Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes kiskutyám folyton...

8 hetes kiskutyám folyton harapdál hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Yorkim van és úgy tudom nekik ebben korban kell megtanítani mindent (szobatisztaság, mit szabad mit nem stb).

Ezt lehet kinövi de nem kockáztatok hogy nagyobb korába is harapdáljon minket mert már most élesek a fogai és néha fáj is.

Értem én hogy jászani szeretne de amikor azt mondom hogy elég akkor fejezze be. Amikor simogatni próbálom akkor is utánam kap. Hogy szoktassam le róla?



2018. márc. 21. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Ne várj csodát, hiszem még csak 1-2 napja van nálad.

Ha sose engeded őt harapni, akkor egy idő után megtanulja, hogy nem szabad ezt tennie.

Ignoráld amikor megharap és szólj rá, vagy morogj egyet.

2018. márc. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Hetete van ilyen kérdés, miért nem olvsol vissza?

Fog is még egy darabig harapdálni, fogváltás miatt is. Adj neki játékokat, azt rágcsálja, ha felnő nem fog folyton harapdálni, próbálj meg türelmes lenni és nem leszidni ezért mert természetes dolog.

2018. márc. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ilyenkor kell megtanítani neki mindent, hiszen csak pár napja van nálad!
2018. márc. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%
Ha nem tudod ezt sem leállìtani, akkor még nagy gondok lesznek. Keress egy megfelelő kutyaiskolát még most!
2018. márc. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3 ha nem most akkor mikor? "Bántani" egyértelműen nem fogom csak azt szeretném ha túlzásba visza ha már fáj ahogy játszik akkor hagyja abba.


Még csak labdái vannak de fogok neki venni valami rágós játékot és akkor lehet leszokik róla.

2018. márc. 21. 20:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez itt a leggyakrabb kérdés, olvass utána...


Röviden: kezed, ruhád ne engedd harapni, fizikailag akadályozd meg (8 hetes yorkinál ez nem nehéz). Cserébe viszont kínálj fel egy játékot, amit haraphat, húzhat, egyik vége a kezedben. Pl. rágókötél, zsinóros labda.

Játssz vele, tanítsd, fáraszd el.

2018. márc. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!