ha igazán összeverekednek akkor utána lehet mnenni varratni őket jobb esetben. Na de a lényeg. Szukánk 8 hónapos volt amikor vettünk mellé egy 2,5 hós kan-t. A szukánk kb 1-2 hétig olyan féltékeny volt hogycsak na. Letojt minket stb, játszotta a sértődöttett, pedig vele jobban volt foglalkozva, mert ő van régebb óta nálunk, csak éppen az volt a baja, hogy nem csak ő van már egyedül.


De 2 hét után annyira összehaverkodtak, súőt inkább napokjat mondok, hogy eghymás nélkül meg se tudnak lenni. Ha kimegyünk bandázni (7-8 ig a kutyafuttatón van vagy 10-15 kutya és játszanak, mi gazdik addig beszélgetünk), akkor is ha az egyiket piszkálja egy kutya megy oda a másik segíteni a "csapattajának".


A kajálásnál volt nálunk morgás ezt is megoldottuk, éás nem veréssel! bár ezt a fajtát őszintén megmondom, nem lehet csak szavakkal nevelni, persze ez nem azt jelenti hogy szét kell verni őket!!!


Dehogy a kérdésedre is választ agyjak, hogy mit csinálnék a helyedben.

1. Te vagy a falkavezér vagy a kutyáid?

Foglalkozol e mind a 3 kutyádal külön külön, amikor csak arra az egy kutyádra összpontosítassz? Jártok e kutyasuliba? Amikor összeverekednek megaláztatod e őket egymás előtt?

2010. jún. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

3. vagyok,

Közben látom, hogy a felugrásnál az orrára csapsz. Azaz egyik ahova SOHA!!! nem csapunk, az a legfontosabb érzékszervük!


Ilyenkor micsinálj? Ha látod hogy ugrani készül emeld fel a lábad úgy hogy hogyha ugrik a mellkasába menjen bele a térded. Nálunk ez a szukánknál bejött, a kannál nem.


Ha nálatok se válik be, akkor ha ugrik EGYBŐL!!! hangsúlyozom egyből felemeled az első két lábát és az egyik hátsó lábára rálépsz úgy hogy nyüszítsen, aztán nem foglalkozol vele egy jó darabig.


A lényeg, ha rosszat csinál egyből kapja a büntetését, nem egy perc múlva meg stb, hanem rögtön. A másik amit sokan elrontanak, hogy ha hívják magukhoz a kutyát, mmajd a kutya nem megy szólnak neki 5x nagynehezen odamegy aztán jól rávernek. Ebből a kutyának mi jön le? Hogy azért kapta a verést mert oda ment a gazdihoz. Ezt tilos! Ha odajön, ha 5x re akkor is dicséret, így hamar megfogja tanulni, hogy ha szól a gazdi oda megyek akkor a tanítás elején még jutifalat, utána dicséret!!! És sok sok türelem.:)


Milyen kutyáid vannak? És mért van 3-om ha nem olvastál utána a kutyanevelésnek?

2010. jún. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
bocs a második:))))
2010. jún. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
én vagyok a falkavezér, ezt azért lehet érzeni, mások is ezt mondják, hogy látszik. egyébként nagyon szófogadóak, csak erre nem. próbálok játszani velük külön-külön is, de nem akarnak. inkább együtt. és nem szoktam őket megaláztatni ha összemarakodnak, csak max felemelem a hangom vagy leszidom őket. akkor abbahagyják és meghunyászkodnak. az egyiket vertem meg csak egyszer, de csak a seggére kapott egy nagyot, mert bement a lakásba, odacsinált, utána meg még ráadásra az egyik kutyának is nekiment. azóta kicsit tart tőlem, ami szerintem nem baj.
2010. jún. 10. 16:50
 7/23 A kérdező kommentje:
egy keverék, egy labrador és egy bernáthegyi. de a bernáthegyi már öreg, ő nem játszik csak fekszik egész nap. őt csak magunkhoz vettük kb 3 éve, mert elakarták altatni, mert beteg volt, de mi magunkhoz vettük és meggyógyítottuk. azóta jól van, a kicsiket is szereti. a keveréket akartam, vele nagyon sokat foglalkoztam régen, szinte napi 3-4 órát. de tud ülni, pacsit adni, visszahozza a labdát, ért néhány parancsszót. szóval azért ő az okosabb. ő 2 éves. a labradort meg kaptuk ajándékba csak úgy egy ismerőstől és nem akartam visszaadni, amúgy is szeretem őket... :) ő nagyon okos és nagyon bújós kutya. csak nehéz vele, mert kicsit makacs és nagyon lusta. és labdázni sem szeret. viszont sétálni nagyon szeretnek. hát röviden ennyit róluk :)
2010. jún. 10. 16:55
 8/23 anonim ***** válasza:
Bocs de ha te vagy a főnök akkor az lenne amit te akarsz és egy szavuk sem lenne nem hogy verekedés! És nem kell őket megverni. Nekem 3 kutyám van, sosem "vertem" meg őket és mégis jólnevelt kutyák, nem ugrálnak, nem kakálnak be és főleg sosm verekednek egymással.
2010. jún. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Azért nem feltétlen értek egyet azzal, hogy nincs verekedés, ha a gazda a főnök. Hiszen a főnök alatt is van falkasorrend, és ha az borul, akkor is lehetnek harcok.

Nekem volt 2 kutyám, akiknél olykor volt marakodás (évente 2-szer max.), de mindig helyreállt a rend. Aztán egyszer akkor marakodtak, amikor az erősebbiknek le volt vágva a szőre, nem védte a nyakát és életében először ő maradt alul. Soha többé nem békült ki a 2 kutya, mert a másik egyszer elpáholta, és hiába nőtt meg később a nyakszőre, nem tudott belenyugodni, hogy nem bírja legyőzni, állandóan tépték egymást. Volt, hogy direkt hagytam, döntsék már végre el, 2 óra után álltam közéjük, sajnos közel egyforma erősek voltak, szóval vihettem az egyiket stoppolásra. Végül láttam már, hogy ezek életre-halálra mennek, mert egyforma erősek és egyformán makacsok. Így hát 4 éven keresztül külön zártam őket a kertben is, a lakásban is. Hol egyik jöhetett be, hol másik. A kert szerencsére több részre van osztva. Az egyikük már nem él, élete végéig külön kellett őket zárni.

Lehet, hogy ez az én kudarcom is, de így alakult. Az biztos, hogy 2, de inkább 3 fő fölött egyre nő a kutyák közt a feszültség, de mondom, ez előadódhat 2 kutya közt is.

2010. jún. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nekem már 10 éve élnek együtt a kutyáim kb, volt ott minden betegség, haldoklás, szőrlevágás, elzárás újra találkozás mégsem változott semmi. Ők csak játszani szoktak. Biztos zsenik a kutyáim xD És nem azért mert olyen szelídek. Jön egy másik kutya pl és elég nekik egy rossz szó, azonnal elintézik...
2010. jún. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!