Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet tudni hogy belga juhász...

ZsazsaGold kérdése:

Lehet tudni hogy belga juhász szuka és német juhász kannak milyen kölyke lesz? Kül és ha esetleg van akinek van tapasztalata a jellem is érdekelne .

Figyelt kérdés
2018. márc. 21. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A genetika nem úgy működik, hogy fogod A-t hozzáteszed B-t és akkor mindig ugyan azt a C-t kapod. Rengeteg mindentől függ. Nem véletlenül egy külön szakma a tenyésztés és nem arról szól, hogy Géza bá összeengedi a Morzsát a szomszéd Buksival és lessz ami lessz.

Itthon is akad néhány ember kimondottan Mali x NJ mixekkel foglalkozik kizárólag munkára de az sem úgy megy, hogy csak összeraksz két kutyát.

2018. márc. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A kettő keveréke valamilyen arányban. Ennél többet előre megjósolni nem lehet.
2018. márc. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Normál esetben semmilyen kölykük nem lesz. :)
2018. márc. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem belga juci-német juci keverékem van. Küllemre német juhász (sokszor kérdezték, hogy melyik kennelből van, annyira szép) viszont mentalitásra teljesen belga.


Minden kutya más, nyilván nem jelenti azt, hogy ugyanaz lesz mindegyiknél. Láttam ugyanilyen keveréket, ő full belga volt küllemre.


Jellem...mint mondtam teljesen belga. Folyamatosan fárasztani kell agyilag, testileg. Akaratos, makacs, az első évben komoly harcot vívtunk azért, hogy ki legyen a főnök (nyertem). Viszont nagyon okos, hihetetlenül intelligens és nagyon gyorsan tanul. Igénye is van arra (7 évesen is), hogy mindig újat tanuljon. Őt mondjuk elég nehéz lefárasztani, a 2 m magas falon felmászik, hatalmasat ugrik és úgy szalad mint a golyó. Napi 2-4 órákat sétálunk, utána játék a kertben, hétvégén akadálypálya vagy kirándulás. Ha jó az idő, akkor leviszem a tóra úszni, abban legalább kifárad.


Elvárja, hogy agyilag is lefárasszam, folyamatosan várja a feladatokat. Most megtanítottam neki, hogy ha bevásárolni voltam és nyitom a csomagtartót, akkor segítsen bevinni a könnyebb szatyrokat. Nagyon élvezi, várja utána a dicséretet és látszik, hogy majd' összetöri magát azért, hogy örömet okozzon.


Én nagyon szeretem ezt a párosítást, ha megint találok ilyen kiskutyát, akkor megint örökbe fogadok egyet. :)

2018. márc. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!