Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemsokára megveszem a kiskutyá...

Nemsokára megveszem a kiskutyámat és érdekelne hogy nagyjából mennyibe fog kerülni az első oltás sorozat és a chip? (Győr mellet lakom egy faluban de állatorvosunk van)

Figyelt kérdés
Olvastam a többi kérdés között és igazából az árak rendben vannak csak azt nem tudom hány oltásra van szüksége egy 6 hetes kiskutyának. Csak a Chip-ben vagyok biztos ^^
2010. jún. 10. 16:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
65%

Nyilván törzskönyves, szűrt szülőktől, jó kennelből származó egészséges és típusos kiskutyád lesz, remélem. Akkor pedig a chipre már nem kell költened, mert a törzskönyvhöz jár, maximum a regisztrációt kell kifizetned, hogy a neveden legyen a petvetdatán. Ez pár ezer forint, nem sok.

Az oltások városonként, de orvosonként is változók, a féreghajtások 500-1000 forint közt mozognak, az oltások 3-6 ezer forint között, ez változó. Már legalább egy oltással kell rendelkeznie a kutyusnak, de még így i számolhatsz kb. 25-30 ezer forintot ilyesmi költségekre.

2010. jún. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
2010. jún. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
Ne csodálkozz majd ha baj lesz a kutyussal mert 8.hetestől lehetne elvinni őket.
2010. jún. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Nem törzskönyves de szürt törzsküönyves szülőktől megbízható forrásból veszem, egyébként egy red-white border colliet fogok venni :) már megszülettek de mégcsak 1 hetesek :) köszönöm a válaszokat.


A kiskutyák jelenleg anyjukkal ausztriában "szocializálódnak" egy birka farmon.

2010. jún. 10. 17:01
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ahonnan te vásárolsz, az egy szaporító. Közvetve ismerem...
2010. jún. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%

Ne izgulj annyira, az előttem levők csak riogatnak az árakkal!


Az oltássorozat a következő:


6. hét - parvó

8. hét - kombinált

10. hét - Parvó

12. hét - kombinált

14. hét veszettség

7. hónap - kombinált

9. hónap - veszettség


A parvó 1500-2500 Ft között van kisebb falukban, városokban, a kombinált 1800-3000Ft. A veszettség 2000-3000Ft körül mozog (nálunk mindenből a legolcsóbb van érvényben, nagyobbacska városban).


Féreghajtót soha ne kérj a dokitól, ők tripla árakon adják! Vegyél 3 db tablettát patikában (ott 150-200Ft/db), és törd el a tömegére!


Viszont az előttem lévőknek abban igaza van, hogy 6 hetesen ne hozd el... Nem szabad, az a 2 hét a kiskutyáknak olyan, mint a kisiskolásoknak az első osztály, ahol megtanulják a számokat, betűket. Ha ezt nincs meg, nem bírnak 2. osztályban olvasni meg számolni! A pici a 6-8. hétben szocializálódik, megtanulja, hogy kell kutyául viselkedni, mit szabad, és mit nem. Ha elhozod, később nehezebb lesz vele bírni.

2010. jún. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
65%

Gratulálok a megfontolt v álaszodhoz kedves kérdező... nos 6 hetesen ha elhozod az anyja mellől lesz egy remekjó antiszoc kutyád. 2 ha oltás és chip meg tkv nélkül hozod el akkor meg szívhatod a fogad ha 3-4 hónaposan elpusztul valamelyik betegségben amiről a kedves tenyésztő nem tályékoztatott... amugy meg milyen célra is vennéd a vörös kutyát? oh felteszem amilyen fiatalnak tünnek a szavaid majd akarsz tőle babákat mert az olyan cuki... nos.... sok sikert... remélem nem fog mégtöbb jó kis megvakult glaaukómás BC rohangálni az országunkban...

Nemhogy néznél itthon egy jó kennelt és vennél törzskönyves szűrt kiskutyát tenyésztői garanciával...

2010. jún. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

milvel a kutyus kan ezért majdnem lehetséges az hogy kis pici aranyos kiskutyái legyenek kedves válaszoló. És én a kutyát nem azért veszem hogy versenyekre meg kiállításokra vigyem hanem azért hogy legyen egy háziállatom akit szerethetek és akit gondozhatok...A jó tanácsodhoz meg annyit fűznék hozzá hogy szerintem dögöljön meg az ilyen ember, aki azt reméli hogy majd jól megtanulja a másik hogy nem 100e forintér hanem 40e-ért vett kutyát, és reméld továbbra is hogy megfog dögleni, mert mi ilyen társadalomban élünk, a helyett hogy jó tanácsot adnál hogy mit tegyek a kutyussal, a helyett azt reméled hogy elpusztul majd és akkor te megmutattad a világnak mekkora király vagy hogy te előre megmondtad, de ha kifizeted akkor elhozom a 100e-est, csak ennyit akartam...


Aki leírta nekem hogy melyik oltás mennyibe kerül annak köszönöm és akkor tényleg várok 8 hetes korig de az is lehet hogy ezt mondták csak félre hallottam de már annyira bevagyok zsongva hogy alig várom hogy itt legyen a kutyus :D

2010. jún. 10. 18:42
 9/25 anonim ***** válasza:
74%

Ha igazi tenyésztőtől hoznád a kutyát, nem egy szaporítótól akkor ő minden elmondana, hogy mi mennyibe kerül. Amúgy még annyi sem volt abban a kretén szaporítóban, hogy az első oltásokat beadassa. / hetesen alapból nem lehet még kutyát elhozni. Az igazi tenyésztők legkorábban 8-9hetes korukban adják ki a piciket a kezükből törzskönyvel, oltásokkal, féregtelenítve, szerződéssel!

Kérdezted, hogy mennibe kerülnek az oltások. Az attól függ hol laksz, az adott állatorvos mennyiért adja be az egyes oltásokat. Én a kutyámnak a kölyökkori oltásai, amiket már nalám kapott az olyan 30.000 Ft körül volt, de lehet egy kicsit több is volt. Ebbe ugye nem volt benne az a 4 amit a tenyésztőnél kapott. Én igaz egy picit későb hoztam el a kutyát, mert már megkapta az első veszettség ellenit is. Nálam kapott egy Lym-kór ellen, aztán kapott még kombináltat, veszettség ellenit, ismétlő Lyme-kór ellenit, kennelköhögés ellenit, meg dermatomycosis ellenit is. Ahol én lakom ott az utóbi kettőt is javasolta az állatorvos, mert állítólag mifelénk ezek is előfordulnak egyre gyakrabban. Tehát, ahogy mondtam függ attól is, hogy merre felé laksz a a kutyával.

A chip is változó. 5000 és 15000 Ft között változik az ára.

2010. jún. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Úgy látom félreértettétek a helyzetet, a kutyát még nem hoztam el és én egy szóval sem mondtam hogy akitől hozom nem adat be neki oltást, ma beszéltem vele erről és aztmondta hogy az első oltását ami a "parvo"(nemtudom mi ez mert nem értek hozzá)be adatja neki és a chip-et is be rakatják és beregisztrálják az én nevemre és címemre. Arra még nem kaptam tőle választ mert ezt emailben írtam neki hogy ő mit gondol erről a 6-8 hetes elhozásról.
2010. jún. 10. 20:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!