Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemsokára megveszem a kiskutyá...

Nemsokára megveszem a kiskutyámat és érdekelne hogy nagyjából mennyibe fog kerülni az első oltás sorozat és a chip? (Győr mellet lakom egy faluban de állatorvosunk van)

Figyelt kérdés
Olvastam a többi kérdés között és igazából az árak rendben vannak csak azt nem tudom hány oltásra van szüksége egy 6 hetes kiskutyának. Csak a Chip-ben vagyok biztos ^^
2010. jún. 10. 16:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
40%

Nem csak arról van itt szó, hogy 40 vagy 100 ezer forint. Tudod, itt, akik néha sajnos valóban indulatosan reagálunk, nem azért tesszük, mert azt kívánjuk, hogy beteg legyen a kutyusod, pont ellenkezőleg! Sajnos én is láttam már nem egy típustalan, ideggyenge, terelőösztön nélküli, ideggyenge bordert. :( Na azok a kutyusok azok, akiket hasonló emberektől vett a gazdijuk a legnagyobb jó szándékkal, mint ahogy te is szeretnéd. Csak tudod a probléma az, hogy tegyük fel, véletlenül beteg lesz a kiskutyád. Ez az ember nem fog neked garanciát adni, nem fog részt vállalni a gyógykezelés költségeiből. Jó esetben megúszod a kezelést mondjuk annyival, hogy ráköltesz annyit, amennyiért normális kennelből vehettél volna. Rosszabb esetben el is pusztul... :( Van ilyen sajnos.

Valamint, nem te, hanem az a szaporító hatalmasat árt a fajtának is. Ha az ő kiskutyáinak is születnek kölykei, az szomorú következményekkel járhat. És itt a kan kutyák tulajdonosainak is hatalmas a felelőssége, mivel egy kiskutyához nem csak szuka, hanem kan is kell... Tegyük fel, abból a törzskönyv nélküli alomból majd egyszer egy kiskutya olyan ember kezébe kerül, aki szintén akar kiskutyákat. Ő még mondjuk ismeri az ősöket. De annak a kutyának a kölykeinek a gazdája már nem biztos, hogy tudni fogja a felmenőket. Mi van, ha majd az véletlen egy közeli rokonnal pároztatja a kutyáját? Tehát ez a felelősségről szól. Aki kutyát vesz, annak az a felelőssége, hogy ne támogassa a felelőtlen szaporítók tevékenységét a pénzével.

Ez az ember, aki ezeket a kölyköket árulja, semmibe veszi a kutyáját. Már csak azért is, mert a szukája minden évben ellik, így nem hagy az anyakutyának időt arra, hogy regenerálódjon. Gondold el, hogy éreznéd magad, ha minden évben szülnél 6-8 gyereket... Ha nem is látszana rajtad, de elég megterhelő lehet... Gondolj bele, ha csak mondjuk 40 ezer forinttal is, de ilyen embert támogatnál? És ezt most ne szidásnak vedd, azzal a szándékkal tájékoztatlak, hogy jó döntést hozz. Tudom, milyen ez a meglátni és megszeretni dolog. De azt is tudom, mekkora csalódások érhetnek emiatt. Sok más tenyésztőnél van most alom, tényleg jó tenyésztők, akiknél vannak eladó kölykök, jól lehet drágábban, mint 40 ezer, viszont garanciát kapsz az egészségre, amit szerződésbe is foglalnak.

Itt van egy oldal, olvasgass bele, hátha világossá válik, miért kerül sokba egy kiskutya igazi tenyésztőnél. Remélem, így indulat nélkül talán meggyőzlek, de legalábbis megbocsájtasz az indulatért és talán megérted, miről beszélünk.

[link]

Sajnos sok ember, mint ahogy annak idején én is, csak azután jöttem rá ennek a lényegére és a jelentőségére, hogy meglett a kutyusom. Iszom is a levét sajnos.

Dönts belátásod szerint, szíved joga. Én csak azt tudom neked kívánni, hogy sikerüljön jó döntést hozni.

2010. jún. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
60%

Halálosan unalmas ez a szaporító-tenyésztő baromság! Értem, hogy ez nektek rohadt fontos, és hogy kiakadtok, amikor sorra bukkannak fel csökevényes görcs fajkutyák, de amiket írtok az már túlzás! Mik vagytok ti? Tényleg lassan Istennek hiszitek magatokat! Értem én, hogy a kutya háziállat és nem magának választ párt, mint egy vad, de azért ez már túlzás! Lassan eljön az idő, amikor majd az embert is tenyésztik és majd biztos te leszel az első, aki emberkennelt hoz létre és ha valahol születik egy szerelemgyerek akkor fórumokon fikázod a szaporítót!


És aki esetleg egy korcs kutyát hoz el, mondjuk nem menhelyről, hanem még kölyökként valakitől, az mekkora bűnt követ el? Mert majd akkor biztos a szuka gazdája látja, hogy elmennek azok a kölykök, nem ivartalanít és lesz új alom. Hát tényleg mekkora gonosz állatok azok is, akik korcs kutyát választanak! Pff

2010. jún. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
67%

"az első oltását ami a "parvo"(nemtudom mi ez mert nem értek hozzá)be adatja neki"


Kérlek, süörgősen nézz utána, hogy miből áll egy kutya tartása, nevelése, ápolása, gondozása! Ha még azt se tudod, mi a parvó, akkor nem sokat feltételezek arról, mennyire értesz a kutyához... :-( Legalább egy szakkönyvet szerezz be és olvasd el!

2010. jún. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
49%
Azt írod azért kell kutya hogy szeretgesd.. Akkor miért nem fogadsz örökbe menhelyről? Csak azért veszel Border-t, hogy divatozz? A Border munkakutya! Rengeteg foglalkozás és tanítás kell neki különben rombolni fog! Ráadásul szaporítótól veszel.. Ha még is megveszed akkor ajánlom, hogy jó pár 100EZER ft-ot tegyél el raktárra a későbbi orvosi költségek finanszírozására!
2010. jún. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Itt elég jól le van írva az oltási program, nézd majd át:

[link]

2010. jún. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
00:48 inkább nem kommentálom. Halvány gőzöd sincs a kutyázásról, ez lejött ^^
2010. jún. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%
Hihetetlen! Minél erőszakosabbak vagytok, annál inkább az ellenkezőjét éritek el.Amúgy nem tudom az egyik válaszoló honnan tudja, hogy a szóban forgó emberke a kutyáját minden évben elleti? Ja, elfelejtettem az a fránya általánosítás. Szaporító = minden rossz, tenyésztő = minden ami csaj jó! Kicsit tényleg uncsi már, kapásból tucatnyi ellenpéldám van mindkettőre.
2010. jún. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Honnan tudom?

Innen (ez az alak a Burzsujok nevezetű felhasználó):

[link]

Dolgaikat a természet szabályozza... aha. Meg ez a megnyilvánulása: "ezek tisztavérűek?" Keni-vágja a szakzsargont... Ott még törzskönyvez állítólag, a kérdező kutyája meg már törzskönyv nélküli? Érdekes.

És a ráadás, mert az a pénz nem elég neki, amit az otthon kitermelt kölykökből inkasszál:

[link]

(megjegyzem, Vas megyei a fickó, akkor mit keresnek a kutyák Ausztriában "szocializálódni"?, ja és egy tenyésztőnek nincs szüksége hirdetésekre, mert a kanját a szukák tulajdonosai ismerik a kiállításokról...)

Kutyáiról "tartalmas" információk:

[link] (na úgy látszik csak van valami osztrák összeköttetés..., talán ott több pénzt adnak a kölykökért? vagy hangzatosabb, ha azt mondja, osztrák kennel?)

Hol vannak a szűrési eredmények és egyéb tudnivalók? Kiállítási és munka eredmények?

Erre gondolunk?

[link]

Itt csak diszplázia eredmény van, szemszűrés, TNS és egyebek sehol!

A kanról még ennyi információ sincs.

Ne haragudj, én eddig normális hangnemben válaszoltam, de mivel rákérdeztél, megindokoltam, remélem kellően kiszolgáltalak minden információval.

A kérdező meg onnan vesz kutyát, ahonnan akar, legyen szerencséje és ha innen vesz mégis, adasson meg neki, hogy egészséges kiskutya legyen! Sok szerencsét!

2010. jún. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Ó és most látom csak, az a kutya az osztrák oldalon, akinek a származása fönt van a dp eredménnyel, az ő kölykük, tehát nem is az ő szukájuk van szűrve ezek szerint.
2010. jún. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, korrekt válasz! Amúgy tényleg érdekelt,hogy honnan tudod. Nem gondoltam, hogy ennyire sok infó van a kijelentésed mögött. Meggyőztél!
2010. jún. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!