Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen alacsony a törzskö...

Miért ilyen alacsony a törzskönyves magyar fajták vételára?

Figyelt kérdés

Javarészt, hobbi célra is van 100 ezer forint alatt választék. Ez igaz?

Most nem a szaporítósakat kérdezem, állatkínzókat nem támogatunk, de amíg egy nem magyar fajta 100 ezertől indul, addig jellemző, hogy ez alatt kínálják a magyar fajtákat. Nyilvan van kivétel, ami erősíti a szabályt, pl. Egy extra tenyészértékkel bíró mudi, versenyző agár stb. De itt csak a hobbi/kedvenc kategóriára lennék kíváncsi


2018. márc. 21. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően szerintem azért, mert bár egyre népszerűbbek, főleg a vizslák, nem sokan keresik a magyar fajtákat.

Lehet hogyha ettől drágábban adná el akkor nem tudna versenyezni a népszerűbb fajták tenyésztőivel. De ez csak egy tipp. Mert a kérdést olvasva elgondolkoztam. Jómagam sem vagyok oda egyik magyar fajtáért sem, így sohasem érdeklődtem utána tenyésztőknél az árakra.

2018. márc. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Manka68 ***** válasza:
100%

Mert nem divat magyar fajtát tartani. Nincsenek róluk reklámok, a tv-ben mindenhol csak a külföldi fajtákat lehet látni, és ha valaki kutyát vesz, akkor "olyat, amilyet ebben-abban a filmben, reklámban láttam"...

Így a tenyésztőknek jóval nehezebb dolguk van, kénytelenek olcsóbban adni a kutyákat.

2018. márc. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb magyar fajta nem az a tipikus "reklámkutya"; minden tápos zsákon, filmben, reklámban a legnépszerűbb fajtákat alkalmazzák, pl. labrador, spániel, bulldog, stb.

Egy kuvasz vagy komondor nem az a kifejezett cukimuki öleb, ahogy a puli sem. Sajnos a legtöbb emberben még él a kép az ugató, csaholó, birkákat kergető magyar terelőkutyákról, ahogy az Alföldön róják a pusztaságot.

Pedig rendkívül egészséges fajta mind (kivéve a vizsla, ő már áldozatul esett a szaporítók "állatszeretetének"), kevés genetikai rendellenességgel és remek személyiséggel.

A magyar fajták tenyésztői próbálnak versenyképesek maradni a piacon, de még így is nagyon kevés egyed születik az őshonos fajtákból.

2018. márc. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, konkrétan néhány fajta a kihalás szélén van az alacsony egyedszám miatt. És mivel néhány magyar fajtánál évi 100-200 között van a született kiskutyák száma, így nő a beltenyészet esélye és szép lassan el is fognak tűnni.


Pedig a zsebkutyákat leszámítva mindent tud pótolni a 9 magyar fajta valamelyike.


Aki nagy, komoly kutyát akar, annak ott a kuvasz és a komondor. Aki sportolni akar (futás, bringázás, dog dancing, agility, stb.), annak ott az agár, a vizsla, a kopó, a mudi, a puli, a pumi.


Kifejezetten őrző-védő sportra való kutyánk nincs, de csak úgy védelemre vagy "házőrzőnek" ott van a két pásztorkutyánk, akiket viszont erre még tanítani sem kell.

2018. márc. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Szomorú, de sajnos ez a valóság, bár nekem kifejezetten tetszenek a magyar fajták, de sajnos érthető amit itt írtok.

2018. márc. 21. 19:51
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Magyar fajták nem valóak mindenkinek.


Egyik sem a tipikus panelkutya habár a vizsla,agár és az erdélyi kopó a rövid szőre miatt inkább benti kutyának ajánlott. De nekik meg borzasztóan sok mozgás kell.


Komondor és a Kuvasz tapasztalt gazdát igényel.


Szerintem ezekért nem olyan elterjedtek a magyar fajták.


Mondjuk házörzésre inkább vennék kaut vagy Kájt, nekem sem a kuvasz sem a komondor nem tetszik.

2018. márc. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A magyar juhászkutyák ára valóban 100 e Ft alatt van. Azért az agár és a vizsla általában drágább.

Nem annyira népszerűek. Ahogy valaki írta előttem, nem tipikus szépségek sok ember szerint.

Én személy szerint mudi őrült vagyok, de többektől hallottam már, hogy a mudi ronda.

"Mindenki" retrievert szeretne, mert egy családi házhoz kell egy virágoskert, meg egy retriever.

A másik csoport a kicsi, bent tartandó díszkutyácskák. Ők is népszerűek, hisz remekül elvannak a lakásban, vagy egy táskában a gazdi vállán. Van rájuk kereslet, drágán adják őket.

A kuvaszt elég kevesen vállalják be, ahogy a komondort is, a pumi-puli-mudi hármastól meg sokan megijednek a hangjuk miatt is.

2018. márc. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-ossal értek egyet.


Annyit még hozzátennék, hogy magam is szerettem volna mudit de beláttam, hogy nem tudok neki olyan életet biztosítani ami a fajtának jár.


Van egy törpecirkálóm, akit a legjobb tudásom szerint nevelek de még vele szemben is van lelkiismeret furdalásom pedig alapvetően alacsony aktivitású egyed.


Ha a kutyás társadalom fele úgy tartaná az állatait ami a kiegyensúlyozott életnek megfelel az már óriási siker lenne - függetlenül a fajtától.

2018. márc. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!