Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff kutyák mozgásigénye,...

Amstaff kutyák mozgásigénye, és a gazdájához való alkalmazkodó képessége érdekelne. Mennyi foglalkozást igényel ez a fajta? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék egy ilyen kutyát, tetszik ez a fajta, mind jellemben, mind kinézetre. Viszont nem tudom mennyire viselné az egyedül létet. Munkám 3 nap 12 órázás plusz utazás, amit 3 pihenőnap követ. Nos a 3 pihenőnapon akár egész nap tudnék a kutyával foglalkozni, viszont a munkanapokon nem sok idő jutna rá. A kérdésem ehhez mennyire tudna alkalmazkodni a kutya? Előre is köszönöm a segítséget!

2018. márc. 21. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Volt már kutyád? Ha igen, milyen fajtájú? :)
2018. márc. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen volt már kutyám, ezek közül a kaukázusi juhászkutya volt eddig a leg önfejűbb fajta de belőle is sikerült jó kutyát faragni, sőt jelenleg is van egy keverék kutyánk. Viszont a kau beérte heti 3-4 hoszabb sétával meg egy kis játékal, a többi energiáját le járőrözte, mivel elég nagy közel 2000m2-es udvarunk van, de bull típusú kutyánk nem volt még.
2018. márc. 21. 18:45
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ennek a kutyának rettentő sok mozgásigénye van. És ez a sok távollét nem jó, mint nevelés, szocialitálás, tanítás szempontbol sem. Így nagyon hamar a fejed fölé nő, és veszélyes lesz. Igem, igen ez a kutya nem öldöklő, viszont rosszkezekbe elfajulhat. Emellett mások épségét is vszélyezteted. Akár mennyire azt akarom mondani hogy nem harci kutya de benne van,és ennyi tanítással kiugorhat és a többit tudod.... Etetés?, Itatás?... Ez nem így megy hogy 3 naponta megeteted meg futtatod. Főleg ennek a kutyának. De azért kérd ki mások véleményét
2018. márc. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Viszont volt Bernárhaegyink, meg Malamutunk is. Bár a Malamut szökős volt, egyszerűen nem lehetett lefárasztani, ezért is kérdeztem, hogy mennyire energikus ez a fajta, mert nem szeretnék megint egy szökős kutyát.
2018. márc. 21. 18:54
 5/13 A kérdező kommentje:
Lehet neked van igazad, ezért is kérdeztem meg mik a kutya igényei. Amúgy etetés, itatás megoldott, mivel hazajárok, csak a 3 munkanapomon nem tudnám kifuttatni úgy a kutyát.
2018. márc. 21. 18:59
 6/13 anonim ***** válasza:

Van segítséged? Mert ha nincs akkor semmilyen kutyát nem ajánlok. Semmilyen fajta nem tolerál ugyanis ennyi egyedüllétet. A pisi/kaki is kérdéses. Kertbe a staffot nem csaphatod ki, nem bírják a hideget, lakásban meg nem bírnak ki ennyit ürítés nélkül.

Alapvetően a staffot, csak olyannak ajánlanám akinek már van kutyás tapasztalata. Nehéz őket engedelmességre bírni, nagyon makacsak, öntörvényűek. Más kutyákkal szemben megfelelő szocializáció hiányában,meglehetősen agresszívek. Emberrel szemben is hajlamosak dominánsak lenni, nagyon következetes nevelést igényelnek. A mozgasigényük hatalmas, nem elég nekik napi 1 óra nyugis sétálgatás. Amúgy remek fajta én imádom, de sajos nagyon rossz híre van. Sokan megveszik aztán megfelelő foglalkozás hiányában, kezelhetetlenné válnak.

2018. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha egyedül élsz, akkor felejtős.

Mivel 12 óra plusz utazást nem bír ki a lakásban, viszont télen nem tartható kint rövid szőre miatt.

Ha vannak családtagjaid, akik ha a sétát lefárasztást nem is vállalják, de legalább ki-be engedik, akkor lehetséges, de a munkanapokon is kell legalább 1 óra intenzív fárasztás legalább otthon, különben a túltengő energiája miatt rombolni fog.

Az egyedüllétet egyébként megszokja, fokozatosan szoktatva.

2018. márc. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mint fentebb írtam van kutyás tapasztalatom. Ám sajnos a segítség csak hétvégén opció. Amúgy tudom kezelni a dominánsabb kutyákat is, ezzel nem lenne probléma. Mivel nagyapámnak van egy kuvasz kutyája, vele szoktam foglalkozni, és bármennyire is makacs és domináns, azért tudom kezelni. Viszont ezt akkor még átgondolom. Lehet egy pásztor kutyát választok ismét az önállóságuk miatt, és mert elvan a kertben.
2018. márc. 21. 20:32
 9/13 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm mindenkinek, megy a zöld kéz.
2018. márc. 21. 20:33
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem is bull típusú van(labrador, pitbull keverék). Sajnos én is voltam már ilyen helyzetben, hogy minden másnap 12-16 óráztam, ráadásul éjszaka, szóval gázos volt a levitel, de szerencsére sikerült megoldani a hazajövetelt(3xnegyed óra szünetet kikértem egybe, így volt annyi időm, hogy hazaugrok, leviszem 15-20 percre pisi-kaki és futás vissza). Ebben az időben igyekeztem megoldani, hogy a hosszú napokon is legyen egy hosszabb mozgása(legalább 1 órás rohangászás), illetve a szabadnapokon rengeteget foglalkoztam vele.

Ha valóban szeretnéd, akkor meg lehet oldani. De vhogy próbáld megoldani, hogy a munkás napokon is legyen egy legalább egyórás szaladgálás, hogy kitombolja magát, illetve hagyj neki játékokat, rágócsontot, snack labdát, plüsst, amikkel lefoglalja magát. Főleg, ha Te is haza tudsz ugrani, akkor az eü része sem para.

2018. márc. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!