Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Kutyában kullancs van és a nyakán eléggé nagy vigyem állatorvoshoz?

Keress kérdéseket hasonló témában: kullancs

márc. 21. 08:16  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
1 2
x714 nevű felhasználó válasza:

tépd ki egy hirtelen mozdulattal azt kész
vagy ha nem akarod megfogni kézzel, húzd ki csipesszel v fogóval

A válasz 30%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/16Időpont márc. 21. 08:25 Privát üzenet
A nagy kullancsok sokszor maguktól kifordulnak a bőrből enyhe húzásra. Ha nagyon kapaszkodik, akkor csipesszel fogd meg a fejénél, és úgy szedd ki. Ne nagyon nyomkodd, mert visszaköpi a kutyába a "nem odaillő dolgokat".

A válasz 61%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/16Időpont márc. 21. 08:27 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm 😊

# 3/16Időpont márc. 21. 08:37 Privát üzenet
Ha valóban nagy, akkor kézzel is ki tudod szedni. Jobb esetben megbököd és az kifordul. Ha nem, akkor szemöldökcsipesszel fogd meg a fejét (minél közelebb a kutya bőréhez) és egy hirtelen mozdulattal tépd ki. A kullancs puha testét ne nyomogasd, mert visszaöklendezi a kutyába a dolgokat.
Pár napig figyeld a kutya viselkedését. Ha azt veszed észre, hogy lehangolt, fáradt, étvágytalan, bágyadt, akkor RÖGTÖN orvos, mert a kullancs fertőzött volt. Ilyenkor minden perc számít. Ha a kutya nem kap ellenszert, belehalhat. Sajnos az én kutyám is így halt meg. Az állatorvos félrediagnosztizálta. Hiába mondtam neki a kullancsot, másra fogta a bágyadtságát. Másnap elvittem másik dokihoz, aki rögtön csinált vértesztet és kiderült, hogy fertőzött volt a kullancs. Megkapta az ellenszert, de már késő volt :(

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/16Időpont márc. 21. 08:41 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Sajnos bágyadt enni eszik de. Mintha a bal fülére nem reagálnak

# 5/16Időpont márc. 21. 08:43 Privát üzenet
DoomSynx nevű felhasználó válasza:

Körömmel vagy szemöldökcsipesszel fogj rá a kullancs nyakára, csavarj rajta egyet és egy hirtelen mozdulattal húzd ki. A testét ne nyomd meg.
Ha beleszakad a feje, ne ijedj meg, a kutya szervezete ki fogja lökni pár nap múlva. Nem a fejében van a baj, ha esetleg fertőzött, hanem a testében.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/16Időpont márc. 21. 10:34 Privát üzenet
Akkor tényleg csináltass vértesztet.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/16Időpont márc. 21. 11:21 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Voltunk orvosnál és sajnos be igazolódott amitől féltünk , hogy babeiozi vagy , hogy kell le írni eléggé magas a laza is :(

# 8/16Időpont márc. 21. 16:08 Privát üzenet
Írjál, hogy mi lesz! Nagyon szorítok, hogy túlélje!

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/16Időpont márc. 21. 17:31 Privát üzenet
DoomSynx nevű felhasználó válasza:

Reméljük, időben elkaptátok, az elején nagyon jók az esélyek!
Szorítunk a kutyusnak, mielőbbi gyógyulást! Légy erős!

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/16Időpont márc. 21. 17:51 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen kullancs elleni készítményt válasszak?
Milyen tapasztalatok vannak a Bravecto kullancs elleni tablettával az esetleges kutyára káros hatások tekintetében?
Költözés, lakcím változás esetén a kutyát is vinni kell az állatorvoshoz adatmódosításkor?
Benőtt farkaskörömmel kozmetikushoz vagy állatorvoshoz kell menni?
Kullancsot találtam a 3 éves yorkimban, elvittem állatorvoshoz kiszedte és adott neki 2 injekciót, ennek lehet mellékhatása a szédülés?
A macskámban van egy kullancs, de olyan helyen, hogy házila nem tudom kiszedni. Ez elözö lakásomon hagytam a könyvét, anélkül is elvihetem itt pesten állatorvoshoz?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | WebMinute Kft. | | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu